Kongres IIHF by měl schválit pořádání hokejového MS 2024 v Česku

Čeští hokejoví fanoušci by se měli dočkat v roce 2024 světového šampionátu v Praze a Ostravě. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

23 2019
Pořadatelství mistrovství světa v roce 2024 v České republice by měl v pátek nebo v sobotu schválit kongres Mezinárodní hokejové federace v Bratislavě. V dějišti letošního šampionátu tak posvětí dohodu tří zemí, která byla zveřejněna loni v září po kongresu na Maltě. Podle ní se o rok dříve má konat světový šampionát v Rusku a v roce 2025 ve Švédsku.

„Myslím si, že dojde k formálnímu schválení. Není tam žádná překážka, takže to bereme tak, že to tak bude. Nemělo by být žádné překvapení,“ řekl novinářům generální sekretář Českého hokeje Martin Urban. Podle něj zatím není jasné, kdy ke schválení přesně dojde.

„Záleží na prezidentovi IIHF (Reném Faselovi). Na kongresu je agenda a on může přehazovat jednotlivé body. Může se to někde zaseknout, já to nedokážu říct, jestli to bude v pátek nebo v sobotu,“ prohlásil Urban.

Prezentovat kandidaturu Petrohradu a Moskvy pro rok 2023 bude jen Rusko, Českou republiku a Švédsko to čeká až v dalších letech. „Vzhledem k tomu, že je kongres nabitý, tak naše prezentace, pokud se to tak schválí, jak předpokládám, přijde na pořad někdy jindy,“ doplnil Urban.

Na tomto scénáři rozdělení šampionátů v letech 2023 až 2025 se trojice zemí dohodla s předstihem. „Dohoda je stará už přes rok. Mistrovství světa 2023 bylo, nechci říct, přiděleno. Ale v době, kdy jsme o tom hovořili, tak uplynul termín pro ostatní, aby se k němu přihlásili. Nebyly ale řešené roky 2024 a 2025,“ přiblížil tehdejší jednání Urban.

„Na pololetním kongresu v loňském roce bylo schváleno, že když se do 15. ledna 2019 žádná jiná země kromě těchto nepřihlásí k pořádání mistrovství světa 2024 a 2025, tak pro ně bude hlasováno na tomto kongresu. Jelikož se žádná jiná země nepřihlásila, předpokládám formální schválení tohoto scénáře,“ řekl Urban.

Český hokej kandidoval s Prahou a Ostravou, kde se konaly šampionáty v letech 2004 i 2015. „Nezakrývám, že je tu určitá snaha v Brně postavit novou halu s poměrně značnou kapacitou. Ovšem s touto informací se dá v současné době těžko pracovat, protože není ani kopnuto do země,“ prohlásil Urban.

„Nicméně nevylučuju situaci, kdyby k tomu došlo, tak budeme jednat jednak Český svaz ledního hokeje mezi sebou a jednak s Mezinárodní hokejovou federací, kde mistrovství uspořádáme,“ doplnil Urban.

Mistrovství světa v České republice v roce 2015 vytvořilo rekord v návštěvnosti s 741.690 diváky. Na českém území se světový šampionát konal dosud desetkrát.

V současné době je schváleno pořadatelství šampionátů do roku 2022. Příští rok hostí mistrovství světa Curych a Lausanne, v roce 2021 se bude hrát v Minsku a Rize a o rok později v Helsinkách a Tampere.

Autoři: ,

MS hokejistů 2020 ve Švýcarsku

Švýcarská města Curych a Lausanne budou od 8. do 24. května 2020 hostit 84. hokejové mistrovství světa. Šampionát se ve Švýcarsku uskuteční poprvé od roku 2009

Marko Anttila, Anthony Mantha, Mark Stone, Jonathan Marchessault Jan Kovář, Jakub VoráčekMichael FrolíkKaapo Kakko, William Nylander, Nikita Kučerov

Nejčtenější

Sparta získala Řepíka. Máme na prvotřídní hráče, těší její manažerku

Michal Řepík a generální manažerka Sparty Barbora Snopková Hauberová

Po další neúspěšné sezoně se snaží Sparta zmobilizovat a přivedla už pátou posilu. Tou se stal...

Udrží Carolina Mrázka? Český brankář si zřejmě vyzkouší volný trh

Brankář Petr Mrázek z Caroliny v zápase s Bostonem.

Tak vydařenou sezonu v podání hokejistů Caroliny nečekal zřejmě nikdo. Svůj podíl na jízdě do...

Na farmu už ne! Pomohl mu slovenský parťák, teď se Nečas chystá na galeje

Martin Nečas ze Charlotte se raduje po zisku Calder Cupu.

VIDEO Jako první se útočník Martin Nečas nedočkavě vrhl na kapitána Patricka Browna, jenž zrovna převzal...

Voráček: Doceňme Krejčího, je jedním z nejlepších Čechů v historii

Vyhlášení ankety Zlatá hokejka pro nejlepšího českého hokejistu uplynulé...

Spolu s Davidem Pastrňákem a Tomášem Hertlem obsadili první tři pozice v anketě Zlatá hokejka, pak...

Říha zhlédl po MS dvakrát všechny zápasy. Nebáli jsme se, ocenil zpětně

Trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha hodnotí mistrovství světa.

VIDEO Před necelým měsícem se po skončení hokejového šampionátu neubránil slzám. Tak moc mrzelo trenéra...

Další z rubriky

Hokejisté jsou doma. Parádní turnaj, prohlásil Říha se slzami v očích

Trenér české hokejové reprezentace Miloš Říha hodnotí mistrovství světa.

VIDEO Národní tým je zpět doma z mistrovství světa. Hokejisté dorazili ve 14 hodin na Letiště Václava...

Reprezentace mi vrátila českou hrdost, tvrdí trenér Říha

Trenér českých hokejistů Miloš Říha při utkání o bronz.

VIDEO Bratislava (Od našeho zpravodaje) I jemu se v pozápasovém rozhovoru leskly oči. Byl smutný, měl na dosah medaili a konečně po sedmi...

ZÁPISNÍK: Slovenské lekce. Jaké plyne poučení z hokejového šampionátu?

Ruský útočník Alex Ovečkin hledí do dálky při zápase mistrovství světa.

Na mistrovství světa jako vždy zaujaly smutné i jásavé osudy národních týmů. Pro všechny může být...

Najdete na iDNES.cz