Čeští hokejisté slaví na MS výhru nad Norskem.

Čeští hokejisté slaví na MS výhru nad Norskem. | foto: Reuters

Kluci hrají s obrovskou chutí, všímá si Hlinka. Výhry ale nepřeceňuje

• 49
Severský dvojboj na úvod hokejového MS českou reprezentaci nezmrazil. Naopak. Národní tým si bez problémů poradil jak se silným obhájcem zlata ze Švédska, tak s norským outsiderem, a po dvou duelech má velmi povzbudivé skóre 12:4. „Na týmu je prostě vidět sebevědomí,“ chválí mužstvo bývalý útočník a mistr světa Jaroslav Hlinka.

Elán z úvodního triumfu nad Tre Kronor (5:2) si výběr trenéra Miloše Říhy přenesl i do navazujícího sobotního duelu s Norskem. Češi nepodcenili nevyzpytatelného soupeře s nálepkou otloukánka a hned zkraje zápasu na něj vlétli. Nastolené tempo držel národní tým po většinu utkání, díky tomu si došel pro pohodlnou výhru 7:2.

„Za mě jednoznačná záležitost. Kluci hráli dobře, v pohybu a s chutí,“ komentoval utkání Hlinka, jenž byl součástí party, která v roce 2001 zkompletovala zlatý hattrick na MS.

Raketový start českého týmu obstaral dvěma trefami v 3. a 6. minutě 21letý bek Filip Hronek. Tím jen vyzdvihl svůj obrovský potenciál, o kterém už dlouho přesvědčuje trenéry i fanoušky.

„Je určitě velkým příslibem. Obzvlášť v té první třetině létal a byl hodně vidět. Ve zbytku zápasu už to možná bylo trochu o něčem jiném,“ všímal si Hlinka přínosu ofenzivního obránce.

Líbilo se mu ale i nasazení celého týmu, i přes jasně dané role favorita a outsidera. „Bylo vidět, s jak obrovskou chutí kluci hrají. V tom byl třeba rozdíl oproti Rusům, kteří po deseti minutách vedli a zbytek vypustili. Naši kluci hráli až do konce, do poslední minuty naplno.“

Česko - Norsko 7:2. Suverénní jízda na šampionátu pokračuje

Michael Frolík (čelem) slaví svou trefu do sítě Norska.

Hlinka zároveň uznává, že nebýt úvodní překvapivě jednoznačné výhry nad Švédy, možná by byl zápas s Norskem o poznání nervóznější.

„Hráli jsme pod dojmem předchozího výsledku, díky kterému jsme nabrali sebevědomí, což bylo hodně vidět. Takový start určitě pomůže. Myslím si, že skupinou projdeme v klidu. Stejně ale rozhodne až ten jeden zápas, čtvrtfinále,“ nepodléhá euforii Hlinka.

Podle 42letého veterána, který v této sezoně naskočil do extraligy v dresu Sparty, národnímu týmu pomáhá také bouřlivá atmosféra v bratislavské hale, jež zdobila obě česká utkání. „To se mi hrozně líbí, vždyť je to, jako bychom hráli doma.“

Divácká podpora se dá očekávat také při dalším utkání české reprezentace, která nastoupí v pondělí od 16:15 proti Rusku. Zápas můžete sledovat online.