Známkování hráčů proti Francii: D+D dál září, Červenka se trápí

• 19
I po šestém utkání na mistrovství světa v Dánsku měli čtenáři iDNES.cz možnost oznámkovat výkony českých hokejistů. Ti porazili Francii jednoznačně 6:0 a to se promítlo i na výsledcích. Nejlépe si vedl střelec Bostonu David Pastrňák (1,14).

Jednadvacetiletý útočník už v osmé minutě měl na kontě dvě úvodní branky utkání. Zdálo se, že hattrick pro něj nebude tentokrát problém. Nakonec fanoušky uspokojily i dva zásahy.

Podobně byli spokojeni s výkonem útočníků Davida Krejčího (1,20) a Dmitrije Jaškina (1,28).

Čisté konto proti nevýrazným Francouzům vychytal brankář David Rittich (1,22), který v zápase čelil pouze 10 pokusům soupeře.

„Zápas mi toho ale moc neukázal, protože Francouzi moc nekousali. Stejně jako proti Bělorusku jsme rozhodli v první třetině, pak se zápas jen dohrával,“ pravil po zápase trenér Josef Jandač.

Výsledky známkování

Nejhorší známku od čtenářů obdržel kapitán Roman Červenka (2,89). Český kapitán se na turnaji střelecky trápí a to se promítlo i do hodnocení čtenářů.

Další možnost hodnotit výkony českých hokejistů bude opět v pondělí po utkání s Rakouskem, které začíná v 20.15 hodin.