Česko - Švýcarsko 5:4. Další trápení uťal až v nájezdech Řepík

• 1374
Kodaň (Od našeho zpravodaje) - Hokejová reprezentace porazila na mistrovství světa Švýcarsko 5:4 po nájezdech, rozhodl v nich jediný střelec Michal Řepík. Průběh zápasu však ukázal, že národní tým čeká ještě hodně práce.

Asistent trenéra Jaroslav Špaček na předzápasovém rozbruslení prohlásil: „Musíme si dát pozor na disciplínu, protože má soupeř vynikající přesilovky. A také by bylo dobré, kdybychom se na turnaji dostali konečně do vedení, protože nás pak stojí strašných výsledek dohánět.“

Ani jedno se nepovedlo. Čeští hokejisté se jen za první dvě třetiny nechali vyloučit desetkrát a Švýcaři v početních výhodách vstřelili dva góly. A také byli pořád o krok nebo dokonce o dva napřed.

ČESKO - Švýcarsko 5:4N

Na úvodní trefu Niederreitera, který v utkání vstřelil góly dva a na kterého Špaček mimochodem také upozorňoval, zareagoval přesilovkovou ranou z voleje Kubalík. Po změně stran přišla ale tvrdá lekce.

Švýcaři nejprve po nádherné kombinaci na jeden dotek poslal znovu do vedení Hofmann (tahle akce snesla nejvyšší parametry), za minutu a půl přidal třetí gól za přihlížení statické obrany Moser. Když za pár vteřin nato putoval na trestnou Krejčík, jehož trenéři před zápasem dopsali na soupisku, vypadalo to hodně zle.

„Nebylo nám úplně dobře. V předbrankovém prostoru máme strašný nedůraz. Tam aby se z toho Francík zbláznil,“ nezastíral po utkání trenér Josef Jandač.

Naštěstí však putoval za půl minuty na trestnou lavici Baltisberger a Češi při hře čtyři na čtyři snížili. Popravdě, Švýcaři hráli ve třech, protože jeden z jejich hráčů zlomil hůl a odjel v nevhodnou chvíli střídat. Nestačil ani dojet a plzeňský obránce pálil přesně z mezikruží.

Byl to divoký večer, soupeři totiž vrátil dvougólové vedení Niederreiter, jenž z bezprostřední blízkosti u tyčky mířil přesně do protějšího horního růžku. Uplynulo pouhých 22 vteřin a český tým vrátil zpátky do zápasu Jaškin, který tečoval mimo dosah gólmana Moravčíkovu střelu od modré.

A aby toho nebylo, tak v čase 34:26 vyrovnal Řepík, jenž dorazil do sítě vlastní zblokovanou střelu.

Známkujte

Jak si vedli Češi podle čtenářů iDNES.cz?

Tenhle zápas bavil, jenže Jandač a spol. na střídačce z toho příliš nadšení nebyli. K vidění byly i bitky a řada dalších šancí. V závěru také štěstí, protože český tým nejprve ustál obrovský závar v oslabení před Francouzem, jenž následně při vlastní přesilovce vychytal trestné střílení.

V nájezdech rozhodl Řepík, Češi však v tabulce na svého soupeře stále ztrácí, byť jen jeden bod. Na druhou stranu Švýcary teprve čekají těžší zápasy se Švédy a Ruskem. Proti němu nastoupí svěřenci trenéra Josefa Jandače ve čtvrtek znovu od 20:15.

„To si ale nemůžeme dovolit takovou nedisciplinovanost, protože Rusové mají úspěšnost přesilovek přes 60 procent. To by bylo smrtící,“ uvědomuje si Jandač.