Kanadský gólman Mike Smith svedl za svou brankou souboj s lotyšským hráčem...

Kanadský gólman Mike Smith svedl za svou brankou souboj s lotyšským hráčem Marisem Jassem. | foto: Reuters

Kanadský gólman Smith vychytal Lotyše. Už se těším na Česko, prohlásil

  • 1
Několika povedenými zákroky otupil úvodní tlak Lotyšů a pak už jen sledoval, jak jeho spoluhráči ovládli zápas. Gólman Mike Smith podal v prvním startu na hokejovém mistrovství světa v Praze při výhře 6:1 solidní výkon a ukázal, že bude oporou Kanady.

„Na začátku na nás docela vlétli, ale my jsme našli cestu, jak dát pár gólů a dostat se do vedení. Pak už jsme na tom stavěli a zbytek zápasu byli v pohodě,“ řekl kanadský gólman po prvním vítězství na turnaji.

Zvykl jste si na velký led, jiné odrazy od mantinelů?
Každý zápas je jiný. V Rakousku na soustředění jsme byli čtyři dny, ale tady je zase trochu jiný led. Už jsem tady chytal, takže jsem věděl, co očekávat. A s postupem zápasu jsem se cítil pořád lépe.

Těšíte se na zápas s Českem před nabitou halou?
Jo, bude to super. I s Lotyšskem byla dobrá atmosféra, pokaždé, když jsem hrál v Evropě, se mi líbil ten rachot na tribunách. Je to jiné než u nás doma, se všemi těmi bubny a zpíváním. Je fajn u toho být a zažít tu podporu ostatních týmů.

Hecujete se s klubovým spoluhráčem z Arizony Martinem Eratem?
Zatím jsem ho neviděl, možná se potkáme někde kolem hotelu. Marty je fajn kluk, stejně tak (německý útočník) Tobias Rieder, se kterým se potkáme v neděli. Bude fajn si zahrát proti spoluhráčům, se kterými se potkávám ve Phoenixu.

Česko bude první z papírově silných soupeřů... 
Myslím, že tady jsou dobré všechny týmy. A všichni se budou snažit vytáhnout na Kanadu. Ale samozřejmě to pro nás bude velký test.