Finští hokejisté Juha-Pekka Hytönen (vlevo) a Ville Koistinen (vpravo) bojují o...

Finští hokejisté Juha-Pekka Hytönen (vlevo) a Ville Koistinen (vpravo) bojují o puk s Rusem Denisem Kokarevem. | foto: AP

Finští hokejisté zdolali Rusko a v Euro Hockey Tour jsou už druzí

• 1
Finští hokejisté přehráli Rusko 3:0 a vystřídali ho na druhém místě tabulky Euro Hockey Tour . Oba týmy mají 13 bodů. Vítězný gól v Tampere vstřelil v 26. minutě útočník Tommi Huhtala z Jokeritu Helsinky. Další branky přidali domácí v závěrečných dvou minutách.

Finové měli ve druhé třetině výraznou střeleckou převahu, Konstantina Barulina zaměstnali 14 pokusy, ale znovu se prosadili až v čase 58:15. Na 2:0 zvýšil další zástupce KHL Sami Lepistö z Jekatěrinburgu. Výsledek zpečetil Petri Kontiola střelou do prázdné branky 15 sekund před sirénou.

K vítězství Finům pomohly i posily z NHL, obránci Rasmus Ristolainen z Buffala a Jyrki Jokipakka z Dallasu.

Ruští hráči teprve podruhé v tomto ročníku evropského seriálu vyšli střelecky naprázdno. V únoru se tým kouče Olega Znaroka neprosadili v Karlových Varech proti českému brankáři Alexanderu Salákovi.

Svěřenci Kariho Jalonena zvítězili nad sbornou stejně jako v listopadu na turnaji Karjala (6:2), v prosinci v Soči se naopak radovali Rusové po výsledku 2:0. Další vzájemný zápas, který se stejně jako dnešní duel bude započítávat i do seriálu Euro Hockey Challenge, sehrají týmy v sobotu v Helsinkách.

Euro Hockey Tour a Euro Hockey Challenge

hráno v Tampere

Finsko - Rusko 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
26. Huhtala (Hartikainen), 59. Lepistö (Immonen), 60. Kontiola (Osala, Salmela). Rozhodčí: Sjöqvist, Öhlund (oba Švéd.) - Suominen, Puolakka (oba Fin.). Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 7 131.

Finsko: Engren - Lepistö, Hietanen, Salmela, Lajunen, Jaakola, Ristolainen, Jokipakka, Mäntylä - Pihlström, Immonen, Hartikainen - Salminen, Kontiola, Aaltonen - Osala, Hytönen, Louhivaara - Huhtala, Wirtanen, Pesonen - Petrell. Trenér: Kari Jalonen.

Rusko: Barulin - Zubarev, Jakovlev, Grigorjev, Antipin, J. Birjukov, Mironov, Jarullin - Plotnikov, Loktionov, Slepyšev - Zaripov, Gazulin, Širokov - Averin, Popov, Mozjakin - Sošnikov, Kokarev, Zubov. Trenér: Oleg Znarok.