Švédsko - Francie

Švédsko - Francie | foto: AP

Švédové se štěstím udolali Francii a postupují do osmifinále

• 10
Hokejisté Francie byli blízko dalšímu překvapení na mistrovství světa. Se Švédskem prohráli po dvou třetinách a zdálo se, že o vítězi není pochyb. Jenže outsider se nevzdal a snížil na rozdíl jediného gólu, znovu se trefil i Yorick Treille. Seveřané však výhru udrželi a zajistili si postup do osmifinálové skupiny.

Švédové zápasu zpočátku celkem jasně dominovali a do druhé přestávky si vybudovali tříbrankový náskok díky gólům, o něž se podělili Gunnarsson, Andersson a Harju. Stav 3:0 svítil na ukazateli skóre již ve 28. minutě.

Z poklidného vedení se však stalo drama, na jehož konci nebylo daleko k dalšímu velkému překvapení na turnaji.

Seveřané třetí dvacetiminutovku podcenili a ve 45. minutě snížil finalista české extraligy s Vítkovicemi Yorick Treille. Na začátku 56. minuty překvapil brankáře Markströma Tardif a Švédové posledních šest minut hájili těsný náskok, což se jim i přes dlouhou power play soupeře podařilo.

švédsko - francie 3:2

Branky a nahrávky: 18. Gunnarsson (Omark, Persson), 23. Andersson (Nylander, Johansson), 28. Harju (Omark, Bäckman) - 45. Y. Treille, 55. Tardif (Da Costa, Amar). Rozhodčí: Levonen (Fin.), Baluška - Valach (oba SR), Kowert (Něm.). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Třetiny: 1:0, 2:0, 0:2. Diváci: 3268.

Švédsko: Markström - Johansson, Hedman, Gunnarsson, Karlsson, Bäckman, Ekman-Larsson - Nilson, Martensson, Ericsson - Weinhandl, Wallin, Pääjärvi-Svensson - Omark, Harju, Persson - Engqvist, Nylander, Andersson. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.

Francie: Ferhi (49. Lhenry) - Bachet, Amar, Manavian, Besch, Roussel, Auvitu, Quessandier - Y. Treille, Meunier, Raux - Bellemare, Da Costa, Hecquefeuille - Lussier, Gras, Pain - Tardif, B. Henderson, S. Treille. Trenér: Dave Henderson.