"Je to zajímavá situace, ale já bych ten zákrok v žádném případě neodpískal," říká extraligový rozhodčí Roman Polák.
Co se vlastně ve finálové bitvě Rusko - Česko stalo? Jágr po vyhraném buly vyvážel puk z obranného pásma, když se mu do cesty postavil Jemelin. Ruský obránce si sjel k mantinelu, kde v předklonu vytrčil proti soupeři zadek.
pád pod nohyvýňatek z pravidel "Pád pod nohy" je zákrok, kdy se hráč vrhne tělem napříč přes koleno či pod koleno soupeře nebo padne do kolen soupeře po přiblížení zezadu, z boku nebo zepředu. Tresty b) Hráči, který zraní soupeře pádem pod nohy, se uloží dle uvážení hlavního rozhodčího: |
"Při podrobném zkoumání videa se tam takový zákrok najít dá," připouští Polák.
Pak už rozhodčí nemá na výběr. V okamžiku, kdy zákrok posoudil jako pád pod nohy, musel udělit trest na pět minut plus do konce utkání, jelikož ruský bek Jágra zranil.
A Jágr očividně zraněný byl. "Vyvrtnul jsem si koleno, je to dost bolestivé," líčil útočník, který zbytek duelu sledoval ze střídačky.
Jak má tedy fanoušek poznat rozdíl mezi čistým bodyčekem a faulem?
"Bodyček nesmí být vedený na nohy nebo pod nohy, tedy do oblasti, kde hrozí zranění. Jemelin v každém případě mohl hrát Jágrovi do těla, protože byl v držení puku. Kdyby to bylo bez něj, tak je to nedovolené bránění," říká Polák.
Národnímu týmu každopádně verdikt rozhodčích o něco usnadnil cestu ke zlatu, protože se díky tomu v závěru třetí třetiny otupil tlak Rusů. "V utkání bych však našel jiné zákroky, které se mohly odpískat."
Prohlédněte si Jemelinův zákrok na Jágra
Byl Jemelinův zákrok na Jágra ve finále MS faul?
Hlasování skončilo
Čtenáři hlasovali do 1:00 pondělí 31. května 2010. Anketa je uzavřena.