Jason Spezza

Jason Spezza | foto: Reuters

Nepůjde to samo, uvědomil si Kanaďan Spezza po prohře s Finskem

• 12
Bern (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Kanaďané byli na světovém šampionátu dosud suverénní, poprvé narazili v posledním zápase osmifinálové skupiny v duelu s Finskem. Prohrávali 0:2, pak 1:3 a nakonec zachránili alespoň remízu. I tak nakonec padli po nájezdech.

"Byl to poučný zápas. Víme, že nic nepůjde samo," říkal po duelu hvězdný útočník Jason Spezza.

Sehrál svou roli fakt, že jste měli postup zajištěný a k vítězství ve skupině vám stačil bod?
Chtěli jsme skončit první, to je pravda. Teď už půjde o všechno a jsme na to připravení. Ale že bychom zápas s Finskem vypustili, to ne. Chtěli jsme vyhrát.

O Jarkko Ruutuovi

"Když na konci druhé třetiny zůstal ležet na ledě, nebyl jsem překvapený. Ruutu tohle občas zkouší i v NHL, všichni to o něm samozřejmě víme. Je směšný, když po běžném zákroku skoro umře."

Co vám řekl trenér, když jste prohrávali 2:0?
Hlavně po první třetině měl v kabině proslov. Řekli jsme si, že musíme hrát jako tým, víc zodpovědně. Myslím, že jsme na to zareagovali a dostali jsme se zpět do hry.

Ve čtvrtfinále vás čeká Lotyšsko. Jak se na něj připravíte?
Moc toho o nich nevíme. Mají dobré hráče s dobrou střelbou. Bude to pro nás zvláštní soupeř. Musíme hrát disciplinovaně, v pěti jsme samozřejmě nejsilnější. Nesmíme jim dát šanci v přesilovkách.

V roce 2006 vyhrála Kanada v Lotyšsku 11:0. Co na to říkáte?
No to je tedy velký výsledek (překvapeně). Já jsem na turnaji v Rize nestartoval, ale řekl bych, že tady jsou Lotyši mnohem lepší. Historie nás nesmí uspokojit, musíme být ve střehu.

Jak si užíváte turnaj?
Velmi dobře. Švýcarsko je krásné a cítím se tady dobře.

Jak mistrovství vnímají v Kanadě?
U nás je to hodně populární turnaj. Doma mě sleduje moje sestra, bratr i rodiče.