Martin Heřman na tréninku českobudějovických hokejistů

Martin Heřman na tréninku českobudějovických hokejistů | foto: Petr Lundák, MF DNES

Zraněný Heřman jásal. V Českých Budějovicích viděl góly i bitky

• 0
Čtvrtfinálovou sérii play-off první ligy zahájili českobudějovičtí hokejisté ve velkém stylu. Přerov porazili 6:1. V úterý od 17.30 hodin se oba soupeři střetnou v Budvar aréně znovu.

Když ve čtvrté minutě Chovan sám před brankářem Přerova nedal, chytal se za hlavu. O minutu později už ruce útočníka Martina Heřmana letěly vzhůru. Možná nejrychleji z celé čtveřice zraněných hráčů, která už pár týdnů sedává na tribuně pod stropem haly.

Josef Straka zrovna tečoval nahození Jakuba Suchánka a hokejisté Motoru se dostali do vedení nad Přerovem v prvním zápase čtvrtfinálové série první ligy. Série, která bude mít rozhodně říz.

„Určitě bude. Sami jste to viděli. Když se řekne, že play-off je jiná soutěž, tak to bere většina lidí jako frázi. Ale já jsem jich už pár odehrál a tahle první třetina to potvrdila. Tady se jede na větší obrátky, bojuje se o každý kus ledu, dohrávají se souboje, které byste v základní části dohrané asi neviděli,“ popisuje 28letý Martin Heřman - českobudějovický útočník, kterému 9. prosince velmi slibně rozjetou sezonu zastavila zlomená klíční kost. Ačkoliv odehrál jen 30 zápasů, pořád je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu.

„Prožívám to hrozně“

Start play-off tak jemu i fanouškům, kterých do Budvar arény přišlo 6 097, zpestřil jinak monotónní základní část. „Prožívám to hrozně. Tyhle zápasy miluju, strašně mě mrzí, že nemůžu zasáhnout.“

On, David Gába, Radek Prokeš a Pavel Pýcha, což je ustálená sestava hráčů, kteří v poslední době sedávali při zápasech na tribuně vedle sebe, viděli od začátku zápasu několik bitek, v jejichž hlavní roli byl většinou domácí Michal Švihálek. Nechyběly ostré střety, spousta střel domácího týmu a také góly. Po druhé třetině domácí vedli 5:1. V základní části v soubojích těchto dvou soupeřů něco nevídaného, vždyť moravský sok Jihočechy čtyřikrát porazil a tři góly dostal jen jednou. Při výhře 5:3.

„Začali jsme dobře. Myslím, že jsme líp bruslili, ale Přerov tam má silné protiútoky, rychlé hráče, na které je potřeba si v brejcích dávat pozor,“ komentoval Heřman fakt, že v závěru první třetiny si hostující celek vytvořil několik slibných šancí a jednu z nich díky Romanu Pšurnému proměnil.

Příští týden jde na vyšetření

Dohrávané souboje slibovaly i fakt, že to českobudějovické hráče bude v osobních soubojích hodně bolet. Své by o tom mohl vyprávět třeba Tomáš Nouza, který u mantinelu v závěru první třetiny dostával v souboji o puk jeden krosček za druhým, než rozhodčí hru přerušil a z ledu se jako lídr domácího celku zvedal častokrát.

Nebál by se Martin Heřman zapojení do hry v podobných zápasech, kdy se hraje hodně tvrdě? „Předně musím říct, že bych do hry s nedoléčenou klíční kostí vůbec nešel. Klíční kost je při hokeji hrozně namáhaná. Je tady riziko, že by mi to mohlo prdnout znova a měl bych po kariéře,“ vysvětluje Heřman a uznává, že téhle série play-off se nezúčastní, ať bude jakkoliv dlouhá.

„Příští týden mě doktoři poslali ještě na CT. Nechám to vyloženě na doktorech, kdy mě pustí,“ uznává Heřman, kterému tak nezbývá, než spoluhráčům pořádně fandit z tribuny. Protože čím déle letos budou hrát, tím větší šanci bude mít, že se ještě objeví na ledě. A v pondělí Motor solidně našlápl.