Radost slávistických hokejistů

Radost slávistických hokejistů | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Hokejisté Budějovic rozdrtili Benátky, uspěly i Karlovy Vary a Kladno

• 7
Hokejisté Českých Budějovice deklasovali ve 43. kole první ligy předposlední Benátky nad Jizerou 8:1 a bodovali podeváté v řadě. Motor vede tabulku dál čtyři body před Karlovými Vary, které přehrály Ústí nad Labem 5:1. Stejným poměrem zvítězilo i třetí Kladno nad Třebíčí.

Motor si třemi brankami v úvodním dějství vypracoval rozhodující náskok. Hosté sice v 27. minutě snížili, ale Jihočeši do konce prostřední třetiny přidali další dvě trefy. Kvůli rozbitému plexisklu zapříčiněnému kopnutím bruslí při pádu jednoho z benátských hráčů byla druhá část předčasně ukončena a dohrála se před závěrečnou třetinou. V ní domácí skórovali třikrát během necelých tří minut.

Slovinský útočník Rok Pajič si vylepšil osobní statistiky o čtyři body za branku a tři nahrávky. Rovněž parťák z útoku Václav Nedorost asistoval třikrát.

Centr Petr Stloukal pomohl k výhře Energie třemi body za dva góly a asistenci. Extraligovým mistrům z roku 2009 pomohly dvě využité přesilovky. Čestný zásah Slovanu za stavu 0:5 obstaral premiérovou trefou v sezoně útočník Roman Navarra.

Na čtvrtém triumfu Kladna za sebou se čistým hattrickem podílel nejlepší střelec mužstva Jakub Strnad. V 33. minutě se Třebíči povedlo snížit, ale v závěrečné třetině Rytíři dvěma góly stanovili konečnou podobu skóre. Horácká Slavia neuspěla potřetí v řadě.

Přerov si poradil se Vsetínem 4:3 po samostatných nájezdech. Skóre otevřel sedmnáctiletý útočník Karel Plášek mladší, jemuž na gól nahrál o jeho 27 let starší otec Karel Plášek. V 31. minutě zařídil Jakub Šlahař Zubrům dvoubrankový náskok. Valachům se však do konce druhé třetiny podařilo třemi góly stav zápasu obrátit. Domácí srovnali v 55. minutě zásluhou Romana Pšurného, kterému nahrál Plášek starší.

V penaltovém rozstřelu si vítěznou trefu připsal bek Radomír Pala. Přerov doma zvítězil popáté v řadě, naopak Vsetín na ledě soupeře neuspěl po čtyřech zápasech. Navzdory prohře se držitelé šesti extraligových titulů nacházejí na osmém místě zaručujícím účast v play off. Slavia jednoznačně přehrála poslední Kadaň 7:1 a radovala se z páté výhry v řadě. Trhači mají přesně opačnou bilanci. Dvěma góly k tomu přispěli útočníci Martin Ondráček a Zdeněk Doležal, který navíc přidal i nahrávku. Třemi body za branku a dvě asistence se prezentoval i obránce Jiří Drtina.

Havířov rozhodl o triumfu nad Prostějovem 3:0 v první části, v níž v rozmezí necelých šesti minut vstřelil všechny branky. Jestřábi nezvládli třetí duel po sobě.

HC Slavia Praha - SK Trhači Kadaň 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky: 03:48 M. Ondráček (J. Doležal, Kasík), 13:18 Z. Doležal, 24:55 Z. Doležal (Nedvídek, J. Drtina), 30:39 J. Drtina (Šmerha, J. Doležal), 52:11 Kubica, 53:33 Šmerha (Z. Doležal), 57:28 M. Ondráček (J. Drtina) - 04:26 Hejcman (Trefný, Buchtela). Rozhodčí: Kostourek, Wagner – Coubal, Toman. Diváci: 768.

HC Slavia Praha Frodl (54. Šorf) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička, Štibingr – L. Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – Kubica, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal.

SK Trhači Kadaň Pavlát (Danylec) – Trefný (C), Buchtela, Kadeřávek, Szathmáry, Blaha, Šefl, Hlaváček – Wágner, Rindoš, Hlava – Hejcman (A), Rezek, Chrpa – Tupý, J. Müller (A), Krejčiřík – Tůma, O. Procházka, Dufek.

Rytíři Kladno - SK Horácká Slavia Třebíč 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky: 01:14 J. Strnad, 18:26 J. Strnad (Machač, R. Přikryl), 30:34 J. Strnad (Pekr), 47:30 Kurjanov (D. Tůma, J. Kloz), 48:42 Machač (M. Hořava) - 32:31 L. Horký (R. Erat, T. Havránek). Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Štofa, Beneš.

Rytíři Kladno Cikánek (Klouček) – Kehar, P. Hořava, F. Matula, Štindl, Repe, Štich, Lenďák – Machač, Zikmund, T. Kaut – Redlich, Kurjanov, R. Přikryl – D. Tůma, J. Kloz, Kubík – Pekr, M. Hořava, J. Strnad.

SK Horácká Slavia Třebíč Do. Svoboda (Dostál) – Spurný, Čejka, Nedbal, Kaláb, D. Mikyska, L. Vágner, Jiří Wasserbauer – Malec, Paták, R. Erat – Mlynář, Kusko, T. Havránek – Vodný, Jan Wasserbauer, Kristl – L. Horký, Gajarský.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Benátky nad Jizerou 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)

Branky: 00:50 J. Mikyska (F. Novák, Nejezchleb), 16:51 Galamboš (Pajič, Martin Novák), 17:19 Rob (Heřman, Jonák), 29:55 Pajič (Nedorost, L. Květoň), 39:55 J. Mikyska (Nejezchleb), 43:08 Jonák (Fillman, Vráblík), 44:31 L. Květoň (Nedorost, Pajič), 45:57 Rob (Galamboš, Pajič) - 26:53 Chrtek (Psota). Rozhodčí: Čech, Skopal – Jílek, Šperl.

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Gába) – Kutlák, Pýcha, Pavlin, F. Novák, Fillman, Vráblík – L. Květoň, Pajič, Nedorost – Nejezchleb, J. Mikyska, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák.

HC Benátky nad Jizerou Stezka (46. Žajdlík) – T. Hanousek, Havlín, Kunst, Jan Bednář, Maier, Mirochnikov, Niko – Psota, Bittner, Hrníčko – R. Veselý, Chrtek, Z. Král – Šír, Hrabík, Wiencek – Průžek, Nezbeda, Bělohorský.

HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín 4:3N (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)pen. 2:0

Branky: 07:49 Plášek ml. (Plášek, Pšurný), 30:57 Šlahař, 54:51 Pšurný (Plášek), Pala - 34:13 Podešva (Illéš), 35:53 Karafiát (Pokorný, Slováček), 38:36 Podešva. Rozhodčí: Šutara, Veselý – Maštalíř, Komínek. Diváci: 2908.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala, R. Černý, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Milan Procházka, Navrátil, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, F. Dvořák.

VHK ROBE Vsetín Jekel (Šurý) – Holomek, Teper, Slováček, Frolo, Janáček, Dundáček, Ostrčil – Vávra, Podešva, Illéš – P. Beránek, Kucharczyk, Protasenja – Březina, Šilhavý, Markovič – Karafiát, Pokorný, Vítek.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slovan Ústí nad Labem 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky: 01:11 Stloukal (Vrdlovec, Kverka), 28:52 Vrdlovec (Podlipnik, Stloukal), 33:46 Stloukal (Kverka, Kohout), 46:43 Tuominen (Šenkeřík, Kovačevič), 50:46 M. Rohan - 55:05 Navarra (Pšenička). Rozhodčí: Sýkora, Valenta – Malý, Šimán. Diváci: 2470.

HC Energie Karlovy Vary Kuchař (F. Novotný) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Plutnar, Podlipnik, Kovačevič, Šenkeřík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Vrdlovec, Skuhravý (C), Gorčík – Vachovec, Tuominen, Šik.

HC Slovan Ústí nad Labem J. Dlouhý (Volke) – Vl. Brož, Kurka, M. Vágner (C), M. Zdvořáček, Vaněk, Weinhold – Severa, Gengel (A), Davídek – Melka (A), Smolka, Kružík – Navarra, Pšenička, Krliš – Macek, M. Chalupa, Markulinec.

AZ RESIDOMO Havířov - LHK Jestřábi Prostějov 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)

Branky: 11:41 Luža (Maruna), 13:21 Hudeček (Luža, Kotala), 17:28 Matai. Rozhodčí: Škrobák, Fiala – Adamec. Měkýš. Diváci: 2097.

AZ RESIDOMO Havířov Martin Růžička (Bláha) – Staněk, Krisl (C), Dudek, Luža, Dujsík, R. Havel – Kurovský, Hudeček, Kotala – Sikora (A), Rác, Maruna (A) – Kanko, Matai, Fronk – Gřeš, Pořízek, Bambula – L. Bednář.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Groh) – Mikliš, D. Kolář, Ščotka, Havlík, Žovinec, Rašner – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Venkrbec (C), Švec – Fiala, V. Meidl, Prokeš – Švarc, Hozák, Nestrašil.