Jan Bartko v dresu Vsetína

Jan Bartko v dresu Vsetína | foto: Martin Vojtěch Víta, VHK Robe Vsetín

Vsetín si vystřílel čtvrtfinálový mečbol. V Ústí využil širší hřiště

• 0
Ve dvou domácích střetnutích se za 140 minut zmohli jen na dva góly. V Ústí nad Labem stačily hokejistům Robe Vsetín tři třetiny, aby svůj brankový účet v předkole play off více než zdvojnásobili. Vítězství 5:2 je posunulo jeden bod od očekávaného postupu do čtvrtfinále první ligy.

„První zápasy byly hodně opatrné, stejně jako první dvě třetiny v Ústí. Nikdo nechtěl udělat chybu. Třetí třetinu otevřeli hru a využili jsme toho,“ shrnul obránce Jan Bartko, který se včera překvapivě pasoval do role střeleckého hrdiny utkání.

Hamalčíka v ústecké bráně překonal od modré dvakrát, jeho druhý zásah ze 44. minuty měl vítězný punc. Příspěvek vsetínských beků byl rozhodující, kromě Bartka se trefil Štach.

„Doma jsme se na každý gól strašně nadřeli. Chtěli jsme všechno valit na bránu,“ řekl Bartko v rozhovoru pro klubové stránky.

I ve třetím zápase Vsetín soupeře přestřílel, poprvé ale otevřel skóre a nemusel dotahovat. Využil přitom výhody širšího hřiště.

„Jejich styl hry nám vyhovuje více. Stojí ve čtyřech na modré čáře, pátý vystupuje,“ přiblížil Bartko ústeckou taktiku, která fungovala na Lapači.

„Na větším kluzišti jsme měli lepší pohyb,“ vypíchl asistent vsetínského trenéra Jan Srdínko.

Ale ani druhé vítězství jeho týmu v sérii se neobešlo bez komplikací. Jen chvilku poté, co Bartko zvýšil na 3:0, se Severočeši dvěma slepenými góly vrátili do zápasu.

„Trochu nás to zmrazilo. Znervózněli jsme, ale když jsme přidali čtvrtou branku, hra se uklidnila,“ uvedl Srdínko.

Favorit může postup do čtvrtfinále završit v pondělí v Ústí. „Důležité je, abychom pořádně zregenerovali, nastavili hlavy na čtvrtý zápas a odvezli vítězství,“ přeje si Bartko.