Rozhodčí se báli fanoušků Vsetína, z ledu prchli dveřmi pro rolby

• 28
Byl to podivuhodný výjev. Zatímco hokejisté Vsetína a­ Poruby byli po středečním zápase druhé ligy už dávno v šatnách, trio mužů v pruhovaných dresech stále nervózně postávalo ve středovém kruhu. Rozlícení domácí fanoušci čekali na hlavního arbitra Pavla Obadala, aby mu zblízka peprnými slovy (a možná i ručně) řekli, co si myslí o jeho způsobu řízení zápasu.

"Nemůžeme vinit rozhodčí z ­toho, že jsme prohráli (1:6). Jestli nechcete, abychom hráli před prázdnými tribunami, tak nedělejte bordel. Nechme rozhodčí normálně odejít," prosil vsetínský hlasatel do pískotu a nadávek fanoušků se žlutozelenými šálami.

Marně. Obadala s oběma asistenty museli nakonec odvést z ­ledu pořadatelé dveřmi, kudy vjíždí na kluziště rolba. "Naštěstí se jim nic nestalo," oddechl si jednatel vsetínského klubu Daniel Tobola.

Že bude mít utkání lídra soutěže na hřišti sedmého celku takovou dohru, však tušil už během závěrečné třetiny. "Pan Obadal za naši prohru nemůže. Ale zápas se mu oboustranně nepovedl a nebylo to u nás poprvé," připomněl Tobola střetnutí s Prostějovem.

Výmluvný je počet trestných minut v obou utkáních. Zatímco v­ prvních dvou třetinách byl jejich poměr 18:16, ve třetí 51:30.

"Rozhodčí svým chováním poškodil celý průběh utkání a znechutil a otrávil ho oběma týmům i divákům. Ti chodí na hokej, a ne na to, jak si nějaký člověk dokazuje, že umí pískat, ačkoliv pískat neumí," zkritizoval Obadala vsetínský kouč Juraj Jakubík na internetových stránkách šestinásobného mistra.

MF DNES se pokoušela sudího Obadala zkontaktovat, ten však ve čtvrtek nebral telefony. Zda bude mít středeční incident pro domácí klub dopad, se teprve ukáže. Jisté je, že si od hokeje na chvíli odpočine vsetínský útočník Petr Hruška, který dostal za podražení Obadala v 57. minutě trest ve hře.