Momentka z utkání Vsetín - Prostějov.

Momentka z utkání Vsetín - Prostějov. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Hokejisté Vsetína si druhou výhru nenechali vyfouknout

  • 1
Když v čase 57:47 trefil při soupeřově risku bez gólmana Antonín Pechanec z vlastního obranného pásma bekhendovým lobem odkrytou klec, zdálo se, že hokejisté Robe Vsetín míří pohodlně k druhému vítězství ve čtvrtfinálové sérii Chance ligy.

Domácí však v posledních dvou minutách o dvougólový náskok přišli a od nevídaného kolapsu je zachránil po 68 sekundách prodloužení veterán Radim Kucharczyk, který Vsetínu zajistil výhru 4:3. „Za výkony, které odvádí celou sezonu, si takovou tečku zasloužil,“ prohodil druhý kouč Vsetína Luboš Jenáček.

Zatímco páteční duel jeho celek ovládl 3:0, v sobotním platil ještě na začátku 52. minuty nejtěsnější stav 1:0. „Většinou to bývá tak, že druhý zápas je těžší než první. Je obtížné porazit takového soupeře, i když je to doma,“ podotkl Jenáček.

Druhým vsetínským hrdinou sobotního dramatu byl brankář Jan Šelepněv, který na začátku prodloužení po nájezdu Račuka zázračně vykopl patou puk mířící do sítě.

Běloruský gólman deptal prostějovské střelce v sérii 113 minut, než ho poprvé ve čtvrtfinále překonal nahozením od mantinelu Kolář a spustil tak gólová stavidla hostujícího týmu.

Vzepětí Hanáků však nemělo vítěznou tečku a Vsetín tak může v Prostějově v úterý a ve středu sérii ukončit.