Brankář  Ústí nad Labem Zdeněk Orct

Brankář Ústí nad Labem Zdeněk Orct | foto: Karel Pešek, MF DNES

Ústečtí Lvi: brankář Orct je hrající asistent, vrací se Alinč

  • 0
Brankářský guru Zdeněk Ocrt coby hrající asistent. Návrat dalšího veterána Jana Alinče ze Slavie. A odchod obránce Lukáše Poživila, který si odskočil do Plzně pro titul. Hlavní novinky hokejových Ústeckých Lvů, kteří zahájili přípravu na 1. ligu.

"Musíme skloubit dva důležité faktory, ekonomický a sportovní; v dané chvíli má ten ekonomický trochu navrch," přiznal trenér a sportovní manažer Jaromír Šindel, že hlavním úkolem je i pro novou sezonu zmizíkovat dluhy z minulé éry.

Váš asistent Jiří Mička skončil. Proč?
Přehodnotili jsme situaci, jestli dál pokračovat ve třech. Jirka dostal nabídku z Havlíčkova Brodu, odkud pochází. Takže jsme se dohodli na ukončení smlouvy. Ale nakonec ve třech zůstaneme. Hrajícím asistentem je Zdeněk Orct. Jako druhý asistent se bude starat o přípravu gólmanů, bude je mít na zodpovědnost. Ve spolupráci s Litvínovem chystáme letní kemp brankářů.

Aktuální soupiska Lvů

Brankáři:
Michael Petrásek, Jan Dlouhý (odchovanec Slovanu, který hostuje z pražské Slavie), Zdeněk Orct (nově i trenér brankařů)

Obránci:
Ondřej Smetana, Tomáš Procházka (na zkoušku, naposledy Hodonín), Filip Pavlík, Jakub Grin, Zbyněk Sklenička, Vladimír Brož ml., Lukáš Špelda, Ondřej Holomek, Robin Číhal, Kamil Černý, Milan Vobořil.

Chyběli na tréninku: Martin Motejlek, Radomír Vaněk (odchovanec klubu – návrat z hostování v Karlových Varech), Ondřej Šmach, Lukáš Poživil (konec smlouvy).

Útočníci:
Vít Budínský (hostování z Hradce Králové), Marek Laš, Daniel Boháč, Miloslav Čermák, David Tůma, Tomáš Rod, Jakub Matai, Jan Kloz, Petr Přeučil, Tomáš Vávra (návrat z hostování v Děčíně), Jakub Pořický (návrat z hostování v Děčíně), Vlastimil Dostálek, Martin Hanzl, Štěpán Kuchynka (všichni z juniorky), Václav Meidl, Robin Kovář

Chyběli na tréninku: Jan Alinč, Jaroslav Roubík (rekonvalescence), Tomáš Sýkora (konec hostování ze Zlína), David Ludvík a Lukáš Handlovský (jejich další působení v klubu je v jednání).

Vám zůstane dvojrole trenér – funkcionář?
Ano. Mám nejbližší dosah jak k hráčům, tak k ekonomické situaci. Až na závěr sezony, kdy jsme měli všichni trochu jiné představy, se nám to vcelku dařilo. My měli cílů víc, ne jen se dostat do baráže. Především ušetřit peníze, postavit mužstvo jinak, zabudovat mladé. V tomhle trendu budeme pokračovat.

K jakým pohybům v kádru došlo?
Uvidíme, kolik hráčů nakonec bude scházet. Kovář, Ludvík, Handlovský ani Sýkora nám nepatří. Možná bychom o jednom dvou uvažovali. Jednání budou pokračovat. Třeba u Kováře bychom si představovali využití napůl s extraligovým klubem, nějak to zhodnotit ekonomicky. Jsme rádi, že jsme získali Ondru Šmacha z Kladna výměnou za Hořavu. Obranu tak budeme mít téměř totožnou s loňskou. Poživil chce do extraligy, získal titul v Plzni, skončila mu smlouva. A Šmach je za něj adekvátní náhrada. Pojkara máme pod smlouvu, ale má zájem dál hrát v Mladé Boleslavi. Jeho návrat není aktuální, spíš se ho budeme snažit výhodně zpeněžit.

A co útok?
Mužstvo se hodně omladí, takže to musíme trochu vyvážit, bereme zpátky Honzu Aliče. Celou sezonu nás přemlouval, že chce zpátky (smích). Seděli s generálním Kloboučkem a pořád si něco špitali. Bude to obrovská pomoc. Jestli nám vloni něco scházelo ke konci, byl to druhý centr za Roubíkem. Ten navíc už od ledna hrál s dost vážným úrazem, my to všichni věděli, jen neříkali. Týden po soutěži šel na operaci s kolenem i kotníkem. Jen hrál, netrénoval, byla otázka času, kdy zhasne. Sýkora měl taky zraněný loket, rozehrál se až v Plzni, Lapšanský tuhle úlohu nesplnil. Roubík a Alinč, tihle dva centři jsou k závidění, k nim to musíme vhodně skloubit. Získali jsme i ústeckého rodáka Budínského z Hradce Králové.

Jak vás zasáhne pravidlo o "povinném" startu juniorů?
Ročníky 1994 musí být dva, je otázka, jak budou do hry zařazování. My loni do juniorů přilákali Dostálka, hrál velice dobře. Další „94“ nechceme, upřednostnili jsme se vlastního hráče Vaňka, ročník 95, který se pokoušel o MHL v Karlových Varech. Vrací se. 1993 je Matai, 1992 Pavlík, 1991 Tůma. My máme hráče, s tím problém není. Naopak, o naše mladé je docela zájem, extraliga je nemá a kvůli novému pravidlu je potřebuje. Tolik dobrých není. Může se stát, že odehrají sezonu jinde, nám to prospěje ekonomicky, jim herně.

V semifinále vás vyřadila Olomouc. Hrát Ústí baráž místo ní, jakou by mělo roli?
Olomouc byla hodně poškozená. Nejen rozhodčími, třeba v zápase s Chomutovem, ale i kvůli řádům. Extraliga si může vzít hráče na střídavé starty, Olomouc už neměla kam sáhnout. Teď se pravidlo změní, pendlování zmizí. Kde hráč nastoupí po 15. únoru, tam musí soutěž dohrát. Olomouc měla daleko užší kádr než my, což je projevilo. Proto si myslím že bychom hráli lepší roli než ona.