TŘEBÍČSKÁ RADOST na jihlavském ledě. Hosté slaví gól do prázdné brány. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Třebíčské góly při derby vyhnaly fanoušky Jihlavy ze stadionu

• 0
Ještě před zápasem měla Horácká Slavia Třebíč z hokejistů jihlavské Dukly strach, soupeře ale položila pěti góly a po výhře 5:2 mohla na jejím ledě slavit. Aby ne, v ostře sledovaném derby outsideři porazili velkého favorita.

Pouze osmadvacet vteřin si mohla v sobotním derby užívat vedení domácí Dukla Jihlava, pak ale přišla skvělá dvouminutovka Horácké Slavie Třebíč a hosté rázem vedli o dvě branky.

Horáci se před zápasem považovali za outsidery, ale díky rychlému vstřelení tří branek doslova položili soupeře na lopatky. "Před zápasem jsme viděli pár videí Dukly a šel z ní doslova strach," uvedl na tiskové konferenci třebíčský kouč Kamil Pokorný. "Museli jsme na tom hodně dělat, abychom byli připraveni," prozradil.

A pečlivá příprava zřejmě hostům pomohla, neboť si na ledě neudržovali pouze vedení 3:1, ale také herní převahu. "Sice jsme dostali první gól, ale dokázali jsme rychle odpovědět," komentoval Pokorný. "Domácí znervózněli a nám, co často nevedeme, to natáhlo krev do žil a kluci to odmakali," těšilo trenéra Třebíče.

Domácí si zdařilý úvod nedokážou vysvětlit, už minulé střetnutí v Litoměřicích prý ale mělo podobný scénář. "V Litoměřicích se nám také nepovedla první třetina, pak jsme to chtěli otočit, ale to už bylo těžké," smutně zavzpomínal jihlavský Michal Jeslínek.

Po rychlých čtyřech brankách v úvodní třetině pak následovala od gólů delší pauza, kterou třebíčský Pokorný považuje za druhý zlom. "Podle mě bylo velmi důležité, jestli my dokážeme zvýšit vedení o tři branky nebo naopak soupeř sníží na jednobrankový rozdíl. Tam se to lámalo," myslí si.

Nakonec ale své vedení dokázali v polovině zápasu zvýšit Horáci a vypadalo to, že už je definitivně rozhodnuto.

Dukla se sice ještě ve třetí třetině vzpamatovala, tříbrankové manko - i přesto, že snížila na 4:2 a odvolala brankáře, aby se dostala do početní převahy - srovnat nedokázala. Naopak opuštěné branky Dukly dokonale vyžili Horáci, kteří pátým úderem pojistili své vítězství a dvě minuty před koncem odstartovali hromadný "úprk" domácích fanoušků ze stadionu.

Jihlavský trenér Petr Vlk po zápase jen těžko hledal slova. "Soupeř byl po všech stránkách lepší a nám nezbývá než mu pogratulovat," hodnotil. "My si to musíme hlouběji rozebrat," dodal.