Momentka z přípravného duelu Třebíč (červená) vs. Jihlava

Momentka z přípravného duelu Třebíč (červená) vs. Jihlava | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Přípravné derby vyhrála Jihlava, ale Třebíč zdolala jen těsně

  • 0
Pokud by měly vzájemné zápasy jihlavských a třebíčských hokejistů v přípravě nastínit, jak budou vypadat souboje v novém ročníku Chance ligy, pak se mohou fanoušci těšit na pořádné drama. V úvodním utkání v Třebíči skončilo minulý týden derby po šedesáti minutách nerozhodně 2:2 a v odvetě pak jen těsně vyhrála na domácím ledě Dukla 4:3.

„Popravdě řečeno, nebylo to moc krásné utkání. Na hráčích se podepsala únava a trošku taky led. Ale podmínky byly pro oba mančafty stejné,“ hlásil po skončení zápasu asistent hlavního trenéra jihlavského A-týmu František Zeman. „První polovinu jsme tahali za kratší konec, pak se to překlopilo na naši stranu a ve třetí třetině jsme ukázali kvalitu,“ dodal.

Přes sedm stovek diváků vidělo na Horáckém zimním stadionu bojovný zápas, v němž Dukle pomohly k výhře dva góly vstřelené v početní výhodě.

„Oslabení nás brzdila,“ souhlasně pokyvoval hlavou asistent třebíčského kouče Jaroslav Barvíř. „Domácí byli pohotovější v předbrankovém prostoru a samozřejmě efektivnější v koncovce,“ dodal.

Hned dvakrát se do sítě soupeře trefil lídr jihlavského týmu Tomáš Čachotský a k nejlepším hráčům na ledě patřil také další útočník Dukly Michal Poletín, který si připsal dvě asistence.

„Vítězství je pozitivní. Snažíme se vyvarovat chyb, o kterých nám říkají trenéři. Protože se sezona neúprosně blíží, tak abychom byli dobře připraveni,“ uvedl v hodnocení zápasu pro klubové stránky Poletín.

Oba prvoligové zástupce Vysočiny čeká už pouze jeden přípravný zápas. Třebíč se v úterý představí v Benátkách nad Jizerou a Jihlava si na čtvrtek pozvala extraligové Pardubice.

Ve čtvrtek večer se hrálo také přípravné druholigové derby. Žďár nad Sázavou v něm doma hostil rivala z Havlíčkova Brodu, kterému podlehl 1:2.

„Důležité pro nás je, že náš výkon během zápasu gradoval. Kvůli tomu děláme přípravu, abychom vydrželi třetí třetiny a hlavně konce zápasů, kde se bude všechno lámat. Beru velmi pozitivně, že jsme vyhráli poslední třetinu,“ nechal se slyšet trenér žďárského A-týmu Radek Haman.

Témata: Vysočina