Třebíčský brankář Lukáš Dostál kontroluje puk v utkání na ledě Karlových Varů.

Třebíčský brankář Lukáš Dostál kontroluje puk v utkání na ledě Karlových Varů. | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Třebíč se zatím pořád hledá. Co předvede v Ústí?

• 0
Jejich výkony jsou v nové sezoně zatím pořád jako na houpačce. Vždycky, když už to vypadá, že se hra třebíčských prvoligových hokejistů začíná podobat tomu, co by chtěli v letošním ročníku skutečně předvádět, přijde další nepovedené utkání.

Jedno takové odehráli v zatím posledním kole WSM Ligy před zoufale nízkou návštěvou v Benátkách nad Jizerou, kde podlehli domácímu týmu 4:6. Utkání sledovaly pouhé dvě stovky diváků.

„Byli jsme hodně vylučovaní, prohrávali jsme buly a také jsme propadali v obraně. Prostě to z naší strany nebylo moc soustředěné,“ věděl moc dobře o nedostatcích útočník Horácké Slavie Tomáš Havránek (na snímku).

Musí hrát jako ve Vsetíně

Po dvou třetinách byl výsledek nerozhodný 2:2, pak ale přišla divoká závěrečná část, v níž se skóre měnilo hned šestkrát. Gólovou přestřelku nakonec přetavili ve vítězství domácí, a Třebíč tak znovu spadla v tabulce až na 12. místo.

„Není to zrovna nejlepší pohled, ale mohlo být i hůř,“ zamýšlel se devatenáctiletý Havránek. „Pořád je za námi jen první čtvrtina, takže je dost času na zlepšení,“ burcoval.

Už dnes večer cestuje Třebíč znovu na led soupeře, tentokrát do Ústí nad Labem. „Myslím, že bychom tam měli hrát tak, jako třeba ve Vsetíně. Tam jsme byli zodpovědní odzadu, hráli jsme to, co jsme měli, a taky jsme tam vyhráli,“ měl jasno o účinné taktice pro souboj na severu Čech odchovanec brněnského hokeje.