ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Slavia porazila Benátky nad Jizerou a v první lize je pátá

• 1
Hokejisté pražské Slavie vyhráli v 17. kole první ligy nad Benátkami nad Jizerou 3:2 a posunuli se po čtvrté výhře v řadě na páté místo. Pražané prohrávali už 0:2, ale obrat dovršil v 51. minutě útočník Adam Kubík. Dvanácté Benátky nad Jizerou prohrály potřetí za sebou.

Hosté se dostali do vedení v šesté minutě po brance Petra Šafařovského a v čase 23:15 zvýšil obránce Ján Niko. V 26. minutě zahájil obrat v přesilové hře pěti proti třem bek Jindřich Barák a za 30 sekund vyrovnal Tomáš Duda. V polovině závěrečné části rozhodl Kubík a Slavia vyhrála doma posedmé za sebou.

HC Slavia Praha - HC Benátky nad Jizerou 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky: 25:27 Barák (M. Ondráček), 25:37 T. Duda (J. Novák), 50:14 Kubík (Vampola) - 05:29 Šafařovský (Šeliga), 23:15 Niko (Najman). Rozhodčí: Maršálek, Vrba – Roupec, Šimánek. Diváci: 751.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Steinocher – Šmerha, Vampola, Vlček – J. Doležal, Vrdlovec, Šteiner – M. Ondráček, Kubík, Všetečka – Jar. Brož, Kohút, Furch.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Kašpar) – Žůrek, Buchtela, Kunst, Aubrecht, Kovář, Niko, Hampl – Průžek, Šír, R. Duda – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Klapka, Chrtek, Jiruš – Šeliga, Šafařovský, Wiencek.