Chomutov - Ústí nad Labem: domácí Radek Duda se snaží tečovat puk před gólmanem Zdeňkem Orctem, vlevo brání hostující David Pojkar. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Šlágr první ligy vyhráli hokejisté Chomutova. Ústí porazili 6:3

• 4
Souboj prvního s druhým. Hit 11. kola první hokejové ligy mezi Chomutovem a hosty z Ústí nad Labem vyhráli domácí 6:3. Chomutovští si tak udrželi vedoucí příčku. Před slušnou návštěvou přehráli rivala zejména díky povedené druhé třetině. Vyhráli ji 4:1. Dvě branky vstřelil útočník vítězů Trochta.

Důležitý první gól dal  v 10. minutě díky Kraftov ilídr tabulky. O pět minut později přidal Trochta druhou branku a Chomutov měl hru plně ve své moci.

Po přestávce sice snížil Roman Pšurný a ústečtí Lvi vystrčili drápky, pak ale přišla situace čtyři na čtyři a v ní zřejmě rozhodující úder domácích.

V rozpětí necelé minuty totiž skórovali znovu Trochta a Malinský. Po pátém gólu pustil Orct do ústecké brány Fialu, ale i ten ve 40. minutě inkasoval a po dvou třetinách vedl Chomutov rozdílem třídy 6:1.

V úvodu třetí části Chomutovští polevili a hosté dvěma góly upravili na přijatelný rozdíl 3:6.

David Moravec se trefil za Havířov

Třetí Olomouc stáhla svou ztrátu na Ústí na pět bodů díky vítězství 5:4 po samostatných nájezdech v Třebíči, kde se diváci dočkali penalt ve čtvrtém zápase po sobě.

Po čtyřech duelech se radovali z vítězství hráči Havířova, kteří vyhráli 5:3 v Benátkách. Pomohla jim k tomu i první trefa olympijského vítěze Davida Moravce po jeho zářijovém příchodu do klubu.

Tábor ukončil sérii porážek

Sérii čtyř porážek ukončil také Tábor díky vítězství 3:2 v Kadani. Hosté se ujali vedení v 6. minutě, kdy Matušík nadvakrát překonal ležícího Hronka.

Ve 25. minutě zůstal po chybě domácí obrany sám před brankou Kudrna a zvýšil. V poslední třetině se domácí probudili, zaměstnávali brankáře Francouze a ve 44. minutě v přesilové hře Kloz tvrdou střelou do růžku branky snížil.

V polovině třetího dějství dokonce Gombár dělovkou od modré propálil Francouze a vyrovnal. Další šanci spálil Ťupa, když ze dvou metrů přestřelil branku hostů. Trest přišel v 56. minutě, v níž hned po buly Nedorost vypálil a do horního růžku branky vstřelil vítězný gól.

Znojmo se trápí. Podlehlo Jihlavě

V krizi je Znojmo. Svěřenci trenéra Neliby nebodovali ani v Jihlavě, kde po matném výkonu prohráli 1:4 a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Jihlavané si dokázali před třetí třetinou vypracovat dvoubrankový náskok. Hosté však v závěrečné části hry snížili, ale pak už střílela góly jen Dukla, která si připsala další domácí vítězství.

Svou pověst nebezpečného týmu na soupeřových kluzištích potvrdilo Vrchlabí, jež si v Šumperku připsalo třetí venkovní výhru za sebou. Vítězný gól Východočechů při výhře 3:1 vstřelil další naganský šampion v první lize Jan Čaloun.

Svěřenci bývalého reprezentanta Martina Hostáka z Chrudimi zaznamenali pátou výhru v sezoně v Havlíčkově Brodě, kde zvítězili 3:1.

Nepříznivý vývoj zvrátili hokejisté Hradce Králové, kteří už v 7. minutě prohrávali doma s Berounem, ale nakonec získali dva body za vítězství 3:2 v prodloužení.

11. kolo:

Jihlava - Znojmo 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 15. Dobrovolný, 34. Bezděk, 53. Hrbatý, 58. Hodek - 52. Hradecký. Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Prchal. Vyloučení: 5:8, navíc Hořava (Znojmo) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2442.

Třebíč - Olomouc 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Ostrčil, 22. Zahradník, 23. Nahodil, 40 Dolníček - 12. a 26. Davídek, 12. a 52 Černý, rozhodující nájezd Polodna. Rozhodčí: Petružálek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 1940.

Chomutov - Ústí nad Labem 6:3 (2:0, 4:1, 0:2)
15. a 27. Trochta, 10. Kraft, 29. Malinský, 33. Fiala, 40. Jíra - 23. R. Pšurný, 45. M. Pšurný, 47. Janků. Rozhodčí: Vampola - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 3473.

Havlíčkův Brod - Chrudim 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
24. Holec - 9. Blažek, 44. Toužimský, 56. Šeda. Rozhodčí: Smítka - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 1100.

Kadaň - Tábor 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 44. Kloz, 50. Gombár - 6. Matušík, 25. Kudrna, 56. Nedorost. Rozhodčí: Wágner - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 270.

Hradec Králové - Beroun 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0, - 1:0)
Branky: 11. Roubík, 38. Budínský, 64. Volráb - 3. Luňák, 7. Karpov. Rozhodčí: Dvořák - Šperl, Flegl. Vyloučení: 4:7, navíc Hruška (Hradec Kr.) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1490.

Šumperk - Vrchlabí 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Branky: 43. Janečka - 24. Filip, 32. Čaloun, 32. Zíma. Rozhodčí: Blecha - Kašík, Poláček. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 1550.

Benátky nad Jizerou - Havířov 3:5 (2:3, 1:2, 0:0) Branky: 5. Kica, 10. Dušek, 39. Hudíček - 8. Moravec, 13. Šafařík, 14.Sikora, 24. Seman, 36. Piecha. Rozhodčí: Skoupý - Arazimová, Svoboda. Vyloučení: 12:10. Využití: 2:3. Diváci: 395.