Kladenský útočník Jaromír Jágr (vlevo) naskočil do utkání v Budějovicích jen na pár vteřin, přesně jak bylo avizováno. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Semifinále 1. ligy: Vary udolaly Slavii, Kladno vyhrálo v Budějovicích

• 23
Atraktivní semifinálové souboje v první hokejové lize odstartovaly. Karlovy Vary v prodloužení přetlačily Slavii 4:3, Kladno zvítězilo 3:1 na ledě Českých Budějovic.

Jaromír Jágr ještě není fit a v kladenském dresu naskočil na avizovaných pár vteřin, aby nasbíral potřebný počet startů k případné účasti v baráži. Už jich má jedenáct z nutných patácti.

V repríze extraligových finále z let 2008 a 2009 se Karlovy Vary ujaly vedení zásluhou středního útočníka Petra Stloukala už po 43 vteřinách hry. V deváté minutě zvýšil bývalý hráč Slavie Daniel Vrdlovec na rozdíl dvou branek.

Pražanům se v prostřední části povedl obrat. V polovině duelu slovenský forvard Martin Šagát vstřelil kontaktní branku a ve 34. minutě Slavia během 22 vteřin otočila skóre. Vyrovnávací gól zařídil střední útočník Marek Račuk a Zdeněk Doležal poté proměnil trestné střílení.

Rovněž Karlovy Vary ale dokázaly otočit stav a ústřední postavou byl pětadvacetiletý Flek. Ve 44. minutě nejprve srovnal a po 28 sekundách nastaveného času rozhodl šestým gólem ve vyřazovacích bojích o první výhře Západočechů v sérii.

V Českých Budějovicích si diváci ve vyprodané Budvar aréně museli počkat na úvodní branku až do 28. minuty, kdy kladenský útočník Tomáš Kaut ke zklamání domácích příznivců zaznamenal první gól v letošním play off. Kýženou vyrovnávací branku domácích obstaral v 49. minutě mistr světa z roku 2010 Petr Vampola.

Jenže už za 17 vteřin si Rytíři vzali vedení zpátky díky útočníkovi Janu Klozovi, jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná. První triumf Středočechů v sérii zpečetil do odkryté branky Miloslav Hořava.

Série Karlovy Vary - Slavia a České Budějovice - Kladno, hrané na čtyři vítězství, budou pokračovat ve středu.

ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 48:46 Vampola (Nedorost, Pavlin) - 27:34 T. Kaut (Redlich, Kružík), 49:03 J. Kloz (Kubík, D. Tůma), 58:54 M. Hořava (Zikmund, Lenďák). Rozhodčí: Čech, Přikryl – Bryška, Novák.

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Bláha) – Kutlák, Pýcha, F. Novák, Fillman, Pavlin, Čáp – Čermák, Vampola, Nedorost – J. Mikyska, Rob, Jonák – Dostálek, Galamboš, Heřman – L. Květoň, Vlček, Martin Novák.

Rytíři Kladno Cikánek (Kopřiva) – Zelingr, Svedlund, Štich, Štindl, Kehar, Lenďák – Jágr, T. Kaut, Kružík – J. Kloz, Kubík, D. Tůma – M. Hořava, Machač, Zikmund – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – Redlich.

..

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:3P (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0)

Branky: 00:43 Stloukal (Kohout, F. Novotný), 08:18 Vrdlovec (O. Beránek, Podlipnik), 43:45 Flek (T. Rachůnek), 60:28 Flek (T. Rachůnek) - 30:09 Šagát (Račuk, Pohl), 33:23 Račuk (J. Holý, Šagát), 33:45 Z. Doležal. Rozhodčí: Veselý, Wagner – Lučan, Špringl. Diváci: 3620.

HC Energie Karlovy Vary F. Novotný (Závorka) – Podlipnik, Šenkeřík, M. Rohan (A), Plutnar, J. Tomeček, Kovačevič, Bernáth – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – O. Beránek, Skuhravý (C), Gorčík – Gríger, Tuominen, Vrdlovec.

HC Slavia Praha Frodl (Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, Pohl, Kasík, J. Holý, Ryzák – Račuk, Šagát, M. Kadlec – Jankovský, Šafránek, L. Krejčík – Šmerha, Nedvídek, Z. Doležal – J. Doležal, Kubica, M. Ondráček.