Olomoucký hokejista Robin Staněk (vpravo) odehrává puk, hradecký David

Olomoucký hokejista Robin Staněk (vpravo) odehrává puk, hradecký David Švagrovský se může jen dívat. | foto: Petr Janeček, MAFRA

Máme lehčí práci, než v základní části, těší olomouckého Staňka

• 0
Robin Staněk si plní v dresu hokejové Olomouce hlavně defenzivní úkoly, v semifinále s Jihlavou však přidává i kanadské body. V prvním utkání jeho střílenou přihrávku tečoval do sítě David Ostřížek, o den později už jeho nabídka od modré skončila v síti.

"Viděl jsem, že si někdo sjížídí před bránu a gólman nevidí. Cukly mi ruce, vystřelilo to samo a naštěstí spadl puk do brány," přiznal pětadvacetiletý bek skromně.

I díky jeho bodům pojedou olomoučtí hokejisté na Vysočinu s vedením 2:0 na zápasy. Třetí semifinále se hraje v pátek od 17 hodin.

Jaké byly úvodní dva zápasy s Duklou?
Ten druhý byl určitě těžší. Jihlava do toho dupla, přidala a ve druhé třetině se dostala do tlaku, z čehož pramenilo vyrovnání. Před závěrečnou třetinou jsme si řekli, že si hru srovnáme a budeme disciplinovaně plnit úkoly do obrany. Věřili jsme si, že nějaký gól dáme a dotáhneme to do vítězného konce.

V momentě, kdy jste bránili vedení 2:1 ujely nervy Denisu Kindlovi a nechal se hloupě vyloučit. Takové situace mohou play-off rozhodnout, souhlasíte?
Byl to zbytečný faul, soupeř mohl dát gól a zamotat zápas. Naštěstí jsme to ubránili a Denis hned z trestné dal gól, takže to odčinil.

Dva góly Mory z pěti do sítě Jihlavy dali obránci. Čím to, že se vám zatím daří?
Jsou to zápasy o obraně, ale útočníci v play-off odvádějí spoustu černé práce – přiblokují nám hráče, jdou před bránu a gólman nic nevidí. Máme na modré lehčí práci než v základní části.

Jak se vám pojede do Jihlavy?
Domácí zápasy jsme dobře zvládli do obrany i do útoku. Je to nadějné, v Jihlavě můžeme vyhrát klidně oba dva zápasy, když budeme hrát trpělivě, disciplinovaně dozadu a využijeme šance, které nám poskytnou. Chceme vyhrát každý zápas. Věříme, že postoupíme.

Série je zároveň soubojem dvou bývalých trenérských parťáků z Olomouce – Petra Fialy a Petra Vlka. Je to znát?
Týmy jsou podobné a hrajeme stejným stylem jako Jihlava. V play-off je to jen o chybách a kdo jich dokáže víc využít.

V čem tedy máte navrch?
Je to vyrovnané. Zatím ale dokážeme ze šancí, které nám dali, vytěžit víc gólů.

Na koho z jejich týmu si musíte dát největší pozor? Na kapitána Čachotského?
Čachotský jim tvoří hru, je tam také Důras, Velecký, střelec Zeman, Hubáček, Haluza. Mají spoustu nebezpečných hráčů, musíme být celých šedesát minut koncentrovaní a nedělat chyby.

To vám ukázal i druhý zápas, ve kterém jako by soustředění chybělo a soupeř měl dvě třetiny navrch.
Ano. Nevím, jestli to bylo únavou, pak totiž trochu přestane fungovat hlava. Ale naštěstí jsme to zvládli a myslím, že bylo důležité, že jsme po vyrovnání šli znovu do vedení. Ukázali jsme si, že umíme zápas otočit.

Hraje se hodně fyzický hokej, v závěru druhého duelu už došlo i na pěsti. Vy jste se chytl se Štěpánkem, ale vypadalo to, že jste mu rvačku vymluvil.
Už byl konec a moc jsem se bít nechtěl, přece jenom byl větší. Bylo by to hodně namáhavé, radši jsem pošetřil síly do dalších bojů.