ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Vary nedaly šanci Slavii, hokejisté Českých Budějovic padli v Třebíči

• 3
První hokejová liga pokračovala ve středu pěti zápasy 22. kola. Vedoucí Karlovy Vary bez potíží zdolaly Slavii 6:2 a druhé Kladno si poradilo s Litoměřicemi 3:0. Z lídrů neuspěly jen třetí České Budějovice, které prohrály v Třebíči 1:2 v prodloužení. Jihočeši ztrácejí na první místo už šest bodů.

Karlovy Vary potvrdily pozici nejlepšího domácího mužstva v lize. Před zraky vlastních fanoušků uspěly počtvrté v řadě a celkově vyhrály jedenáctý z dvanácti zápasů.

O výhře nad Slavií rozhodly Karlovy Vary už v polovině zápasu, v 29. minutě vedly 4:0. Pražanům se povedlo snížit, ale čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny vrátil Varům čtyřbrankový náskok útočník Jakub Flek. V poslední části vstřelily oba týmy ještě po jedné brance.

Kladno naopak rozhodlo o třech bodech až v závěrečné dvacetiminutovce, v níž třikrát skórovalo. Rytíři na vlastním ledě zvítězili v pátém zápase po sobě, naopak Litoměřice nenavázaly na triumf 2:1 nad Karlovými Vary.

Na výhře Třebíče nad Jihočechy se největší měrou podílel Radim Zohorna. Jednadvacetiletý útočník nejdříve šestou brankou v sezoně otevřel skóre a v prodloužení se asistencí podílel na vítězné trefě Luboše Horkého.

Nejdramatičtější průběh přinesl duel Frýdku-Místku s Kadaní. Domácí vedli v 30. minutě už 3:0, ale Kadaň v poslední minutě druhé časti snížila a ve třetí třetině dokázala vyrovnat. V 58. minutě posunul Frýdek-Místek znovu do vedení Filip Bajtek, ale Trhači zásluhou kapitána Jakuba Trefného osmnáct vteřin před koncem základní hrací doby srovnali.

O bodu navíc pro Kadaň rozhodl v nájezdech Nicolas Hlava, který se střelecky prosadil i předtím ze hry. Trhači ukončili sérii tří utkání bez bodu, ale s 11 body zůstávají poslední se ztrátou 12 bodů na třinácté Benátky nad Jizerou. Frýdek-Místek bodoval ve třetím utkání po sobě.

Vsetín doma prohrával s Prostějovem 1:3 a 2:4, ale na trefy hostů dokázal nalézt odpověď a v nájezdech dovést zápas do vítězného konce. Rozhodující samostatný nájezd proměnil útočník Jaroslav Markovič. Šestinásobní extraligoví mistři vyšli v předchozích zápasech proti Havířovu (0:3) a Českým Budějovicím (0:8) střelecky naprázdno. Jestřábi sice přerušili sérii tří výher, ale bodovali v šestém utkání v řadě.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Branky: 03:21 Balán (T. Rachůnek), 18:35 Skuhravý (O. Beránek), 21:41 Stloukal (Podlipnik, Gríger), 28:07 Kohout (Kverka), 39:20 Flek (O. Beránek), 53:51 T. Rachůnek (Gorčík, Balán) - 35:26 Račuk (J. Novák), 58:32 Šafránek (Endál). Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Hejl, Kreuzer. Diváci: 3042.

HC Energie Karlovy Vary F. Novotný (Závorka) – Krejčí, Sičák (A), M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Balán (A), Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Tuominen, Skuhravý (C), Šik – Stloukal, Kverka, Kohout.

HC Slavia Praha Frodl (29. Polívka) – J. Drtina (A), J. Novák (C), Barák, J. Holý, Kasík, A. Růžička – L. Krejčík, Račuk, Nedvídek – Endál, Šafránek, Kubica – M. Ondráček, Šagát, M. Kadlec – Jankovský, Furch, Šmerha.

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 42:25 Bláha (J. Kloz, Machač), 46:46 R. Přikryl (J. Strnad, Pekr), 49:38 Svedlund (Lorraine). Rozhodčí: Dědek, Kopeček – Podrazil, Krátký. Diváci: 1660.

Rytíři Kladno Kopřiva (Cikánek) – P. Hořava, Repe, Lenďák, Štich, Kehar, Štindl – Redlich, Kubík, Kružík – J. Kloz, Machač (A), Bláha – J. Strnad (C), R. Přikryl, Pekr – Zikmund, Svedlund, Lorraine.

HC Stadion Litoměřice Král (Michajlov) – Jeřábek, Pavlas (C), Smetana (A), Strejček, Jebavý, Jandus – Řehoř, J. Veselý, Bílek (A) – R. Pilař, Hanták, Kantner – Helt, Válek, Stříbrný – Jirásek, M. Havelka, J. Dvořák.

SK Horácká Slavia Třebíč - ČEZ Motor České Budějovice 2:1P (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 21:20 R. Zohorna (Kratochvíl), 64:14 Horký (R. Zohorna) - 26:36 Heřman (Kutlák). Rozhodčí: Čech, Skopal – Jílek, Šperl.. Diváci: 1627.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – Nedbal, Čejka, Furch, Půža, Kaláb, Hort – Vodný, Dolníček, R. Erat – Horký, Jan Wasserbauer, Kratochvíl – Kristl, Kusko, R. Zohorna – Paták, Tadeáš Král, Malec.

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Gába) – Pýcha, Kutlák, Kučný, Fillman, Vráblík, F. Novák – Nedorost, Vampola, M. Bárta – Jonák, Rob, Čermák – Heřman, Vlček, Prokeš – Galamboš, Pajič, Beránek.

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 5:4N (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)pen. 1:0

Branky: 25:55 Podešva (P. Beránek, Kopta), 33:14 Vávra (Frolo, Ostrčil), 40:07 Kucharczyk (Březina, Dundáček), 45:07 Slováček (Teper), Markovič - 05:31 Starý (Nouza, Žovinec), 27:09 Nouza (Starý), 29:21 Nouza (Divíšek, Mikliš), 37:05 Rudovský (A. Holík, L. Luňák). Rozhodčí: Obadal, Koziol – Adamec, Poruba.. Diváci: 2623.

VHK ROBE Vsetín Šurý (Horčička) – Teper, Janáček, Ostrčil, Frolo (A), Šenkeřík, Dundáček – Markovič (C), Kucharczyk (A), Březina – Slováček, Vávra, Podešva – Protasenja, Kopta, P. Beránek – Kajaba, Karafiát, Šilhavý.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – L. Luňák, V. Meidl, Nestrašil – Fiala, Hajný.

HC Frýdek-Místek - SK Trhači Kadaň 4:5N (2:0, 1:1, 1:3 - 0:0)pen. 0:1

Branky: 05:23 Przybyla (Klimša, Christov), 14:06 Ovčačík (Harkabus), 29:04 Raška, 57:15 Bajtek (Harkabus, Osmík) - 39:10 Krejčiřík, 47:18 Hlava (Šesták, Dufek), 53:28 Kůs (Dufek, Trefný), 59:42 Trefný (Szathmáry).

HC Frýdek-Místek Hamerlík (Strmeň) – L. Kovář, Haman, Ovčačík (A), Zahradníček (A), Piegl, D. Stránský – Pechanec, Bajtek, Harkabus – Osmík, Kaukič, Przybyla – Klimša (C), Flok, Raška – Christov.

SK Trhači Kadaň Tadeáš Dvořák (Pavlát) – Trefný (C), Szathmáry, Rašner, Kadeřávek, Šesták, Blaha, Kokeš – Chrpa, Hejcman (A), Dufek – J. Müller, Kůs (A), Hlava – Šťovíček, Krejčiřík, Tůma – Tupý, Polák.