Hokejisté Ústí nad Labem

Hokejisté Ústí nad Labem | foto: Petr Bílek, MF DNES

Ústečtí hokejisté přerušili sérii třinácti porážek, zdolali Benátky

• 0
Hokejisté posledního Ústí nad Labem zdolali v předehrávce 21. kola Chance ligy Benátky nad Jizerou 5:2 a ukončili dlouhou sérii třinácti porážek. Třináctí Středočeši prohráli šestý z posledních sedmi zápasů.

Domácí sice prohrávali od 12. minuty po brance Václava Burdy, ale v úvodu druhé třetiny otočili stav Milan Davídek s Lukášem Volfem. V polovině utkání vyrovnal Jiří Průžek.

Ve 36. minutě vrátil Severočechům vedení Daniel Vrdlovec a hned za 20 sekund zvýšil Václav Krliš. V 53. minutě dovršil výsledek v přesilové hře pěti proti třem Martin Jandus.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Benátky nad Jizerou 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)

Branky: 21:24 Davídek (Tůma, Krliš), 22:57 Vrdlovec (Severa, M. Jandus), 35:51 Vrdlovec (L. Volf, Tůma), 36:11 Krliš (Tůma, Davídek), 52:19 M. Jandus (Vrdlovec, L. Volf) - 11:12 Burda (Průžek), 29:17 Průžek. Rozhodčí: Souček, Vokřál – Štofa, Votrubec.

HC Slovan Ústí nad Labem Stezka (J. Dlouhý) – Hes, M. Jandus, Jeřábek, Weinhold, Mert, M. Zdvořáček – Vrdlovec, Severa, L. Volf – Krliš, Davídek, Tůma – Chrpa, T. Jandus, Planý – Gottfried, Čermák.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Hosnedl) – Kunst, Jan Bednář, Husa, Žůrek, Aubrecht, Maier, Uřídil – D. Špaček, Šír, Jeník – Bittner, J. Mikyska, Psota – Průžek, Chrtek, Rychlovský – Braid, Burda, Wiencek.