Chomutovský hokejista Marek Tomica s kapitánským „céčkem“ na dresu.

Chomutovský hokejista Marek Tomica s kapitánským „céčkem“ na dresu. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Chomutovští hokejisté uspěli v prvoligovém derby v Ústí

• 0
Hokejisté pátého Chomutova vyhráli v předehrávce 20. kola první ligy v Ústí nad Labem 3:1. Díky pátému vítězství z posledních sedmi duelů mají Piráti tříbodový náskok před šestou Slavií, která v sobotu hostí vedoucí Motor České Budějovice. Čtrnáctý Slovan popáté za sebou nebodoval.

Piráti získali v první třetině dvoubrankový náskok. V 15. minutě otevřel skóre Marek Tomica a za 101 sekund zvýšil Lukáš Klíma. V 35. minutě sice snížil Daniel Kružík, ale dvě sekundy před koncem při power play pojistil výhru hostů Dušan Žovinec.

Asistencí u vítězné branky se v dresu Chomutova uvedl útočník Jakub Černý, který se dohodl s Piráty na zatím měsíčním angažmá. Dvaatřicetiletý Černý, který v druhé polovině minulé sezony hostoval z Litvínova v Karlových Varech, má na kontě 511 zápasů v extralize a 173 bodů (88+85). V druhé nejvyšší soutěži se objevil poprvé v sezoně 2007/08, kdy hrál za Most.

HC Slovan Ústí nad Labem - Piráti Chomutov 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 34:54 Kružík (O. Procházka) - 14:25 Tomica (Doktor, Seemann), 16:06 Klíma (J. Černý, Suchý), 59:58 Žovinec. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Podrazil, Axman. Diváci: 1091.

HC Slovan Ústí nad Labem Brízgala (Stahl) – Smetana (C), Müller, D. Krejčí (A), Vl. Brož (A), Hes, Romančík, Veber – Kružík, Vildumetz, O. Procházka – J. Havel, Pšenička, Tůma – Š. Bláha, Grim, Maršoun – Filip, Dörner, Kordule.

Piráti Chomutov Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Pařízek, Štochl, Lang, R. Havel, Rýgl, Seemann – Stloukal, Pitule (A), Hlava – Klíma, Suchý, J. Černý – Tomica (C), Doktor, Chrpa (A) – J. Svoboda, Vrhel, Dospěl.