MOTOR JEDE. Hokejisté Motoru České Budějovice se radují z gólu proti jihlavské Dukle. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Boleslavští hokejisté mají vítězství v základní části první ligy jisté

• 0
Hokejisté Mladé Boleslavi si díky vítězství 4:2 v Mostě zajistili triumf v základní části první ligy. Podařilo se jim to už ve 46. kole, tedy šest kol před koncem dlouhodobé fáze. Bruslařský klub nyní vede o devatenáct bodů před druhou Olomoucí, jež neuspěla na ledě Benátek.

Právě Benátky ve středu ukončily dvanáctizápasovou vítěznou sérii Mladé Boleslavi, která o víkendu cestovala na půdu beznadějně posledního Mostu.

Oslabený Bruslařský klub, jemuž chybějí zraněné opory Broš, Výborný či Pabiška, rozhodl o výhře v Mostě až v třetí části díky dvěma brankám Nouzy.

Aktuální formu Benátek, jež naplno bodovaly už v pátém utkání po sobě, odnesla po Mladé Boleslavi i Olomouc. Středočeši favorita porazili hladce 4:0, gólman Schwarz vychytal třetí nulu v sezoně.

Bez bodu zůstala třetí Jihlava, jež podlehla 2:3 dvanáctým Českým Budějovicím. Jihočeši šli dvakrát do vedení, Dukla dokázala pokaždé srovnat, ale definitivně o výhře hostů rozhodl 40 sekund před koncem třetí třetiny Pajič.

V přímém souboji o play-off porazil Havířov 3:1 Ústecké Lvy. Domácí šli do vedení už v první minutě díky Janu Danečkovi, a i když hosté v 10. minutě zásluhou Vobořila vyrovnali, vzali si Havířovští po gólu Jakúbka ještě do přestávky vedení zpět. Ve druhé třetině bylo k vidění mnoho šancí, ale branka žádná, a tak se skóre uzavřelo 12 minut před koncem po Říčkově trefě do horního růžku.

Nováček z Havířova si touto výhrou prakticky zajistil play-off, neboť má na sedmém místě před devátým Ústím náskok 15 bodů. Slovan má už pouze teoretickou šanci, na osmé Benátky ztrácí devět bodů.

V souboji tabulkových sousedů čekali diváci v litoměřické Kalich Areně na gól až do poloviny zápasu, kdy se do sítě Třebíče trefil v přesilovce obránce Šulc. Gólem do šatny však vyrovnal hostující Mrázek. Další branka již v normální hrací době ani prodloužení nepadla, takže rozhodly samostatné nájezdy. V nich si vítězný gól na konečných 2:1 pro páté Litoměřice připsal Čermák.

První hokejová liga - 46. kolo

Benátky nad Jizerou - Olomouc 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
17. Pabiška, 24. Skořepa, 48. Plodek, 49. Ulrych. Rozhodčí: Talpa - Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 366.

Havířov - Ústí nad Labem 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
1. J. Daneček, 13. Jakúbek, 48. Říčka - 10. Vobořil. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2 364.

Jihlava - České Budějovice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
13. Kuřítko, 53. Prokš - 5. Kuchejda, 24. Boháč, 60. Pajič. Rozhodčí: Vampola - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2 512.

Litoměřice - Třebíč 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
32. Šulc, rozhodující sam. nájezd Čermák - 39. Mrázek. Rozhodčí: Schmejkal, Smitka - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:4, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1 130.

Most - Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
16. Bojer, 34. Sedláček - 48. a 53. Nouza, 11. Lenc, 26. Musil. Rozhodčí: Würtherle - Belko, Rozlílek. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 323.

Beroun - Havlíčkův Brod 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
45. Machač - 25. Kadlec, 55. Štěpánek. Rozhodčí: Bejček - Beneš, Štětina. Vyloučení: 2:3, navíc Kolafa (H. Brod) 10 min. Bez využití. Diváci: 250.

Kadaň - Šumperk 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)
36. Hromas, 37. Jíra, 39. Ton, 56. J. Novák, 60. Kaše. Rozhodčí: Jílek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 250.