Radost třebíčských hokejistů

Radost třebíčských hokejistů | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Hokejisté Slavie prohráli s Třebíčí, Jihlava padla v Porubě v prodloužení

• 13
Předkolo play off první hokejové ligy odstartovalo domácí porážkou Slavie 1:3 s Třebíčí a výhrou Poruby nad Jihlavou 3:2 v prodloužení. Druhé duely se hrají v úterý na stejných stadionech.

Slavia padla v devátém zápase za sebou a na výhru čeká od 15. února, kdy zvítězila v Přerově 3:2. Doma neuspěla od 29. ledna od výhry nad Vsetínem 4:2.

S Horáckou Slavií prohrávali Pražané po první třetině 0:2. Ve 14. minutě se při hře čtyř proti čtyřem natlačil do šance Matěj Psota a bekhendem skóroval Martin Michajlov. Druhý gól přidal v přesilové hře Lukáš Nedvídek.

Po 89 sekundách druhé třetiny snížil kanonýr Tomáš Šmerha. Po odrazu puku od zadního mantinelu překonal u levé tyče dezorientovaného gólmana Pavla Jekela. V polovině závěrečné části ale pojistil výhru Třebíče střelou z levého kruhu David Michálek.

V Ostravě otevřel skóre po 72 vteřinách druhé třetiny Jan Káňa, jenž využil přesilovou hru při vyloučení Josefa Skořepy. Dukla odpověděla ve 29. minutě rovněž v početní výhodě při trestu Jiří Zdeňka, kterou zužitkoval už po 10 vteřinách Skořepa po přihrávce Matěje Pekra zpoza branky.

Domácím vrátil vedení 62 sekund před koncem druhé části Tomáš Gřeš, když proměnil únik. Ve 47. minutě si vynutil prodloužení Tomáš Harkabus, který zblízka zakončil akci Anatolije Protasenji. V čase 67:02 překonal Jana Brože od modré čáry obránce Filip Dundáček.

První hokejová liga, předkolo play off

1. zápasy

HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Branky: 21:29 Šmerha (M. Ondráček, Valík) - 13:02 Psota (Mlčák, Nedbal), 16:46 Nedvídek (Szathmáry), 49:04 Michálek (Tadeáš Král, Padrnos). Rozhodčí: Souček, Kostourek – Polák, Šimánek. Diváci: 554. Stav série: 0:1

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Veber, Ryzák, Valík – J. Doležal (A), Vrdlovec, Bílek – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – Vlček, Kubík, Šteiner – Kubica, Kohút, Jar. Brož – Š. Jelínek.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Mlčák, V. Čejka (C), Hort – Vodný (A), Nedvídek (A), Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – Michálek, Václavek, Ferda – Malec, Tadeáš Král, P. Kratochvíl.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Dukla Jihlava 3:2P (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 21:14 J. Káňa (T. Jáchym, Slavík), 38:58 Gřeš (Kanko, Dluhoš), 67:02 Dundáček (Sikora) - 28:18 Skořepa (Pekr), 46:01 T. Harkabus (Protasenja). Rozhodčí: Fiala, Vrba – Kreuzer, Polonyi. Stav série: 1:0

HC RT TORAX Poruba 2011 Foltán (Kůdela) – Pastor, Slavík, Šendera, Dundáček, Rudl, Dluhoš, Husák – Kanko, Nejezchleb, Hudeček – M. Hlinka, Sikora (A), Zdeněk (C) – Gřeš, T. Jáchym, Špaček – Brodek, Toman, J. Káňa (A).

HC Dukla Jihlava Jan Brož (Chaloupek) – D. Kolář, Půža, Piegl, J. Holý, Mareš, A. Dvořák, Bukač – Fronk, Chlubna, Protasenja – A. Zeman, Anděl, Poletín – Pekr, Lichanec, T. Harkabus – Skořepa (C), Čachotský (A), Jiránek (A).