Slávistická radost, ilustrační foto

Slávistická radost, ilustrační foto | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Slavia deklasovala poslední Most, hokejisté Kladna uspěli na nájezdy

• 18
Ve středu sedm gólů Třebíči, v sobotu šest gólů Mostu. Hokejistům pražské Slavie vyšel tento týden na jedničku a drží druhou příčku první ligy. V 7. kole uspěl i lídr z Českých Budějovic na ledě Šumperku, Kladno zdolalo doma Litoměřice až na nájezdy.

Na stadionu Šumperku se soupeřům v této sezoně zatím daří stoprocentně. Domácí na vlastním ledě získali z pěti zápasů jen dva body za prohry v nájezdech a v prodloužení. Proti lídrovi však dlouho vedli 1:0. Ve 48. minutě Martin Heřman vyrovnal nenápadnou střelou od modré, skóre pak o 10 minut později otočil po krásné individuální akci zpoza branky lídr Motoru Josef Straka.

Slavia podobné komplikace nepřipustila, od začátku zápasu si kráčela pro výhru. V minulých dvou utkáních nasázela soupeřům 13 branek a po úvodním rozkoukávání po sestupu z extraligy se vyprofilovala jako kandidát na umístění na vysokých pozicích. Čisté konto Alexandru Hylákovi zmařil na začátku závěrečné části bývalý slávista Jan Alinč.

Další tři gólmani už se z nuly radovat mohli. Kadaňský Miroslav Hanuljak jí pomohl k nejtěsnější výhře nad Třebíčí. Jihlavský, teprve patnáctiletý talent Jakub Škarek zase v Prostějově vychytal své první čisté konto mezi dospělými. Nejvíc se musel na zápas bez inkasované branky napracovat benátecký Jan Lukáš, jenž čelil 35 střelám aktivního Havířova.

První hokejová liga

Výsledky a statistiky 7. kola

Slavia Praha - Most 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
29. a 51. Markovič, 17. Čermák, 37. Robinson, 43. Micka, 44. Andres - 41. Alinč. Rozhodčí: Zubzanda - Štětina, Kokrment. Vyloučení: 10:9. Využití: 3:1. Diváci: 1125.

Kladno - Litoměřice 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)
9. B. Nash, 15. V. Bílek, 26. Dvořáček, rozh. nájezd Rudovský - 4. Jank, 14. Beránek, 49. Martin Procházka. Rozhodčí: Pražák - Štofa, Beneš. Vyloučení: 10:5, navíc D. Kindl (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1741.

Benátky nad Jizerou - Havířov 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
5. Volek, 26. Víšek, 32. Ordoš, 36. Matějček. Rozhodčí: Sýkora - Malý, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 260.

Kadaň - Třebíč 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka:
32. Chrpa. Rozhodčí: Jílek - Šmika, Špringl. Vyloučení: 4:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 285.

Šumperk - České Budějovice 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
18. Fořt - 46. Heřman, 58. J. Straka, 60. Pajič. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 815.

Prostějov - Jihlava 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
31. Seman, 35. Gríger. Rozhodčí: Přikryl - Bartenček, Poruba. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 2132.