Jaromír Jágr po sezonní premiéře za Kladno v Havířově

Jaromír Jágr po sezonní premiéře za Kladno v Havířově | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Jágr se vrátil na led. Nebodoval, ale jeho Kladno vyhrálo v Havířově

• 83
Sedmačtyřicetiletý Jaromír Jágr odehrál svůj úvodní zápas v této sezoně první hokejové ligy. Nebodoval, ale jeho Kladno vyhrálo v Havířově 2:0. K plnohodnotnému soutěžnímu zápasu nastoupil po roce a jednom dnu, největší šanci měl ve 27. minutě, ale mezi střelce se nezapsal.

Rytíři zůstali čtvrtí, ale bodově se dotáhli na třetí České Budějovice, které zvítězily v Litoměřicích 4:3 až po samostatných nájezdech. Druhou pozici si díky domácí výhře nad jistým vítězem základní části Jihlavou 2:1 upevnil Vsetín a unikl svým pronásledovatelům na rozdíl tří bodů.

Jaromír Jágr se loni v únoru proháněl po prvoligových kluzištích po svém návratu z NHL jen dva týdny, než ho ze hry vyřadil tvrdý zákrok u mantinelu právě v utkání s Havířovem. Od té doby byl jeho návrat na spadnutí už několikrát, až teď se ale opravdu uskutečnil.

Hodinu před startem pondělního zápasu kladenský klub na oficiálním twitterovém účtu informaci potvrdil.

Jágr se zařadil do prvního útoku po bok další hvězdy Tomáše Plekance a Antonína Melky. Hned v prvním střídání uzamkli soupeře v jeho obranném pásmu. Do dobré střelecké pozice se dostal Jágr ve 13. minutě při vyloučení Tomáš Gřeše, kdy pálil z pravého kruhu. V úvodní třetině si také odpykal dvouminutový trest.

18.února 2019 v 16:50, příspěvek archivován: 18.února 2019 v 17:03

#Kladynko se utká s @AZ_Havirov i s legendárním Jaromírem Jágrem v sestavě! Majitel klubu nastoupí v první lajně s Tomášem Plekancem a Antonínem Melkou. #HAVvKLA https://t.co/x5SDor0hSm

Ve 27. minutě měl Jágr příležitost po Plekancově přihrávce, ale chyběla mu přesnost. Na svou první soutěžní branku po návratu do Kladna druhý nejproduktivnější hráč historie NHL stále čeká. Naposledy v barvách Rytířů skóroval při výluce zámořské ligy 27. prosince 2012 v Třinci, kde zmírnil porážku 1:4. Jágr strávil na ledě téměř 18 minut. Další duel jej čeká ve středu doma proti Ústí nad Labem.

Jágr sehrál před sezonou čtyři přípravné zápasy, ale při svém posledním vystoupení 23. srpna doma proti Litoměřicím se zranil. Natrhnul si zadní stehenní sval a jeho návrat se nakonec protáhnul na šest měsíců.

Do Kladna se vrátil loni na konci ledna z Calgary, za které nastoupil naposledy 31. prosince 2017 v utkání proti Chicagu. Jeho výkony ovlivňovalo zraněné koleno.

V pátém utkání za Rytíře doma proti Havířovu 17. února si po nárazu na mantinel po zákroku Marka Sikory zranění zhoršil a v play off první ligy naskakoval na led pouze na pár vteřin, aby si připsal potřebný počet startů pro účast v baráži o extraligu. Nakonec ale do hry zasáhnout nestihl. ¨

Plekanec v pondělí také nebodoval, ale odvedl důležitou práci před úvodní brankou utkání na konci první třetiny. Vysunul do šance kapitána Jakuba Strnada, kterého fauloval Jakub Kotala a při trestném střílení už brankáře Ondřeje Bláhu překonal. Ve 34. minutě pojistil výhru Rytířů kanonýr Ladislav Zikmund. Brankář Kladna Lukáš Cikánek díky 26 zásahům udržel podruhé v sezoně čisté konto.

„Bylo to strašně těžké utkání a jsme rádi, že odtud vezeme vítězství. Jaromír vypadal velice dobře na to, že hrál po takové době. Pomohl nám v přesilovkách, hned bylo vidět, že se přesilovky zlepšily, když si to tam s Tomášem dali. Přesilovková lajna hrála velmi dobře, sice nepadl gól, ale šance jsme měli. Samozřejmě jsme rádi, že už je Jaromír zpátky,“ hodnotil trenér Kladna Jindřich Lidický na klubovém webu přínos Jágra a Plekance.

Vsetín se proti Jihlavě dostal do vedení v 16. minutě, kdy využil přesilovou hru devětatřicetiletý útočník Radim Kucharczyk. Dukla sice hned za 41 sekund odpověděla gólem Lukáše Anděla, ale nakonec slavili domácí. V čase 56:29 rozhodl slovenský útočník Roman Rác. Valaši vyhráli počtvrté v řadě, Jihlava neuspěla poprvé po šesti vítězstvích v řadě.

České Budějovice prohrávaly v Litoměřicích už 1:3, ale 55 sekund před koncem třetí třetiny poslal zápas do prodloužení svou druhou brankou v utkání kanadský útočník David Gilbert. V nájezdech rozhodl Pavel Pýcha a udržel Jihočechům třetí pozici.

Osmé Litoměřice se přesto vzdálily na rozdíl dvou bodů devátému Frýdku-Místku, který podlehl v důležité bitvě o play off doma Přerovu 2:4. Zubr mu se třemi zápasy do konce unikl už na osm bodů. Na čtyřbodový rozdíl Frýdku-Místku utekl Prostějov, který vyhrál v Třebíči 2:1 a dostal se na šestou pozici o skóre pře Havířov. Desátá Horácká Slávia po porážce přišla definitivně i o teoretickou naději na postup do čtvrtfinále.

AZ RESIDOMO Havířov - Rytíři Kladno 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 19:32 J. Strnad, 33:07 Zikmund (Machač, Jelínek). Rozhodčí: Čech, Koziol – Lukš, Novák. Diváci: 4231.

AZ RESIDOMO Havířov Bláha (Matoušek) – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner, Mrowiec – Rehuš, F. Seman (A), O. Procházka – Bambula, Pořízek, Kotala – Gřeš, Haas (A), Maruna (C) – Kurovský, R. Veselý, L. Bednář.

Rytíři Kladno Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, Zelingr, J. Říha, P. Hořava, Lakos – Jágr (A), Plekanec, Melka – Kubík, Vampola (A), J. Strnad (C) – Jelínek, Machač, Zikmund – Svedlund, T. Kaut, Redlich – Hajný.

Přejít na on-line reportáž

VHK ROBE Vsetín - HC Dukla Jihlava 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 15:20 Kucharczyk (Rác, Theoret), 56:29 Rác (Březina) - 16:01 Anděl (J. Holý). Rozhodčí: Doležal, Přikryl – Bosák, Maštalíř.

VHK ROBE Vsetín Šelepněv (Gába) – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Hryciow, Jeřábek – Theoret, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Březina, Šilhavý, Vítek.

HC Dukla Jihlava Lundström (Honzík) – Kajínek, J. Pohl, Štebih, Matějíček, Suchánek, J. Holý, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Dostálek, Werbik, Čachotský – Jiránek, A. Zeman, Bezúch – Harkabus, M. Hlinka, Klíma.

HC Stadion Litoměřice - ČEZ Motor České Budějovice 3:4N (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)pen. 1:2

Branky: 03:22 Marcel (D. Merta), 25:38 D. Merta (Jánský, Marcel), 49:49 Kropáček (Sklenář, Marcel) - 24:10 Gilbert (Plášil), 54:17 Z. Doležal (Babka), 59:05 Karabáček (Gilbert, Babka), Pýcha. Rozhodčí: Souček, Valenta – Rubáš, Šimán. Diváci: 1082.

HC Stadion Litoměřice Michajlov (Sklíba) – Marcel, Pavlas, Smetana, Strejček, Dluhoš, Jebavý, Klejna – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – D. Merta, Voženílek, Jánský – Jícha, Štohanzl, Průžek – Sklenář, Kropáček, Jirásek.

ČEZ Motor České Budějovice Strmeň (Kváča) – Kutlák, Plášil, Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus – M. Novák, Gilbert, Endál – Karabáček, Bradley, Babka – Heřman, R. Přikryl, Z. Doležal – Čermák, Beránek, Dunn.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Slavia Praha 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Branky: 05:55 Kanko (Ovčačík, Dufek), 16:32 T. Jáchym (Hudeček, Urbanec), 45:43 Alexejev (Baláž) - 09:56 Šmerha (Vrdlovec, J. Doležal), 14:00 Šmerha (Vrdlovec, Vlček). Rozhodčí: Skopal, J. Ondráček – Gančarčík, Poruba. Diváci: 350.

HC RT TORAX Poruba 2011 Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Ovčačík (C), Slavík, Urbanec, Šnajnar, Pastor, Padrnos – J. Káňa (A), Kanko (A), Dufek – Guman, Hudeček, Illéš – Ďurač, T. Jáchym, Toman – Alexejev, Baláž, Ollender – Häring.

HC Slavia Praha Šorf (Sochůrek) – Hrdinka, J. Novák (C), Hejda, Duda, Barák, Štibingr, Saňa – J. Doležal (A), Vlček, Vrdlovec – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Šmerha, Šteiner, Furch – D. Hradil, Kohút, Brož.

HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)

Branky: 42:28 Kofroň (Bartko, Martynek), 58:09 Haman (Mikulík, Kofroň) - 00:30 R. Černý (Davídek, Pšurný), 19:30 T. Doležal (Pšurný), 28:36 Malina (Hejcman), 38:15 Tomi (Sikora). Rozhodčí: Michal Dědek, Vojtěch Fiala – Richard Coubal, Ondřej Kokrment. Diváci: 1505.

HC Frýdek-Místek Hamerlík (L. Daneček) – Haman, Husák, Bartko, Krisl, Hrachovský, D. Stránský – Martynek (A), Hladonik, Kofroň – Kaukič, Mikulík (C), Christov – Rudovský, Peterek, Klimša (A) – Flok, Motloch, J. Kalus.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Šurý) – R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Pala (A), Weinhold, Malina – Davídek, Pšurný, T. Doležal – Tomi, T. Sýkora (C), Sikora – M. Kratochvíl, Hejcman, Goiš – Š. Kratochvíl, Moučka, F. Dvořák – Gago.

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 31:42 Chrpa (Schwamberger, Mert), 33:43 Chrpa (M. Zdvořáček), 50:10 Schwamberger (T. Jandus), 53:42 T. Jandus (Tůma). Rozhodčí: Grech, Micka – Votrubec, Ševic. Diváci: 496.

HC Slovan Ústí nad Labem Pavlát (Volke) – M. Zdvořáček, D. Málek, Mert, Hes, Štochl, Blaha – Grim, Roubík, Šťovíček – Chrpa, Schwamberger, Krliš – Planý, Tůma, T. Jandus – Čermák, Gottfried.

SK Trhači Kadaň Š. Lukeš (Štěpánek) – Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Foltýn, Uřídil, Cestr – J. Svoboda, Kůs, Wágner – Zabloudil, Rindoš, Maršoun – Konášek, Tupý, Homer – Zd Zabloudil, Vašíček.

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky: 06:20 Vl. Brož (Nedvídek, Psota) - 28:58 Žálčík (P. Krejčí, Račuk), 36:19 L. Volf (Hanták, Račuk). Rozhodčí: Veselý, Pilný – Štofa, Beneš. Diváci: 827.

SK Horácká Slavia Třebíč Do. Svoboda (Jekel) – Vl. Brož, Szathmáry, Forman, Nedbal, V. Čejka, Bilčík – Psota, Nedvídek, Havlát – Vodný, T. Havránek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták – Süss, Mlynář, M. Novák – Ferda.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Huf) – Havlík, Mikliš, Čáp, D. Kolář, P. Krejčí, Husa, Žovinec – L. Volf, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Hanták, Dvořáček – Venkrbec, V. Meidl, Prokeš.