(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Stanislav Heloňa, MAFRA

Jihlava zvýšila v první lize svůj náskok, Vsetín i Kladno prohrály

• 7
Hokejisté Jihlavy rozdrtili v 52. kole Chance ligy Ústí nad Labem 7:1 a v čele tabulky druhé nejvyšší soutěže odskočili Vsetínu na rozdíl sedmi bodů. Valaši podlehli Litoměřicím 3:6. České Budějovice si doma poradily s poslední Kadaní 4:1 a posunuly se na třetí pozici před Kladno, které si z Přerova odvezlo prohru 2:6.

Jihlava od začátku zápasu dokazovala výraznou herní převahu, gól ale v úvodním dějství nedala, přestože Slovan přestřílela 15:2. Už po patnácti sekundách druhé části se ale v přesilové hře prosadil obránce David Kajínek.

Hosté se o necelou půlminutu později ocitli blízko vyrovnání, jenže útočník Martin Šťovíček nastřelil tyčku a poté se spustil brankostroj domácích, kteří v prostřední části přidali dalších pět branek.

K triumfu Dukly pomohl dvěma góly a nahrávkou útočník Matěj Pekr, bilanci 1+2 zaznamenali Lukáš Anděl a Jan Pohl. Jihlava odčinila předchozí zaváhání 1:5 na ledě Havířova.

Vsetín si po debaklu v Třebíči 0:6 náladu nespravil. Finský útočník Litoměřic Markus Korkiakoski sice neproměnil ve třetí minutě trestné střílení a vedení se pak ujali domácí, ale Stadionu stačilo v polovině první části pouhých deset sekund na obrácení stavu. První branku navíc vstřelil v oslabení.

Litoměřice ve druhé třetině odskočily do vedení 3:1, nejlepší kanonýr soutěže Luboš Rob ale 37. trefou v sezoně přiblížil mužstvo Jiřího Dopity na dostřel.

Stadion odpověděl dvěma zásahy. Rob pak také selhal při trestném střílení, Vsetín ale na konci divoce se vyvíjející třetiny opět snížil. Litoměřice v poslední části nepřipustily drama a plný bodový zisk si pohlídaly. Útočník Martin Kadlec se prosadil dvakrát.

Českým Budějovicím vyšel díky Lukáši Endálovi začátek první i druhé třetiny. Dvaatřicetiletý útočník otevřel skóre po 24 sekundách hry a o dvě vteřiny více potřeboval na trefu v úvodu prostřední části. V závěrečné dvacetiminutovce se Motor prosadil dvakrát. Svěřenci Václava Prospala uspěli ve čtvrtém duelu po sobě, Trhači nezvládli sedmnáctý zápas v řadě.

V souboji Přerova s Kladnem byly rozdílovým faktorem přesilové hry, jelikož domácí potrestali tři vyloučení Rytířů. Přerov se radoval z třetího vítězství za sebou a celkově bodoval pošesté v řadě. Kladno naopak ztratilo třetí utkání po sobě. O jeho branky se postaral Ladislav Zikmund, který nadto vyfasoval desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku.

Havířov vyhrál 5:4 v Edenu nad Slavií a mezi vítěze se zařadil počtvrté v řadě. Hosté ve 46. minutě zvýšili už na 5:2, jenže Pražané se v rozmezí 100 sekund vrátili dvěma zásahy do hry. Slávistický útočník Daniel Vrdlovec zaznamenal dva góly a přihrávku, na druhé straně se rovněž dvakrát prosadil Dominik Pawliczek, autor rozhodující trefy.

Třebíč zdolala Benátky nad Jizerou 4:3 v prodloužení a zvítězila také počtvrté za sebou, přestože po úvodní třetině prohrávala o dvě branky, které inkasovala v početní nevýhodě z hole Ondřeje Chrtka. Horácká Slavia ve druhé části také zužitkovala dvě přesilovky a v závěrečné minutě základní hrací doby dokonala obvrat, ale Středočeši si sedmnáct sekund před koncem třetí části vynutili prodloužení.

Důležitý bod navíc přisoudil hostům útočník Lukáš Nedvídek. Třebíči na poslední postupové místo do vyřazovacích bojů, které drží Prostějov, chybějí jen dva body.

Frýdek-Místek díku triumfu 5:2 nad Porubou rozšířil bodovou sérii na osm duelů. O výhře Rysů rozhodla prostřední dvacetiminutovka, kterou ovládli 4:1. Dvakrát skóroval útočník Štěpán Novotný, tři asistence si připsal jeho spoluhráč z formace a kapitán týmu Milan Mikulík. Stejně jako Horácká Slavia i Frýdek-Místek ztrácí na prostějovské Jestřáby dva body.

15.Kadaň488123793:24028

HC Dukla Jihlava - HC Slovan Ústí nad Labem 7:1 (0:0, 6:0, 1:1)

Branky: 20:15 Kajínek (J. Pohl, Anděl), 24:15 Hrníčko (J. Holý), 25:38 Anděl (Pekr, J. Pohl), 27:09 D. Váňa (Půža), 32:03 Pekr (Štindl, Klíma), 39:45 J. Pohl (Anděl), 43:21 Pekr (Čachotský) - 48:43 Blaha (T. Jandus, Planý). Rozhodčí: Kostourek, Jechoutek – Gabriel, Zmeškal. Diváci: 1 074.

HC Dukla Jihlava Lundström (Honzík) – Kajínek (C), J. Holý, Štebih (A), Matějíček, J. Pohl, Suchánek, Štindl – Anděl, Čachotský, Pekr – Harkabus, Osmík, Dostálek – Klíma, Fajkus, Hrníčko – D. Váňa, Půža.

HC Slovan Ústí nad Labem Stezka (41. Volke) – M. Zdvořáček (C), D. Málek, Hes, Mert, Blaha, Zukal, Štochl – Krliš (A), Schwamberger, J. Veselý – T. Jandus, Kropáček (A), Chlouba – Gottfried, Tůma, Planý.

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice 3:6 (1:2, 2:3, 0:1)

Branky: 05:35 Slováček (Pitule, Theoret), 30:35 Rob (Pechanec, Slováček), 39:44 Karafiát (Jenáček) - 09:12 Strejček (Průžek), 09:22 Jebavý (Korkiakoski, Dluhoš), 26:43 M. Kadlec (Marcel), 33:04 M. Kadlec (Ščegolkov), 36:28 Voženílek (Ščegolkov, Pavlas), 59:12 D. Merta (Šik). Rozhodčí: Doležal, Koziol – Štofa, Beneš. Diváci: 2420.

VHK ROBE Vsetín Málek (34. Sachr) – Mikuš, Hryciow, Slováček, Rudl, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Březina, Kucharczyk, Theoret – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Karafiát – Vávra, Šilhavý, Vítek.

HC Stadion Litoměřice D. Dvořák (Michajlov) – Marcel, Pavlas, Smetana, Strejček, Jebavý, Dluhoš – Ščegolkov, Korkiakoski, M. Kadlec – Voženílek, Svoboda, D. Merta – J. Dvořák, Šik, Průžek – Kropáček, Sklenář, Jirásek.

ČEZ Motor České Budějovice - SK Trhači Kadaň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 00:24 Endál (Gilbert, Pavlin), 20:26 Endál (M. Novák, Plášil), 44:18 Z. Doležal (Plášil, R. Přikryl), 51:07 M. Jandus (Babka, Heřman) - 16:27 Klejna (Wágner). Rozhodčí: Grech, Veselý – Tvrdík, Šimán. Diváci: 5069.

ČEZ Motor České Budějovice Strmeň (Kváča) – Pýcha, Pavlin, Vydarený, M. Jandus, Kutlák, Plášil – M. Novák, Gilbert, Endál – Heřman, R. Přikryl, Z. Doležal – Karabáček, Babka, P. Novák – Beránek, Dančišin, Kachyňa – Dunn.

SK Trhači Kadaň Š. Lukeš (Štěpánek) – Klejna, Novák, Hajič, Eliáš, Šefl, Foltýn, Popela – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Vašíček, Konášek, Zd Zabloudil.

HC ZUBR Přerov - Rytíři Kladno 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

Branky: 01:53 T. Doležal (Pšurný, Navrátil), 13:21 Pšurný (R. Černý, Navrátil), 14:32 Goiš, 26:40 Krisl (R. Černý, Pšurný), 32:52 T. Sýkora, 50:15 Tomi (Sikora, M. Novotný) - 09:58 Zikmund (Jelínek), 29:58 Zikmund (Jelínek, Machač). Rozhodčí: Čech, Fiala – Bartek, Bubela. Diváci: 2223.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Šurý) – Krisl, R. Černý, Pala, Zbořil, Malina, M. Novotný, Weinhold – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, Moučka – Indrák, Davídek, Š. Kratochvíl.

Rytíři Kladno Brízgala (Stahl) – Nash, Zajíc, Svedlund, Zelingr, Kehar, Veber – Zikmund, Machač, Jelínek – Kubík, Vampola, Melka – Redlich, T. Kaut, Kružík – Š. Bláha, Hajný.

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 3:4P (2:0, 0:2, 1:1 - 0:1)

Branky: 15:23 Chrtek (D. Špaček, Kunst), 16:00 Chrtek (Teplý), 59:43 Wiencek (D. Špaček) - 29:05 Vl. Brož (Szathmáry, Kusko), 35:34 Süss (Forman, Vodný), 59:05 Psota (Vodný, Forman), 62:51 Nedvídek (Kusko). Rozhodčí: Pilný, Wagner – Coubal, Kokrment. Diváci: 155.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Hosnedl) – Žůrek, Kunst, Aubrecht, Maier, Poizl, Klodner, Hampl – Wiencek, Chrtek, Teplý – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Burda, Bittner, Klapka – Cikhart, Šafařovský, Čech.

SK Horácká Slavia Třebíč Dostál (Jekel) – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, Forman, Bilčík, V. Čejka – Havlát, Nedvídek, Kusko – T. Havránek, Psota, Vodný – Střondala, M. Novák, Süss – P. Kratochvíl, Tadeáš Král, Malec – Paták.

HC Slavia Praha - AZ RESIDOMO Havířov 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky: 19:48 Vrdlovec (Furch, Vlček), 35:08 Kubica (Steinocher), 54:00 Furch (J. Novák, Vrdlovec), 55:40 Vrdlovec (J. Novák, Šagát) - 09:01 Bořuta, 14:09 Bořuta (O. Procházka, Staněk), 28:53 Pawliczek (R. Veselý, O. Procházka), 30:34 Bambula (Gřeš, Chroboček), 45:54 Pawliczek (Matai, R. Veselý). Rozhodčí: Kopeček, Zubzanda – Kotlík, Zídek. Diváci: 675.

HC Slavia Praha Šorf (Málek) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Štibingr, Barák, Steinocher, Hejda – Vrdlovec, Najman, Procházka – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Furch, Šagát, Vlček – Všetečka, Šteiner, Tejral.

AZ RESIDOMO Havířov Bláha (Matoušek) – Chroboček, Matai, Bořuta, Staněk, Rašner, Dudek – Kotala, F. Seman, Rehuš – Maruna, Haas, L. Bednář – Gřeš, Pořízek, Bambula – O. Procházka, R. Veselý, Pawliczek.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Frýdek-Místek 2:5 (0:0, 1:4, 1:1)

Branky: 23:04 Toman (J. Káňa, Vymazal), 47:41 Kanko (J. Káňa) - 21:09 Bartko (Kofroň, Christov), 26:32 Novotný (Martynek, Klimša), 27:16 Hrachovský (Mikulík), 33:27 Novotný (Martynek), 55:24 Kofroň (Mikulík, Husák). Rozhodčí: Cabák, Dědek – Konvička, Gančarčík. Diváci: 640.

HC RT TORAX Poruba 2011 Kůdela (Tadeáš Dvořák) – Ovčačík (C), Urbanec, Padrnos, Šnajnar, Pastor, Mamajev – J. Káňa (A), Kanko (A), Toman – Guman, Vymazal, Dufek – Ďurač, T. Jáchym, Alexejev – Baláž, Václavek, Illéš – Ollender.

HC Frýdek-Místek Malík (Hlaváč) – Husák, Haman, Zahradníček, Bartko, D. Stránský, M. Adámek, Hrachovský – Mikulík (C), Novotný, Martynek (A) – Christov, Motloch, Kofroň – Klimša (A), Peterek, Rudovský – J. Kalus, Kaukič, Flok.