Motor už po první třetině vedl 4:0, když nejdříve v sedmé minutě otevřel skóre v přesilové hře 20. gólem v sezoně nejlepší střelec soutěže Jan Veselý, potom se prosadil dvakrát Radek Prokeš a trefil se i Lukáš Endál. Další branky přidali David Gilbert a René Vydarený.
Brankář Milan Klouček díky 17 úspěšným zákrokům udržel potřetí v sezoně čisté konto. České Budějovice zvítězily posedmé za sebou a bodovaly ve 23. duelu, z nichž jen dva prohrály.
Přerov sice s nováčkem Sokolovem prohrával po brance Jaromíra Kverky v početní výhodě dvě vteřiny před koncem první třetiny, ale o obrat se postaral Roman Pšurný. Ve 23. minutě vyrovnal a po 76 vteřinách závěrečné části získal svému týmu v přesilové hře vedení 2:1. Výsledek dovršil v 57. minutě Šimon Kratochvil.
Vítězství Litoměřic nad Vsetínem zařídil dvěma góly finský útočník Kristian Kangas. Nejdříve v sedmé minutě prolomil bezbrankový stav a po vyrovnání Davida Tůmy z konce druhé třetiny v čase 41:56 v početní výhodě rozhodl.
Na čtvrtém místě se udržel Chomutov, který vyhrál Havířovem 3:2. Díky lepším vzájemným zápasům zůstal před pražskou Slavií, která vyhrála nad poslední Kadaní 4:3 díky gólu obránce Jana Nováka sedm sekund před koncem.
První liga se nyní v novém systému rozdělí na dvě skupiny, do kterých se započítávají dosud získané body. První osmička (České Budějovice, Přerov, Litoměřice, Chomutov, Slavia, Vsetín, Poruba a Havířov) bude hrát o šestku pro přímý postup do play off.
Celky na 9. až 16. místě (Jihlava, Prostějov, Frýdek-Místek, Třebíč, Benátky nad Jizerou, Ústí nad Labem, Sokolov a Kadaň) budou usilovat o dvě pozice v předkole, které budou hrát i týmy ze 7. a 8. příčky po nadstavbě. Obě skupiny se hrají čtyřkolově každý s každým (28 kol).
První hokejová ligaVýsledky a statistiky 30. kola |
09:24 Vrdlovec (Vlček, J. Doležal)
23:25 Vlček
32:11 Vampola (Šmerha, M. Ondráček)
59:53 J. Novák (Kubík, M. Ondráček)
09:48 Wojnar (Dubský, L. Chalupa)
42:11 D. Zeman
44:55 Homer (Kůs)
Málek (Michajlov) – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Barák, Kučný, Hejda, Antoš – Šmerha, Vampola, Pacovský (A) – J. Doležal, Vrdlovec (A), Vlček – Jar. Brož, Kubík, Kuťák – Hotěk, Furch, M. Ondráček.
Neužil (Štěpánek) – Trefný (C), Novák, L. Chalupa, D. Zeman, Foltýn, Eliáš, Procházka – Zabloudil, Kůs (A), Wágner (A) – Michnáč, Žolobov, Zd. Zabloudil – Homer, Rindoš, Čech – Wojnar, Dubský.
Rozhodčí: Petružálek, Jechoutek – Beneš, Janíček
Počet diváků: 805
33:32 Jiruš (Havlín, D. Špaček)
46:29 Zajíc (Klikorka, Houška)
52:22 Maršoun (Filip, Kordule)
58:46 Vildumetz (Vl. Brož, Smetana)
Žajdlík (Schwarz) – Havlín, Bukač, Buchtela, Kunst, Niko, Hampl – R. Duda, Chrtek, Průžek – Jiruš, A. Dlouhý, D. Špaček – Wiencek, Šafařovský, Šeliga – Žemba.
Brízgala (Stahl) – Klikorka, Smetana, Vl. Brož, Zajíc, Veber, Zukal, Müller – Severa, Ma. Svoboda, Kružík – Tůma, Vildumetz, Grim – Kordule, Houška, Filip – Maršoun.
Rozhodčí: Čáp, Kopeček – Flegl, Horažďovský
Počet diváků: 206
06:03 Kangas (D. Sklenář, Kropáček)
41:56 Kangas (Jícha, Jánský)
37:18 D. Tůma (Jeřábek, Ondračka)
A. Beran (Sklíba) – Jebavý (A), Kukla, Marcel (A), Klejna, Dajčar, Strejček, Mlčák – Korkiakoski, Střondala, Voženílek (C) – Štohanzl, Jícha, Jánský – Kropáček, M. Havelka, Kangas – D. Sklenář.
Gába (Bláha) – Slováček (A), Teper, Ondračka, Hunkes, J. Drtina (A), Jeřábek, Holomek – Jonák (C), Kucharczyk, Gorčík – Procházka, Rehuš, Hořanský – Karafiát, Pechanec, D. Tůma – Vašenka, Šilhavý, L. Volf.
Rozhodčí: Souček, Grech – Belko, Doležal
Počet diváků: 1398
38:38 D. Kolář (Fronk)
47:28 Matýs (Lichanec)
58:23 Chlubna (Anděl)
09:45 Szathmáry (Vodný)
Jan Brož (Chaloupek) – J. Pohl (A), Vála, Staněk, D. Kolář, Půža, J. Holý, Piegl – Čachotský (C), Fronk, Machač – T. Harkabus, Poletín, Illéš – Anděl, Matýs, Chlubna – Vyvial, Juda, Lichanec.
Jekel (Do. Svoboda) – Forman, Nedbal (A), Hort, Szathmáry, Jenáček, Furch – Bittner, Tadeáš Král, Šťovíček (A) – Vodný (C), Nedvídek, T. Havránek – Michálek, Kunc, P. Kratochvíl – Malec, Havlát, Paták – Ferda.
Rozhodčí: Čech, Jaroš – Podrazil, Axman
Počet diváků: 1 966
22:55 Pšurný (F. Dvořák, Popelka)
41:15 Pšurný (Berger, Popelka)
56:13 Š. Kratochvil (Zbořil, M. Kratochvil)
19:58 Kverka (Vracovský, Osmík)
Petrásek (Postava) – R. Černý, Krisl (C), Hrabal, Zbořil (A), Šnajnar, Weinhold – Navrátil, Pšurný (A), Popelka – Plášek ml., Berger, Moučka – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Goiš – F. Dvořák, Süss, Indrák – Kočica.
Haas (Kašpar) – Vodička, Přindiš (A), Michálek, A. Rulík, Šafář, Pařízek, Kadeřávek – Švec, M. Zadražil (A), Kovařík – Osmík, Kverka, Vracovský – Kuběna, Vrána, T. Rohan (C).
Rozhodčí: Jiří Kašík, Tomáš Cabák – Václav Hanzlík, Tomáš Kučera
06:31 J. Veselý (Gilbert, Endál)
12:13 Prokeš (Babka, Lytvynov)
14:58 Prokeš (Pýcha, Babka)
18:55 Endál (Lytvynov, Karabáček)
35:20 Gilbert (Vydarený, Karabáček)
48:55 Vydarený (Z. Doležal)
Klouček (Strmeň) – Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Allen, Lytvynov, Suchánek – Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák (A), Šimánek, Z. Doležal – Karabáček, Gilbert, Endál – Beránek, Babka, J. Veselý – Prokeš.
D. Dvořák (19. Štůrala) – Mrázek, Muška, Hrdinka, M. Jandus, Březák, P. Krejčí – L. Krejčík, Miškář, Paulovič – Hrníčko, Divíšek (A), Nouza (C) – T. Jandus, V. Meidl, M. Novák – Kalaj.
Rozhodčí: Skopal, Šindel – Kreuzer, Polonyi
04:44 Rýgl (Pitule)
17:20 Stloukal
44:13 Doktor (Piché)
29:40 Cihlář (Fridrich, Kachyňa)
55:09 L. Bednář (R. Veselý)
Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Rýgl, R. Havel, Blaha, Piché, Lang, Štochl – J. Sklenář, Suchý, J. Černý – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Doktor, Hlava.
Matoušek (45. Stezka) – Mrowiec, Rašner, Matai, Kachyňa, Malina, Chroboček, Nepokoj – Kotala, Starý, Dvořák – L. Bednář, R. Veselý, Toman – Bambula, Maruna, Fridrich – Danielčák, Cihlář, O. Procházka.
Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Votrubec, Šimáň
30:14 Motloch (Eret)
52:30 Tomi
58:13 Kafka (Haman, Stuchlík)
Kůdela (Foltán) – Rudl, Husák, Pastor, Slavík, Dluhoš, Dundáček, Šendera – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Szturc, T. Jáchym, Sikora (A) – Špaček, Hudeček, Brodek – Ďurač, Ollender.
Štěpánek (L. Daneček) – M. Adámek, Haman, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, D. Stránský – Kafka, Stuchlík, Tomi – Kofroň, Hladonik, Mikulík (C) – Kaukič, Przybyla, Klimša (A) – Eret, Motloch, V. Nestrašil.
Rozhodčí: Barek, Doležal – Bartek, Novák
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | České Budějovice | 30 | 26 | 0 | 3 | 1 | 141:62 | 81 |
2. | Přerov | 30 | 16 | 5 | 3 | 6 | 85:57 | 61 |
3. | Litoměřice | 30 | 17 | 3 | 3 | 7 | 113:76 | 60 |
4. | Chomutov | 30 | 17 | 1 | 1 | 11 | 98:77 | 54 |
5. | Slavia Praha | 30 | 15 | 4 | 1 | 10 | 86:78 | 54 |
6. | Vsetín | 30 | 16 | 1 | 3 | 10 | 93:79 | 53 |
7. | Poruba | 30 | 15 | 2 | 0 | 13 | 97:93 | 49 |
8. | Havířov | 30 | 15 | 1 | 1 | 13 | 76:70 | 48 |
9. | Jihlava | 30 | 13 | 1 | 5 | 11 | 74:68 | 46 |
10. | Prostějov | 30 | 11 | 2 | 5 | 12 | 87:100 | 42 |
11. | Frýdek-Místek | 30 | 9 | 6 | 3 | 12 | 93:82 | 42 |
12. | Třebíč | 30 | 11 | 2 | 2 | 15 | 75:82 | 39 |
13. | Benátky nad Jizerou | 30 | 6 | 7 | 2 | 15 | 76:100 | 34 |
14. | Ústí nad Labem | 30 | 7 | 2 | 3 | 18 | 71:114 | 28 |
15. | Sokolov | 30 | 4 | 1 | 1 | 24 | 82:129 | 15 |
16. | Kadaň | 30 | 4 | 0 | 2 | 24 | 56:136 | 14 |
.