Aleš Stezka v brance Havířova při utkání na ledě Českých Budějovic. | foto: Petr Lundák, MF DNES

První liga: Budějovice otočily duel s Havířovem, Chomutov porazil Vsetín

• 8
První hokejová pokračuje sedmi zápasy 28. kola. Lídr z Českých Budějovic otočil domácí utkání s Havířovem a houževnatého soupeře porazil 5:3. Druhé Litoměřice, které ztrácí osmnáct bodů, nedaly šanci Porubě a zvítězily 6:1. Vsetín si veze vysokou prohru 2:6 z Chomutova. Jihlava před vlastními fanoušky udolala Sokolov 6:4.

Utkání mezi Ústím nad Labem a Kadaní (3:0) se hrálo už 25. listopadu.

Havířov vedl v desáté minutě díky dvěma gólům Lukáše Bednáře v Českých Budějovicích 2:0, po snížení Reného Vydareného vrátil hostům dvoubrankový náskok ve 27. minutě Ondřej Kachyňa. Obrat Motoru ale zahájil krátce po polovině utkání Ivan Lytvynov. Mezi 53. a 58. minutou jej dovršil dvěma brankami Zdeněk Doležal, který při vítězné trefě vyžil přesilovou hru. Při power play dovršil výsledek Jakub Babka. Lídr tabulky bodoval ve 21. duelu v řadě a podevatenácté z toho vyhrál.

Litoměřice potřetí za sebou naplno bodovaly a díky vítězství nad Porubou vylepšily své skóre z této úspěšné série na 20:6. Stadion vyhrál úvodní dějství 4:1 díky hattricku Korkiakoskiho. Ve 33. sice hvězda večera neproměnila trestné střílení, ale v polovině třetí třetiny Korkiakoski přidal i čtvrtou branku. Poruba vyšla naprázdno počtvrté v řadě.

Přerov neudržel krok s Litoměřicemi a po domácí porážce s Frýdkem-Místkem 1:2 v prodloužení na ně ztrácí dva body. Zubr sice vedl od páté minuty díky gólu Šimona Kratochvila, ale ještě v první třetině vyrovnal v přesilové hře David Kofroň a v čase 63:52 rozhodl o první výhře Frýdku-Místku po třech porážkách Filip Haman.

Čtvrtý Chomutov vedl poprvé nový trenér Buchal a premiéra mu vyšla. Piráti uspěli podruhé za sebou: v sobotu vyhráli na ledě Poruby 5:4 pod dočasným vedením Kamila Koláčka, který zaskočil po odchodu Martina Štrby.

Dnes Buchalův tým sice prohrával se Vsetínem už po 23 vteřinách po brance Jakuba Tepera, ale v první třetině obrátili stav Jakub Sklenář a Sébastien Piché. Ve 24. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení David Tůma, Piráty to však nezlomilo.

Mezi 31. a 37. minutu jim zařídili tříbrankový náskok Petr Stloukal, v přesilové hře Tomáš Pitule a Jan Rudovský. V úvodu třetí části ještě využil další početní výhodu Darby Llewellyn. Valaši prohráli potřetí za sebou a klesli ze čtvrté na šestou pozici.

Předstihla je vedle Chomutova i Slavia, která vyhrála nad Prostějovem 3:1 a zaznamenala páté vítězství v řadě. Jistotu účasti v play off a boji o nasazení po 30 kolech v nadstavbové mají i sedmá Poruba a osmý Havířov.

Naopak ve skupině o 9. až 16. místo, kde se bude hrát o předkolo play off, zůstane Jihlava. Ta si alespoň vylepšila po výhře 6:4 proti Sokolovu bilanci druhou výhrou ze tří utkání.

První hokejová liga

Výsledky a statistiky 28. kola

HC Slavia Praha - LHK Jestřábi Prostějov 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 12:18 Jar. Brož (Furch, T. Duda), 41:41 Kubík (Vampola, J. Novák), 48:52 Pacovský (Jar. Brož, Vrdlovec) - 13:38 V. Meidl (Žálčík, Račuk). Rozhodčí: Pražák, Kostourek – Belko, Hnát. Diváci: 710.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Barák, Kučný, Hejda, Antoš – Šmerha, Vampola, Kuťák – Jar. Brož, Vrdlovec, Pacovský – Vlček, Kubík, Furch – M. Ondráček, Kubica, Hotěk.

LHK Jestřábi Prostějov D. Dvořák (Štůrala) – M. Jandus, Hrdinka, Muška, Hamrlík, P. Krejčí, Drtil, Husa – Žálčík, Račuk, L. Krejčík – Paulovič, Nouza, Hrníčko – Vachutka, V. Meidl, T. Jandus – Krejčiřík, M. Novák.

ČEZ Motor České Budějovice - AZ RESIDOMO Havířov 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Branky: 10:49 Vydarený (Karabáček, Suchánek), 32:26 Lytvynov (J. Kloz, M. Novák), 52:18 Z. Doležal (Venkrbec), 57:55 Z. Doležal (Venkrbec, Holec), 59:38 Babka (Holec) - 03:48 L. Bednář (Baláž), 09:05 L. Bednář (Baláž), 26:45 Kachyňa (Kotala, F. Seman). Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Kokrment, Tichý. Diváci: 5665.

ČEZ Motor České Budějovice Strmeň (Klouček) – Vydarený, Suchánek, Pýcha, Plášil, Lytvynov, Allen – Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák, J. Kloz, Gilbert – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Babka, Prokeš, J. Veselý – Beránek.

AZ RESIDOMO Havířov Stezka (Matoušek) – Rašner, Ševěček, Malina, Matai, Chroboček, Kachyňa – Kotala, F. Seman, O. Procházka – L. Bednář, Baláž, Fridrich – Maruna, Starý, Dvořák – Danielčák, Cihlář, Bernovský.

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2P (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 10:44 Průžek (A. Musil, R. Duda), 43:07 Bukač (Křepelka), 61:09 R. Duda (Schwarz) - 3:22 Hlaváč (Bittner, Havlát), 7:51 Kunc (Forman, Do. Svoboda). Rozhodčí: Pilný, Valenta – Kotlík, Zídek. Diváci: 202.

HC Benátky nad Jizerou Schwarz (Žajdlík) – Bukač, Kunst, Buchtela, Havlín, Niko, Hampl, Aubrecht – Šír, A. Musil, Průžek – R. Duda, Chrtek, Wiencek – Jiruš, A. Dlouhý, D. Špaček – Křepelka, Šafařovský, Drábek.

SK Horácká Slavia Třebíč Do. Svoboda (Jekel) – Nedbal, Forman, Szathmáry, Hlaváč, Furch, Jenáček, Hort – Šťovíček, Tadeáš Král, Bittner – T. Havránek, Nedvídek, Vodný – P. Kratochvíl, Kunc, Michálek – Ferda, Havlát, Malec.

Piráti Chomutov - VHK ROBE Vsetín 6:2 (2:1, 3:1, 1:0)

Branky: 03:07 J. Sklenář (Suchý, J. Černý), 19:33 Piché (Stloukal, Rudovský), 30:16 Stloukal (J. Černý), 33:52 Pitule (J. Černý, Rudovský), 36:45 Rudovský (Pitule), 42:24 Llewellyn (Hlava, J. Sklenář) - 00:23 Teper (Kucharczyk, Jonák), 23:19 D. Tůma (Pechanec, Jeřábek). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Beneš, Coubal. Diváci: 1790.

Piráti Chomutov Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Rýgl, R. Havel, Blaha, Piché, Lang, Seemann – J. Sklenář, Suchý, J. Černý – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Doktor, Hlava.

VHK ROBE Vsetín Bláha (37. Gába) – Slováček, Teper, Kudělka, Hunkes, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka – Jonák, Kucharczyk, Gorčík – Procházka, Rehuš, Dostálek – Karafiát, Pechanec, D. Tůma – Hořanský, Šilhavý, L. Volf.

HC Dukla Jihlava - HC Baník Sokolov 6:4 (3:1, 1:0, 2:3)

Branky: 01:06 Skořepa (Chlubna, Anděl), 15:41 Poletín (T. Harkabus), 17:19 Čachotský (Staněk), 26:41 T. Harkabus (Skořepa, Čachotský), 51:47 Anděl (J. Pohl), 56:30 Fronk (Půža, Čachotský) - 02:08 Vracovský, 40:56 Kverka (Osmík), 42:27 Vracovský (Osmík), 49:08 Kverka (Přindiš, Vracovský). Rozhodčí: Doležal, Vrba – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 759.

HC Dukla Jihlava Chaloupek (58.–58. Jan Brož) – J. Pohl, Staněk, Vála, D. Kolář, Půža, J. Holý, Piegl – Čachotský (A), Fronk, Lichanec – Anděl, Skořepa (C), Chlubna – T. Harkabus, Poletín, Machač – A. Zeman, Juda, Matýs.

HC Baník Sokolov Haas (Kašpar) – Přindiš (A), Vodička, A. Rulík, Kadeřávek, Šafář, Pařízek, Michálek – Kovařík (A), M. Zadražil, Švec – Vracovský, Kverka, Osmík (C) – T. Rohan, Vrána, Křemen – Křehlík, Kuběna.

HC Stadion Litoměřice - HC RT TORAX Poruba 2011 6:1 (4:1, 0:0, 2:0)

Branky: 10:29 Korkiakoski, 10:50 Vitouch (Kropáček, Šik), 11:30 Korkiakoski (Střondala, Voženílek), 16:29 Korkiakoski (Krutil, Jícha), 49:10 Korkiakoski (Marcel, A. Beran), 58:38 Strejček (Jícha, Jánský) - 10:00 T. Jáchym (Szturc). Rozhodčí: Pavlovič, Hucl – Flegl, Šimánek. Diváci: 920.

HC Stadion Litoměřice A. Beran (Sklíba) – Jebavý (A), Kukla, Marcel (A), Klejna, Dajčar, Strejček, Krutil – Korkiakoski, Střondala, Voženílek (C) – Štohanzl, M. Havelka, Jánský – Šik, Jícha, Kangas – Vitouch, Kropáček.

HC RT TORAX Poruba 2011 Foltán (Kůdela) – Slavík, Husák, Pastor, Šendera, Dluhoš, Rudl, Dundáček – Kanko, Zdeněk (C), J. Káňa (A) – Szturc, T. Jáchym, Sikora (A) – Špaček, M. Hlinka, Ďurač – Ollender.

HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek 1:2P (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky: 04:59 Š. Kratochvil (Goiš, R. Černý) - 16:52 Kofroň (Kafka, Mikulík), 63:52 Haman (L. Kovář, Tomi). Rozhodčí: Čech, Skopal – Kráľ, Měkýš.

HC ZUBR Přerov Petrásek (Šimonů) – R. Černý, Krisl (C), Kubeš, Hrabal, Weinhold, Šnajnar, Gréč – Plášek ml. (A), Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Berger – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Indrák, Süss, F. Dvořák.

HC Frýdek-Místek Malík (Loubal) – D. Stránský, Haman, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Hladonik, Kofroň – Tomi, Stuchlík, Mikulík (C) – Eret, Przybyla, Klimša (A) – V. Nestrašil, Motloch, Matěj.