Radost jihlavských hokejistů

Radost jihlavských hokejistů | foto: Petr Lemberk, MAFRA

První liga: Kladno prohrálo s Kadaní, Budějovice a Jihlava uspěly venku

• 9
Lídr z Českých Budějovic si v 25. kole první hokejové ligy dojel pro suverénní výhru 4:0 do Ústí, druhá Jihlava uspěla na ledě Frýdku-Místku 6:3 a ambiciózní Kladno doma překvapivě nestačilo na Kadaň 3:4.

České Budějovice vstřelily ve druhé a třetí třetině po dvou brankách. Útočníci David Gilbert a Martin Novák dotáhli Jihočechy k třetímu úspěchu za sebou gólem a nahrávkou.

Jihlava vedla ve Frýdku-Místku po čtrnácti minutách 3:0, ale domácí se dvěma zásahy v rozmezí třinácti vteřin dotáhli na rozdíl jediné branky. Dukla ve druhém dějství opět odskočila, ale Rysi se znovu vrátili do hry. Definitivní klid přinesla Jihlavě závěrečná třetina, v níž se prosadila dvakrát. Útočník Lukáš Anděl pomohl Dukle třemi body za gól a dvě přihrávky.

Pod třetí vítězství Prostějova ze čtyř duelů se nejvýrazněji podepsal útočník Matouš Venkrbec, který dvěma brankami včetně rozdílového gólu v 56. minutě rozhodl o třech bodech Jestřábů za výhru 3:2 v Havířově. Prostějov poskočil ze sedmé příčky na čtvrtou a vměstnal se mezi Vsetín a Přerov. Všechna tři mužstva nasbírala 40 bodů.

Kladno před vlastními diváky nečekaně podlehlo 3:4 předposlední Kadani. Rytíři po první třetině vedli 1:0, ale ve druhé části nasázeli Trhači do kladenské sítě čtyři branky. Středočeši v posledním dějství ještě souboj zdramatizovali, ale kontaktní trefa obránce Brendona Nashe přišla až 68 sekund před koncem. Za hosty se mezi střelce dvakrát zapsal útočník Roman Chlouba.

Litoměřice výhrou 6:2 nad Slavií potvrdily výtečnou domácí formu. Před zraky svých příznivců ovládly šestý duel v řadě, k čemuž jim dopomohly i tři zužitkované přesilovky. Stadion se s 39 body dotáhl na šesté Kladno a oproti Rytířům má utkání k dobru. Zato Pražanům se nedaří, v uplynulých šesti zápasech Slavia přehrála jen Ústí nad Labem (4:2) a klesla na desátou pozici.

Třebíč si doma poradila s Přerovem 4:1 a uspěla v šestém z posledních sedmi duelů, naopak hosté prohráli potřetí za sebou. Horácké Slavii se po šesti minutách hry povedlo dvakrát skórovat. Přerov vstřelil v 29. minutě kontaktní gól, ale devatenáctiletý útočník Matěj Novák už o 66 vteřin později vrátil domácím dvoubrankový náskok. Tečku za utkáním udělal desátou trefou v sezoně forvard Silvester Kusko.

Poruba zdolala Benátky nad Jizerou 3:1 a ukončila sérii čtyř porážek. Ostravský celek vedl v 19. minutě o dvě branky, Středočeši v závěru úvodní části snížili, ale útočník Petr Kanko stanovil ve druhé třetině konečný výsledek

SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 03:27 Szathmáry (Nedvídek, Raška), 05:34 L. Vágner (Havlát, Nedbal), 29:07 M. Novák (Süss, D. Mikyska), 55:43 Kusko (Raška, Malec) - 28:01 Kopta (R. Černý, Malina). Rozhodčí: Skopal, Kopeček – Ševic, Doleža. Diváci: 917.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – Bilčík, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, V. Čejka, D. Mikyska, R. Čermák – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Škvrně, Paták – Süss, M. Novák, Ferda.

HC ZUBR Přerov Klouček (Klimeš) – Pala, Čáp, Padrnos, Zbořil, R. Černý, Malina, M. Pohl – T. Doležal, T. Sýkora, Moučka – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Rachůnek, Hejcman, Navrátil – Kopta, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Benátky nad Jizerou 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky: 00:22 Illéš (Slavík), 18:18 Adam (Toman, Guman), 25:26 Kanko (J. Káňa) - 19:09 Maier (T. Hanousek). Rozhodčí: Dědek, Šutara – Lukš, Novák.

HC RT TORAX Poruba 2011 Dolejš (Kůdela) – Slavík, Ovčačík (C), Urbanec, Matějíček, Adam, Dundáček, Čypas – Dufek, Hudeček, Illéš – J. Káňa (A), Vymazal, Kanko (A) – Toman, Guman, Tomi – Jankovský, Fojtík.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Hosnedl) – Kunst, Havlín, Maier, T. Hanousek, Husa, Niko, Žůrek – Teplý, J. Mikyska, Psota – D. Špaček (C), Najman, Šír – A. Dlouhý, Bittner (A), Rychlovský – Průžek, Čech, Wiencek.

HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice 5:0 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: 21:43 M. Novák (Gilbert, Kutlák), 30:55 Pýcha (Babka, Šimánek), 47:09 Fillman (Pýcha, R. Přikryl), 51:55 Gilbert (M. Novák). Rozhodčí: Souček, Vokřál – Hejl, Podrazil. Diváci: 642.

HC Slovan Ústí nad Labem Stezka (J. Dlouhý) – M. Jandus, Látal, Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček (A), Mert, Zukal – Jánský, T. Jandus (C), Melka – Severa, L. Volf, Chrpa – Tůma, Pšenička, Davídek (A) – Jícha, Kropáček, Krliš.

ČEZ Motor České Budějovice Strmeň (Da. Svoboda II) – Fillman, Kutlák (C), Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený (A) – Endál, Gilbert, M. Novák – Babka, Dančišin, Šimánek – Z. Doležal, Bradley, Beránek – Heřman, R. Přikryl, Čermák (A) – Doktor.

Rytíři Kladno - SK Trhači Kadaň 3:4 (1:0, 0:4, 2:0)

Branky: 12:52 P. Hořava (Vampola, Svedlund), 52:49 Redlich (T. Kaut), 58:52 Nash (J. Říha, T. Kaut) - 20:44 Šťovíček (Kůs), 27:30 Wágner (Rindoš), 32:06 Chlouba (Popela, Šťovíček), 35:15 Chlouba. Rozhodčí: Čech, Micka – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 1538.

Rytíři Kladno Brízgala (Cikánek) – Zajíc, Nash, Zelingr, P. Hořava, J. Říha, Kehar, Veber – Zikmund, Vampola, Svedlund – Jelínek, Machač, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Vildumetz, Š. Bláha, Hajný.

SK Trhači Kadaň Kuchař (Štěpánek) – Trefný, Novák, J. Holý, Seemann, Popela, Blaha – Šulek, Kůs, Zabloudil – Rezek, Šťovíček, Chlouba – Wágner, Rindoš, Maršoun – J. Müller, Tupý, Homer.

HC Stadion Litoměřice - HC Slavia Praha 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Branky: 03:29 Jirásek (M. Zadražil), 14:29 J. Kloz (Voženílek, Pavlas), 29:40 M. Havelka (Šik), 32:46 M. Kadlec (Voženílek, Pavlas), 42:39 Kantner (Smetana, Gaspar), 48:09 Korkiakoski (M. Kadlec, J. Kloz) - 30:48 Furch (Štibingr, Šmerha), 34:47 Šmerha. Rozhodčí: Wagner, Grech – Tvrdík, Votrubec.

HC Stadion Litoměřice Michajlov (Sklíba) – Pavlas (C), Marcel, Smetana (A), Gaspar, Jebavý (A), Buchtela, Dluhoš – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, M. Zadražil, Kantner – Šik, M. Havelka, J. Dvořák – Pour, Przybyla, Jirásek.

HC Slavia Praha Šorf (20. Sochůrek) – Hrdinka, J. Novák, J. Drtina, Štibingr, Barák, Duda, Hejda – Kubica, Šagát, M. Ondráček – L. Krejčík, Vlček, J. Veselý – J. Doležal, Pochobradský, Tejral – Panna, Furch, Šmerha.

AZ RESIDOMO Havířov - LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Branky: 02:36 O. Procházka (Cihlář, Macuh), 15:49 Maruna (Haas) - 05:01 Venkrbec (Dvořáček, D. Kolář), 11:04 Račuk (Žálčík, J. Zdráhal), 55:16 Venkrbec (Dvořáček, J. Zdráhal). Rozhodčí: Doležal, Cabák – Poruba, Rožánek. Diváci: 1.193.

AZ RESIDOMO Havířov Bláha (Matoušek) – Matai, Chroboček, Mrowiec, Bořuta, Dudek, Rutar, Ševěček – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Maruna (C) – Kotala, Pořízek, Gřeš – O. Procházka, Macuh, Cihlář.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Huf) – Rašner, Mikliš, Havlík, D. Kolář, J. Zdráhal, Bažant – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík.

HC Frýdek-Místek - HC Dukla Jihlava 3:6 (2:3, 1:1, 0:2)

Branky: 17:27 Kofroň (Zahradníček), 17:40 Machala (Martynek), 30:28 Martynek (Machala) - 03:58 Jiránek (Harkabus, D. Váňa), 08:32 Skořepa (Anděl), 13:57 Anděl (Pekr), 24:58 Dostálek (J. Pohl, T. Havránek), 42:50 Pekr (Anděl), 47:00 T. Havránek. Rozhodčí: Jakub Koziol, Pavel Obadal – Marek Bubela, Michal Zedník. Diváci: 1080.

HC Frýdek-Místek Hamerlík (L. Daneček) – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, Haman, Krisl – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek (C), Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša (A), Kuťák, Christov – Motloch.

HC Dukla Jihlava Brož (Lundström) – Štebih, J. Pohl, D. Váňa, Kajínek (A), Vála, Štindl, Mareš – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Harkabus, Zeman, Jiránek (A) – Dostálek, Werbik, T. Havránek – Hrníčko, M. Hlinka, Osmík.