(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava vyhrála posedmé v řadě a na vedoucí Budějovice ztrácí jediný bod

• 10
Jihlavští hokejisté si ve 24. kole první ligy poradili s Litoměřicemi 5:2 a díky sedmé výhře v řadě ztrácejí na vedoucí České Budějovice jen jeden bod. Motor však sehrál o zápas méně. Vsetín se po vítězství 5:4 nad Porubou posunul z šesté pozice na třetí.

Jihlava po první třetině prohrávala po trefě litoměřického útočníka Daniela Voženílka, ale v prostřední dvacetiminutovce zásluhou obránce Jana Pohla a útočníka Adama Zemana skóre otočila. V poslední části Dukla ještě zvýraznila náskok a nepřipustila žádné drama.

Vsetín vedl po úvodní třetině 2:0, ale ve druhé části se trefila čtyřikrát Poruba. Hosté však v závěru druhé části stihli dvoubrankovou ztrátu smazat. Vyrovnávací gól padl vteřinu před sirénou. Valachům vyšla i závěrečná minuta třetího dějství, kdy dvacetiletý útočník Jiří Karafiát přisoudil mužstvu Jiřího Dopity tři body. Ostravský celek prohrál počtvrté za sebou.

Přerov doma překvapivě podlehl poslednímu Ústí nad Labem 0:1. Jedinou branku večera zařídil v polovině utkání Jiří Chrpa. Přerov má 40 bodů stejně jako Vsetín, odehrál ale o zápas více.

Na páté příčce zůstalo Kladno, které zvítězilo v Prostějově 3:2 v prodloužení. Rytíři na konci druhé třetiny dvakrát udeřili, Jestřábi si však dvěma trefami ve třetí části vynutili nastavení. V něm přisoudil Středočechům prémiový bod útočník Ladislav Zikmund.

Třebíč porazila Slavii 5:2 a radovala se z šesté výhry z posledních osmi duelů. Základ k tříbodovému zisku položila Horácká Slavia na konci druhé třetiny, kdy si během dvou minut vypracovala třígólový náskok. O dvě branky se postaral útočník Michal Vodný.

Pražané se v závěrečném dějství díky dvěma využitým přesilovkám vrátili do hry, hosté však v poslední pětiminutovce přidali další dvě branky. Třebíč v zápase využila tři početní výhody. Slavia doma v Edenu neuspěla počtvrté v řadě.

Po čtyřech prohrách ochutnaly pocit vítězství Benátky nad Jizerou, které zdolaly Frýdek-Místek 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté měli díky dvěma gólům nakročeno k pátému triumfu v řadě, ale Středočeši srovnali. Na nájezdy uspěli domácí 3:0, ten rozhodující proměnil osmnáctiletý útočník Jan Šír.

HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč 2:5 (0:0, 0:3, 2:2)

Branky: 44:05 J. Novák (Vlček, Šagát), 48:19 L. Krejčík (J. Drtina, J. Novák) - 36:29 Vodný, 37:46 Vodný, 38:29 Střondala (Raška, Bilčík), 56:22 Nedvídek (Malec, Paták), 57:41 Raška (Szathmáry, Malec). Rozhodčí: Dědek, Vokřál – Hejl, Podrazil. Diváci: 791.

HC Slavia Praha Honzík (Šorf) – Hrdinka, J. Novák (C), J. Drtina, Saňa, Barák, Hejda, Štibingr – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Šmerha, Kubica, Tejral – Furch, Pochobradský, Heldák.

SK Horácká Slavia Třebíč Dostál (Do. Svoboda) – Bilčík, Szathmáry, V. Čejka, D. Mikyska, R. Čermák, Nedbal – Vodný, Raška, Střondala – Malec, Nedvídek, Paták – Süss, Škvrně, Havlát – J. Čejka, M. Novák, Ferda – Mlynář.

HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Branky: 29:09 Chrpa (Severa, L. Volf). Rozhodčí: Obadal, Veselý – Bosák, Maštalíř. Diváci: 1653.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Šurý) – Pala (A), Čáp, Padrnos, Zbořil, R. Černý, Malina, M. Pohl – T. Doležal (C), T. Sýkora, Moučka (A) – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Kopta, Hejcman, Navrátil – Rachůnek, M. Kratochvíl.

HC Slovan Ústí nad Labem Stezka (J. Dlouhý) – Eminger, Látal (A), Weinhold, Jeřábek, M. Zdvořáček (A), Mert – Jánský, T. Jandus, Melka (C) – Severa, L. Volf, Chrpa – Planý, Kropáček, Jícha – Tůma, Davídek, Krliš.

LHK Jestřábi Prostějov - Rytíři Kladno 2:3P (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky: 49:24 Karpov, 55:28 Dvořáček (D. Kolář, Karpov) - 37:02 Jelínek (Machač, Kubík), 38:00 T. Kaut (Vampola), 62:38 Zikmund. Rozhodčí: Petr Přikryl, Daniel Jechoutek – Petr Kotlík, Roman Zídek.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Huf) – D. Kolář, Bažant, Havlík, Rašner, J. Zdráhal, Mikliš – Prokeš, Krejčiřík, L. Luňák – Dvořáček, Starý, Karpov – Račuk, Matýs, Divíšek – Žálčík, Venkrbec.

Rytíři Kladno Cikánek (Brízgala) – Kehar, P. Hořava, Zajíc, Nash, Zelingr, J. Říha – Svedlund, Machač, Š. Bláha – Zikmund, T. Kaut, Redlich – Hajný, Vildumetz, Vampola – Kružík, Jelínek, Kubík.

HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek 3:2N (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)pen. 3:0

Branky: 34:37 Teplý (J. Mikyska), 46:13 J. Mikyska (Teplý), 65:00 Šír - 15:44 Hladonik (Krisl), 23:22 Klimša (Martynek, Rudovský). Rozhodčí: Valenta, Wagner – Beneš, Štofa. Diváci: 203.

HC Benátky nad Jizerou Pařík (Žajdlík) – Kunst, Niko, T. Hanousek, Uřídil, Žůrek, Husa – Psota, J. Mikyska, Teplý – Šír, Najman, D. Špaček – Rychlovský, Bittner, A. Dlouhý – Wiencek, Čech, Průžek.

HC Frýdek-Místek L. Daneček (Hlaváč) – Žovinec, Husák, Bartko, Zahradníček, D. Stránský, Krisl – Kofroň, Hladonik, Rudovský – Martynek, Novotný, Machala – J. Kalus, Peterek, Raška – Klimša, Kuťák, Christov.

HC RT TORAX Poruba 2011 - VHK ROBE Vsetín 4:5 (0:2, 4:2, 0:1)

Branky: 24:51 Baláž (Adam, J. Káňa), 27:26 Illéš (Hudeček, Ovčačík), 28:07 Baláž (J. Káňa, Toman), 37:28 J. Káňa (Baláž, Toman) - 04:25 Jonák (Rob, Pechanec), 15:16 Březina (Pitule, Hryciow), 38:09 Pechanec (Jonák, Rob), 39:59 Rác (Karafiát), 59:17 Karafiát (Slováček, Rác). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Konvička, Gančarčík. Diváci: 1 182.

HC RT TORAX Poruba 2011 Dolejš (Kůdela) – Adam, Ovčačík (C), Urbanec, Matějíček, Dundáček, Čypas – Dufek, Hudeček, Illéš – J. Káňa (A), Vymazal, Kanko (A) – Ollender, Guman, Tomi – Fojtík, Baláž, Toman.

VHK ROBE Vsetín Šelepněv (38. Gába) – Slováček (A), Teper, Frolo, Hryciow, Holomek (C), Mikuš, Jenáček – Jonák, Pechanec, Rob – Březina, Pitule, Kuronen – Rác, Kucharczyk (A), Karafiát – Šilhavý, Vítek.

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Branky: 28:52 J. Pohl (T. Havránek), 38:51 Zeman (Štebih), 45:56 Dostálek (J. Pohl, Werbik), 48:53 Werbik (Hrníčko, Dostálek), 52:11 Osmík (Dostálek) - 16:59 Voženílek (J. Kloz, Pavlas), 51:43 Przybyla (Dluhoš, Jebavý). Rozhodčí: Micka, Zubzanda – Coufal, Janíček. Diváci: 1 812.

HC Dukla Jihlava Brož (Chaloupek) – J. Pohl, Štebih, Kajínek (A), D. Váňa, Štindl, Vála, Mareš – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Jiránek (A), Zeman, Dostálek – T. Havránek, Werbik, Osmík – Harkabus, M. Hlinka, Hrníčko.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Michajlov) – Pavlas (C), Marcel, Kvasnička, Gaspar, Jebavý (A), Buchtela, Dluhoš – Korkiakoski, J. Kloz, M. Kadlec – Voženílek, M. Zadražil, Pour – Šik, Przybyla, M. Havelka – Machač, Jirásek, J. Dvořák.