Gólová radost hokejistů Českých Budějovic.

Gólová radost hokejistů Českých Budějovic. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Budějovice porazily Chomutov a v čele první ligy mají náskok 16 bodů

• 6
Hokejisté vedoucího Motoru České Budějovice zdolali ve 24. kole první ligy Chomutov 6:4 a zaznamenali třinácté vítězství z posledních čtrnácti duelů. V čele tabulky mají už šestnáctibodový náskok před druhými Litoměřicími. Ty ale mají k dobru čtvrteční domácí dohrávku proti Přerovu.

Motor, který v pondělí prohrál v Přerově 2:3 po samostatných nájezdech, protáhl bodovou sérii už na 17 utkání, během nichž jen dvakrát prohrál. V Chomutově vedl už v šesté minutě díky gólům Matouše Venkrbce a Miroslava Holce, ale potom musel od druhé třetiny dohánět ztrátu.

Piráti totiž třemi góly mezi 8. a 20. minutou otočil stav. Nejdříve skóroval ve vlastním oslabení Darby Llewellyn a vzápětí využil přesilovou hru Lukáš Klíma. Dvacet sekund před koncem úvodního dějství se prosadil podruhé v utkání Llewellyn.

Ve druhé třetině se ale radovali domácí díky Vítu Christovovi a Janu Klozovi, ve 45. minutě ještě pojistili náskok Jan Veselý a v oslabení druhým gólem v utkání Venkrbec. V 58. minutě ještě v pokračující přesilové hře snížil rovněž druhým zásahem Klíma.

Možnost posunu na druhou pozici nevyžil Vsetín, který podlehl v Praze Slavii 4:5 v prodloužení a je třetí se stejným bodovým ziskem, jako mají čtvrtý Přerov a pátá Poruba. Valaši prohráli poprvé po šňůře sedmi duelů. Slavia, posílena o zkušeného beka Jiřího Kučného a na střídavý start z Vrchlabí potřetí v sezoně i o Jana Hlaváče, zabrala po dvou porážkách. V čase 64:22 rozhodl druhým gólem v utkání Tomáš Šmerha.

Po třech výhrách neuspěla Třebíč, která na vlastním ledě podlehla Prostějovu 1:3. Jestřábi bodovali počtvrté z uplynulých pěti duelů a z toho potřetí vyhráli.

Benátky nad Jizerou si nespravily chuť po debaklu ve Vsetíně 0:8 a podlehly doma 4:5 v prodloužení Frýdku-Místku, který vyhrál podruhé za sebou. Nováček Sokolov ani na dvanáctý pokus v sezoně nebodoval venku, přestože na ledě poslední Kadaně vedl 3:1, ale po prohře 3:4 se jeho náskok na 15. místě snížil před dnešním sokem na jediný bod.

První hokejová liga

Výsledky a statistiky 24. kola

SK Trhači Kadaň - HC Baník Sokolov 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)

Branky: 11:23 Kůs (Trefný), 40:39 J. Müller (Wojnar), 48:20 Čech (Wojnar), 50:32 J. Müller (Michnáč, Kůs) - 02:46 Vracovský (Kverka, Stříbrný), 05:07 M. Zadražil (Stříbrný, Šafář), 33:52 Vracovský (Kverka). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Roischel, Bohuněk.

SK Trhači Kadaň Neužil (Wolf) – Poizl, Trefný, D. Zeman, L. Chalupa, Novák, M. Jandus, Procházka – Wágner, Kůs, Zabloudil – J. Müller, Rindoš, Wojnar – Michnáč, Čech, Dubský – Foltýn, Homer.

HC Baník Sokolov Bednář (Kašpar) – Přindiš, Kadeřávek, J. Tomeček, Michálek, Šafář, A. Rulík, Vodička – T. Rohan, M. Zadražil, Švec – Vracovský, Kverka, Stříbrný – Vrána, Osmík, Křemen – Křehlík, Kuběna, Jiskra.

ČEZ Motor České Budějovice - Piráti Chomutov 6:4 (2:3, 2:0, 2:1)

Branky: 02:22 Venkrbec (Christov), 05:20 Holec (R. Přikryl, Z. Doležal), 24:21 Christov (Venkrbec), 30:49 J. Kloz (M. Novák, Beránek), 44:43 J. Veselý, 57:12 Venkrbec - 07:26 Llewellyn, 11:34 Klíma (Rudovský, J. Černý), 19:39 Llewellyn (Žovinec, Stloukal), 57:49 Klíma (Suchý). Rozhodčí: Kostourek, Šindel – Kreuzer, Polonyi.

ČEZ Motor České Budějovice Strmeň (Klouček) – Pýcha, Plášil, Suchánek, Allen, Lytvynov, Pavel – Babka, R. Přikryl, Z. Doležal – Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák, J. Kloz, Endál – Karabáček, Prokeš, J. Veselý – Beránek.

Piráti Chomutov Pavlát (6. Altrichter) – Blaha, Kurka, Štochl, Tejnor, Žovinec, Rýgl, Seemann – J. Sklenář, Stloukal, J. Černý – Klíma, Suchý, Rudovský – Tomica, Doktor, Llewellyn – Chrpa, J. Svoboda, Hlava.

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky: 09:05 Nedvídek (Vodný) - 05:50 M. Novák (Hamrlík), 09:30 Hrníčko (Nouza, Divíšek), 26:36 Žálčík (V. Meidl, Račuk). Rozhodčí: Doležal, Cabák – Měkýš, Otáhal. Diváci: 1123.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – Nedbal, Hlaváč, Forman, Szathmáry, Kowalczyk, Furch, Hort – Kunc, Bittner, Šťovíček – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Paták, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Podlaha, Havlát, Ferda.

LHK Jestřábi Prostějov Štůrala (D. Dvořák) – Muška, Mrázek, P. Krejčí, Husa, Hamrlík, Fojt – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – Machala, V. Meidl, T. Jandus – M. Novák, Miškář, Chlán.

HC Slavia Praha - VHK ROBE Vsetín 5:4P (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 11:58 Vampola (Kuťák, J. Novák), 17:57 Vrdlovec (Jar. Brož, Hlaváč), 23:20 Šmerha (Vampola), 40:21 Vlček (Vampola, T. Duda), 64:22 Šmerha (Vampola) - 16:22 Pechanec (Teper, Slováček), 34:35 Vítek (Ondračka), 37:24 Šilhavý (Vítek, Hořanský), 57:12 Procházka (Ondračka, Dostálek). Rozhodčí: Čáp, Pavlovič – Horažďovský, Janíček. Diváci: 1294.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Barák, Kučný, Steinocher, Antoš – Šmerha, Vampola, Kubica – M. Ondráček, Vrdlovec, Hlaváč – Všetečka, Kuťák, Furch – Vlček, Kohút, Jar. Brož.

VHK ROBE Vsetín Gába (Bláha) – Teper, Slováček, Kudělka, Dudáš, J. Drtina, Jeřábek, Ondračka – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, Pechanec, Karafiát – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek 4:5P (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky: 2:50 Wiencek (R. Duda, Průžek), 12:20 A. Dlouhý (Kunst, Šafařovský), 23:43 Průžek (Rychlovský, D. Špaček), 29:42 Rychlovský (Chrtek) - 11:51 J. Adámek (Martynek, Przybyla), 23:08 Tomi (Kafka, Haman), 38:07 Kaukič (Martynek, Hrachovský), 56:50 Przybyla (Martynek, Eret), 63:19 Novotný (Kafka, Haman). Rozhodčí: Micka, Souček – Bosák, Maštalíř. Diváci: 203.

HC Benátky nad Jizerou Schwarz (Žajdlík) – Buchtela, Havlín, Bukač, Kunst, Niko, Charvát, Had – Rychlovský, Chrtek, Průžek – R. Duda, Najman, A. Dlouhý – Jiruš, Šír, D. Špaček – Klapka, Šafařovský, Wiencek.

HC Frýdek-Místek Malík (L. Daneček) – Haman, M. Adámek, Hrachovský, J. Adámek, J. Michálek, L. Kovář – Mikulík, Novotný, Kafka – Martynek, Przybyla, Eret – Klimša, Stuchlík, Tomi – Kvasnica, Kaukič, V. Nestrašil – Motloch.