Lukáš Krejčík z Prostějova (v červeném) a Radomír Pala z Přerova bojují o puk. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Kladenští hokejisté rozdrtili Most, na druhé místo poskočily Budějovice

• 4
I po 20. kole první hokejové ligy vede dál tabulku Kladno. To si na domácím ledě jednoznačně poradilo s Mostem (7:1), přičemž pět gólů vstřelilo až v závěrečné třetině. Na druhé místo se po vysoké výhře nad Ústím nad Labem 8:2 dostaly České Budějovice, třetí je se stejným počtem bodů Prostějov, jenž přetlačil Přerov 3:2 v prodloužení.

Pro Kladno to bylo největší vítězství v sezoně, první čisté konto v ročníku překazil brankáři Lukáši Cikánkovi až v samém závěru mostecký Pavel Smolka.

České Budějovice potvrdily domácí neporazitelnost v souboji s Ústím nad Labem. Lvi se tak ani na desátý pokus nedočkali venkovní výhry a před téměř pěti tisíci diváků dostali na jihu Čech osm gólů. Dvakrát se v dresu domácích prosadil Miloslav Čermák.

O skóre za Motorem se nachází ambiciózní Prostějov, jenž díky povedenému závěru obrátil hanácké derby s Přerovem a vyhrál 3:2 v prodloužení. Ještě tři minuty před koncem základní hrací doby vedli Zubři 2:1, pak ale za domácí srovnal Matouš Venkrbec a zkraje prodloužení rozhodl zápas Lukáš Krejčík. Na bitvu dvou rozjetých celků z Moravy bylo zvědavo přes čtyři tisíce diváků.

To do pražského Edenu si našlo cestu jen 672 fanoušků. Slávisté jim nabídli otočku duelu s Třebíčí, které k výhře nepomohlo ani dvoubrankové vedení. K obratu nakopl domácí tým dvěma góly Petr Beránek, triumf v prodloužení pak vystřelila čerstvá posila z druholigového Havlíčkova Brodu Lukáš Endál.

V dalších zápasech zvítězila probuzená Dukla v Litoměřicích 4:2 a připsala si dvanáctou výhru z posledních třinácti duelů. Benátky nad Jizerou zase přetrhly sérii pěti domácích porážek a přestřílely Frýdek-Místek 5:4. Na posledním místě tabulky zůstala Kadaň, jež podlehla Havířovu 1:2 v prodloužení.

První hokejová liga

Výsledky a statistiky 20. kola

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)
18. a 55. Pyrochta, 54. a 60. Volf, 4. Víšek - 24. a 38. J. Sýkora, 16. Klimša, 53. M. Kovařčík. Rozhodčí: Jílek - Malý, Šimán. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 245.

České Budějovice - Ústí nad Labem 8:2 (3:0, 1:2, 4:0)
9. a 41. M. Čermák, 10. Pavlin, 11. Rob, 31. M. Heřman, 50. Škoda, 51. Pajič, 56. Mazanec - 25. J. Kloz, 38. Loskot. Rozhodčí: Obadal - Reich, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:0. Diváci: 4756.

Kladno - Most 7:1 (2:0, 0:0, 5:1)
15. a 45. Machač, 12. Strnad, 43. Burger, 54. Ptáček, 56. Ulrych, 58. Jánský - 59. Smolka. Rozhodčí: Grech - Toman, Coubal. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 1790.

Havířov - Kadaň 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
38. M. Kalus z tr. střílení, 62. Dvořáček - 39. Chrpa. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Konvička. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1790.

Litoměřice - Jihlava 2:4 (2:1, 0:3, 0:0)
3. J. Veselý, 16. Pletka - 10. Skořepa, 29. J. Říha, 32. F. Seman, 38. Důras. Rozhodčí: Würtherle - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:7, navíc Kalla (Litoměřice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1070.

Prostějov - Přerov 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
2. A. Holík, 57. Venkrbec, 62. L. Krejčík - 7. Kratochvíl, 27. Podešva. Rozhodčí: Škrobák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 4016.

Slavia Praha - Třebíč 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
34. a 37. P. Beránek, 63. Endál - 3. P. Mrázek, 33. Raška. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 672.