Daniel Vrdlovec (vpravo) ze Slavie se raduje z gólu proti Jihlavě.

Daniel Vrdlovec (vpravo) ze Slavie se raduje z gólu proti Jihlavě. | foto: Luboš VáchaMAFRA

První liga: Jihlava nestačila na Slavii, Přerovu patří druhá příčka

• 2
Přerovští hokejisté porazili v 19. kole první ligy doma Ústí nad Labem 5:2 a drží se na druhém místě o bod před třetími Litoměřicemi, které zvítězily v Havířově 2:1. Vedoucí České Budějovice budou domácí duel s Benátkami nad Jizerou dohrávat ve čtvrtek a mohou náskok v čele navýšit opět na devět bodů.

Přerov počtvrté za sebou naplno bodoval a domácí fanoušky potěšil pošesté v řadě. Slovan naopak vyšel počtvrté za sebou naprázdno. Hattrickem zazářil Jakub Navrátil a tři asistence si připsal Martin Weinhold.

Zubr vedl v čase 12:05 už 3:0, když v páté minutě otevřel skóre Jaroslav Moučka a potom se prosadil dvakrát Navrátil. Na konci první třetiny sice snížil v přesilové hře Jan Havel, ale po brance Zdeňka Čápa dovršil ve 33. minutě hattrick Navrátil a zvýšil na 5:1. Skóre už jen zkorigoval Daniel Kružík.

Duel v Havířově měl smutnou předehru. Aktéři uctili minutou ticha smrt fanouška domácího klubu, který po sobotním utkání s Frýdkem-Místkem utrpěl zranění mimo stadion, zřejmě po konfliktu s ochrankou, a později zemřel v nemocnici.

Litoměřice si do poloviny utkání vypracovaly dvoubrankový náskok. Ve 14. minutě otevřel skóre Markus Korpiakoski a potom v přesilové hře skóroval zkušený kanonýr Peter Jánský. V závěrečném dějství už jen zkorigoval výsledek Ondřej Kachyňa a Stadion oslavil třetí výhru za sebou.

Pátou domácí výhru v řadě si připsal Chomutov, který zdolal v severočeském derby Kadaň 4:0. Piráti nad celkem, s kterým před svým letošním sestupem z extraligy spolupracovali, po první třetině vedli díky dvěma brankám Petra Stloukala a gólu Marka Tomici už 3:0. V závěru ještě dovršil výsledek Lukáš Klíma. Brankář Dominik Pavlát si díky 20 úspěšným zákrokům připsal čtvrté čisté konto v sezoně.

Slavia vyhrála v Jihlavě 2:1 v prodloužení a zaznamenala páté vítězství z posledních šesti duelů. V čase 61:31 rozhodl Daniel Vrdlovec. Potřetí v řadě bodoval naplno Vsetín, který doma zdolal Prostějov 3:2. Jestřábi prohráli pošesté za sebou a z toho podruhé pod novým trenérem Ladislavem Lubinou, který nahradil Jiřího Vykoukala.

Ani v desátém utkání venku po postupu z druhé ligy nebodoval nováček Sokolov, který prohrál ve Frýdku-Místku 3:5.

16.Kadaň191021631:895

HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 1:2P (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 28:28 Poletín (Fronk) - 39:35 Všetečka (Vlček), 61:31 Vrdlovec (J. Novák, Kuťák). Rozhodčí: Fiala, Koziol – Roupec, Hranoš. Diváci: 1 508.

HC Dukla Jihlava Chaloupek (Jan Brož) – Mareš, Staněk, Půža, J. Holý, Černohorský, D. Kolář, Vála – Čachotský (A), Skořepa (C), Pekr – T. Harkabus, Poletín, Chlubna – Lichanec, Juda, Fronk – Piegl, Davídek, D. Čermák.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Steinocher, Barák, Hejda, Antoš – Šmerha, Vampola (A), Vlček – Šteiner, Kuťák, Všetečka – M. Ondráček, Vrdlovec, Furch – J. Doležal (A), Kohút, Jar. Brož.

Piráti Chomutov - SK Trhači Kadaň 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)

Branky: 05:42 Stloukal (Žovinec, Pitule), 14:45 Tomica (Doktor, Vrhel), 18:07 Stloukal (Suchý, Hlava), 58:10 Klíma. Rozhodčí: Valenta, Hucl – Votrubec, Ševic. Diváci: 2011.

Piráti Chomutov Pavlát (Altrichter) – Žovinec, Blaha, Štochl, Lang, Pařízek, Rýgl, R. Havel – Stloukal, Pitule (A), Hlava – Klíma, Suchý, Doktor – Tomica (C), Vrhel, Jakub Veselý – Chrpa (A), J. Svoboda, Llewellyn.

SK Trhači Kadaň Neužil (Wolf) – Trefný (C), Novák, L. Chalupa, Poizl, Eliáš, M. Jandus, Foltýn – Zabloudil, Kůs (A), Chlouba – Koblížek, Čermák, Čech – Michnáč, Rindoš, Wágner – Homer, J. Müller (A), Zd. Zabloudil.

AZ RESIDOMO Havířov - HC Stadion Litoměřice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 46:10 Kachyňa (Mrowiec) - 13:47 Korkiakoski (Jánský, Kukla), 29:08 Jánský (Střondala, Jícha). Rozhodčí: Obadal, Vrbal – J. Novák, Lukš. Diváci: 1.007.

AZ RESIDOMO Havířov Stezka (Matoušek) – Ševěček, Chroboček, Mrowiec, Kachyňa, Nepokoj, Malina, L. Rutar – Bambula, F. Seman (A), Kotala – L. Bednář (A), R. Veselý, Dvořák – Pořízek, Starý, Maruna (C) – Žiak, Baláž, Fridrich.

HC Stadion Litoměřice Haas (A. Beran) – Klejna, Marcel (A), Kukla, Gaspar, Strejček, Mlčák, Dajčar – M. Kadlec, Jícha, Voženílek (C) – Jánský, Střondala, M. Beran – Kangas, Korkiakoski, Šik – Vitouch, Přikryl, Štohanzl.

HC Frýdek-Místek - HC Baník Sokolov 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Branky: 04:33 Tomi (Haman, Zahradníček), 16:31 Martynek (Mikulík, Klimša), 31:34 Przybyla (Martynek, Eret), 38:39 Haman (Martynek, Eret), 49:39 Przybyla (Martynek, M. Adámek) - 15:05 M. Zadražil (Osmík, Vrána), 42:17 Bečvář (Jiskra), 51:09 Osmík (M. Zadražil). Diváci: 1008.

HC Frýdek-Místek L. Daneček (Malík) – M. Adámek, Haman, L. Kovář, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek – Tomi, Klimša (A), Mikulík (C) – Eret, Przybyla, Martynek (A) – V. Nestrašil, Kaukič, Motloch – Kvasnica, Čmiel, D. Stránský.

HC Baník Sokolov Kuchař (52. Kašpar) – Přindiš (A), Kadeřávek, J. Tomeček, Vodička, Šafář, Michálek, A. Rulík – Švec, M. Zadražil (A), Osmík – T. Rohan (C), Kverka, Stříbrný – Kuběna, Vrána, Kovařík – Jiskra, Bečvář, Křehlík.

HC ZUBR Přerov - HC Slovan Ústí nad Labem 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)

Branky: 04:22 Moučka (Hejcman, Weinhold), 07:07 Navrátil (Weinhold, T. Doležal), 12:05 Navrátil (T. Doležal, Čáp), 30:07 Čáp (Weinhold), 32:14 Navrátil (T. Doležal, Pšurný) - 18:53 J. Havel (Pšenička, Romančík), 38:39 Kružík (O. Procházka). Rozhodčí: Děděk, Kašík – Gančarčík, Kleprlík.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Šimonů) – Krisl (A), R. Černý, Kubeš, Zbořil (A), Weinhold, Čáp, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Číp – Goiš, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, T. Sýkora (C), F. Dvořák.

HC Slovan Ústí nad Labem Brízgala (Stahl) – Hes, Smetana (C), Romančík, Vl. Brož (A), Veber, Klikorka, Zukal – O. Procházka, Vildumetz, Kružík – Tůma, Pšenička, J. Havel (A) – Maršoun, Dörner, Filip – M. Harkabus, Kordule, O. Bláha.

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky: 02:47 Procházka (Hunkes, Kudělka), 21:10 Kucharczyk (Slováček, Jonák), 25:11 Vítek (Holomek, Dudáš) - 21:51 Žálčík (Kafka, M. Novotný), 27:54 Husa (P. Krejčí, Chlán). Rozhodčí: Wagner, Pilný – Hanzlík, Zedník. Diváci: 2580.

VHK ROBE Vsetín Gába (Sachr) – Kudělka, Slováček, Hunkes, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Holomek – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – L. Volf, Pechanec, Gorčík – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

LHK Jestřábi Prostějov D. Dvořák – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Drtil, Husa, P. Krejčí, Muška – Kafka, Račuk, Žálčík – Chlán, V. Meidl, Nouza – L. Krejčík, M. Novák, Berger – R. Pilař, Miškář, T. Jandus.