ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Budějovice přehrály Prostějov, Poruba zaváhala ve Frýdku-Místku

• 2
Hokejisté Českých Budějovic potvrdili dobrou formu i postavení na čele tabulky. Prostějovu nedovolili jedinou branku, sami jich naopak vstřelili pět. Tříbodové vítězství slaví také Chomutov, Slavia nebo Vsetín. Naopak Poruba nezvládla zápas ve Frýdku-Místku a její náskok na druhém místě tabulky před ostatními soupeři se ztenčil.

České Budějovice naplno bodovaly popáté za sebou. V Prostějově vedly už v šesté minutě 2:0 díky gólům Ivana Lytvynova a Lukáše Endála. Na konci druhé části pojistil náskok Motoru Zdeněk Doležal a v závěrečném dějství dovršili debakl Jestřábů Václav Karabáček a Jiří Šimánek. Díky 27 úspěšným zákrokům udržel první čisté konto v sezoně Milan Klouček.

Poruba prohrála třetí z posledních čtyř duelů. Ve Frýdku-Místku měla po dvou třetinách už čtyřgólové manko, když za domácí skórovali Rostislav Martynek, Filip Haman, Ondřej Hrachovský v přesilové hře a Lukáš Motloch. Ve 43. minutě snížil Marek Špaček, ale za domácí se trefil ještě Petr Eret. Frýdek-Místek zabral po čtyřech utkáních bez bodu.

Litoměřice vyšly naprázdno po čtyřech zápasech. Vsetín dostal do vedení v polovině úvodní třetiny útočník Sebastian Gorčík, posila z Karlových Varů. Ve 23. minutě zvýšil Vlastimil Dostálek a na snížení Davida Vitoucha odpověděli ještě v druhé části Lukáš Volf a Antonín Pechanec. V závěru už jen zkorigoval výsledek Peter Jánský.

Jihlava po sérii čtyř porážek vyhrála potřetí v řadě a radovala se z výsledku 4:2 v derby celků z Vysočiny v Třebíči. Před 3765 fanoušky sice otevřeli skóre v deváté minutě domácí díky Martinu Štovíčkovi, ale ve druhé třetině otočili stav Jan Holý v početní výhodě, Jiří Fronk a Josef Skořepa. Po 73 vteřinách závěrečného dějství pro Horáckou Slavii vykřesal naději Lukáš Nedvídek, Lukáš Anděl ale v 50. minutě upravil na 4:2 pro Duklu.

Čtvrtou výhru z uplynulých pěti zápasů si připsal Chomutov, který vyhrál v Havířově 3:2. Třetí vítězství v sezoně oslavil nováček Sokolov, ten zdolal Přerov 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodl o tom v páté sérii rozstřelu Lubomír Kovařík. Baník mohl vyhrát už v základní hrací době, ale Matouš Kratochvil vyrovnal na 3:3 v přesilové hře v čase 59:59.

Sokolov se vzdálil na rozdíl šesti bodů od poslední Kadaně, která podlehla doma Slavii 2:5 a stále čeká na první vítězství.

První hokejová liga

Výsledky a statistiky 15. kola

SK Trhači Kadaň - HC Slavia Praha 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Branky: 23:03 Zabloudil (Michnáč), 54:55 Wágner (Kůs) - 11:53 Šmerha (Vampola, Kubík), 14:00 Šteiner (J. Novák), 21:19 J. Doležal (Vrdlovec, Ryzák), 39:06 Šteiner (Kohút), 43:57 Vampola (Kubík, Šmerha). Rozhodčí: Souček, Čáp – Flégl, Tichý.

SK Trhači Kadaň Neužil (Wolf) – Novák, Trefný (C), Poizl, L. Chalupa, Eliáš, M. Jandus – Foltýn, Procházka, Chlouba – Kůs (A), Wágner, Michnáč – Čermák, Zabloudil, Čech – Rindoš, Koblížek, J. Müller (A) – Homer.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Steinocher – Šmerha, Vampola (A), Kubík – J. Doležal (A), Vrdlovec, Vlček – M. Ondráček, Kuťák, Všetečka – Jar. Brož, Kohút, Šteiner.

LHK Jestřábi Prostějov - ČEZ Motor České Budějovice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky: 01:30 Lytvynov (Pavel, Prokeš), 05:46 Endál, 37:11 Z. Doležal (R. Přikryl, Pavel), 41:42 Karabáček (Klouček), 47:05 Šimánek (Babka). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Kleprlík, Zedník.

LHK Jestřábi Prostějov Štůrala (D. Dvořák) – M. Novotný, Muška, Hrdinka, Mrázek, Husa, P. Krejčí, Brančík – L. Krejčík, V. Meidl, Nouza (A) – Kafka, Račuk (C), Žálčík (A) – Dvořáček, Berger, T. Jandus – Chlán, M. Novák, Miškář.

ČEZ Motor České Budějovice Klouček (Strmeň) – Vydarený (A), Suchánek, Pýcha (C), Plášil, Lytvynov, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák (A), R. Přikryl, Z. Doležal – Beránek, Šimánek, Babka – Karabáček, Prokeš, J. Veselý – Endál.

AZ RESIDOMO Havířov - Piráti Chomutov 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky: 29:35 L. Rutar (Maruna), 58:03 R. Veselý (Chroboček, Matai) - 20:23 Pitule (Doktor, Stloukal), 35:33 Seemann (Suchý, Lang), 47:24 Llewellyn (Hlava). Rozhodčí: Cabák, Maršálek – Gančarčík, Komínek. Diváci: 1484.

AZ RESIDOMO Havířov Stezka (Matoušek) – Kachyňa, Chroboček, Nepokoj, Rašner, L. Rutar, Malina, Matai – Pawliczek, F. Seman (A), Kotala – L. Bednář (A), R. Veselý, Bernovský – Fridrich, Baláž, Žiak – Danielčák, Maruna (C), Dvořák.

Piráti Chomutov Pavlát (Altrichter) – Pařízek, Žovinec, Lang, Štochl, Blaha, R. Havel, Seemann – Doktor, Pitule (A), Stloukal – Hlava, Suchý, Klíma – Llewellyn, Vrhel (A), Tomica (C) – Jakub Veselý, J. Svoboda, Tupý.

HC Frýdek-Místek - HC RT TORAX Poruba 2011 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky: 09:46 Martynek (Eret, Przybyla), 17:40 Haman (M. Adámek), 38:12 Hrachovský (D. Květoň, Klimša), 39:00 Motloch (L. Kovář), 47:19 Eret (Martynek) - 42:58 Špaček (Hudeček).

HC Frýdek-Místek Malík (L. Daneček) – M. Adámek, Haman, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, D. Stránský – V. Nestrašil, Klimša (A), D. Květoň – Tomi, Motloch, Mikulík (C) – Eret, Przybyla (A), Martynek (A) – Kvasnica, Kaukič, Geidl.

HC RT TORAX Poruba 2011 Foltán (Kůdela) – Husák, Slavík, Urbanec, Bodák, Pastor, Černý, Dundáček – Sikora (A), Zdeněk (C), Obdržálek – Nejezchleb, T. Jáchym, Kanko – Toman, Hudeček, Gřeš – J. Káňa (A), M. Hlinka, Špaček.

HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov 4:3N (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)pen. 2:1

Branky: 04:22 Vrána, 27:38 Kverka (Vracovský, Michálek), 44:07 A. Rulík (M. Zadražil), 65:00 Kovařík - 30:37 Š. Kratochvil, 46:33 Pšurný, 59:59 M. Kratochvil (Šnajnar). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Kokrment, Horažďovský.

HC Baník Sokolov Bednář (Fečo) – Přindiš, Kadeřávek, J. Tomeček, Vodička, A. Rulík, Michálek – Švec, M. Zadražil, Osmík – Vracovský, Kverka, Stříbrný – T. Rohan, Vrána, Křemen – Kuběna, Bečvář, Kovařík – Čejka.

HC ZUBR Přerov Šimonů (Postava) – Krisl, R. Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Čáp, Šnajnar – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, M. Kratochvil – Goiš, T. Sýkora, Š. Kratochvil – Ma. Svoboda, Süss, F. Dvořák.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)

Branky: 08:29 Šťovíček (Michálek, Bittner), 41:13 Nedvídek (Vodný) - 22:18 J. Holý (Poletín), 24:17 Fronk (Anděl, Poletín), 34:19 Skořepa (Čachotský, Půža), 49:09 Anděl (Fronk, Poletín). Rozhodčí: Barek, Pilný – Kreuzer, Polonyi. Diváci: 3765.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Do. Svoboda) – Jenáček, Nedbal, Forman, Furch, V. Čejka (C), Hort – Bittner, Šťovíček (A), Michálek – Vodný (A), Nedvídek, Havlát – T. Havránek, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Paták, Václavek, Ferda.

HC Dukla Jihlava Jan Brož (Lundström) – Mareš, Staněk, Půža, J. Holý, D. Kolář, Piegl, Vála – Čachotský (A), Skořepa (C), Pekr – Anděl, Poletín, Fronk – T. Harkabus, D. Čermák, Jiránek (A) – Davídek, Lichanec.

VHK ROBE Vsetín - HC Stadion Litoměřice 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Branky: 09:08 Gorčík (Pechanec), 22:19 Dostálek (Ondračka), 27:25 L. Volf (Gorčík, Pechanec), 31:12 Pechanec (Gorčík) - 26:04 Vitouch (Dajčar, Gaspar), 58:58 Jánský (Gaspar). Rozhodčí: Čech, Doležal – Štofa, Beneš. Diváci: 2920.

VHK ROBE Vsetín Bláha (Gába) – Hryciow, Slováček (A), Holomek, Kudělka, Jeřábek, J. Drtina, Ondračka – D. Tůma, Kucharczyk (C), Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – Gorčík, L. Volf, Pechanec – Karafiát, Šilhavý, Hořanský.

HC Stadion Litoměřice Š. Lukeš (Sklíba) – Klejna, Marcel, Kukla (C), Strejček, Mlčák, Dajčar, Gaspar – M. Kadlec, Jícha, Voženílek – Jánský, Střondala, M. Beran – Kangas (A), Štohanzl, Korkiakoski – Vitouch, Přikryl, Kropáček.