Ilustrační snímek z duelu České Budějovice - Slavia.

Ilustrační snímek z duelu České Budějovice - Slavia. | foto: Petr Lundák, MF DNES

Tenkrát dotáhl Kladno k výhře, Budějovice uspěly proti oslabené Slavii

• 34
Problémy zmítaná Slavia dorazila k utkání 14. kola první ligy do Budějovic i s navrátilcem Pavlem Kolaříkem a odehrála solidní partii. Z vítězství 3:0 se však radovali domácí. Kladenští hokejisté za výhru 2:1 v prodloužení na ledě Benátek nad Jizerou vděčí především Petru Tenkrátovi. Zkušený borec napřed deset minut před koncem vyrovnal a v nastavení pak vstřelil vítězný gól.

Slavii v minulých dnech opustilo osm opor. Hráči nejdříve žádali odstoupení vedení klubu, pokud nebude schopné zajistit plnění jejich smluv. Následně v sobotu neodjeli k utkání s odůvodněním, že jsou nemocní. Místo nich museli nastoupit pár hodin po skončení svého utkání v Jihlavě junioři.

Po odchodech gólmana Alexandra Hyláka, obránců Petera Hraška, Marka Drtiny a útočníků Jaroslava Markoviče, Henriho Tuominena, Milana Mikulíka, Tomáše Jiránka a Michala Dragouna se vrátilo dnes na jihu Čech do sestavy 11 hráčů stabilního kádru. Doplnila je trojice juniorů Denis Heldák, David Šteiner a Tomáš Šmerha.

Za Skavii nastoupily také nové posily. Nechyběli beci Martin Bača z Hradce Králové, Jan Holý, Patrik Marcel i Vojtěch Tulačka z Plzně, kteří ale nastupovali v sezoně v první či druhé lize. Další akvizice z Plzně, brankář Patrik Polívka, zůstal jen na lavičce.

V sestavě Slavie se navíc objevil také třiačtyřicetiletý bek Pavel Kolařík. Dlouholetá opora Pražanů po uplynulé sezoně odešla do druholigové Kobry Praha.

Českobudějovický Motor před 6012 diváky zaplněnou Budvar Arénou šel do vedení ve třetí minutě díky Miloslavu Čermákovi, ve druhé třetině překonali gólmana Slavie Dominika Frodla ještě Lukáš Květoň a Tomáš Nouza. Domácí gólman David Gába udržel poprvé v sezoně čisté konto. Jihočeši se posunuli na druhé místo, vedoucímu Kladnu se přiblížili na dva body a navíc mají zápas k dobru.

Rytíři totiž vyhráli na ledě Benátek nad Jizerou 2:1 až v prodloužení. Kladno prohrávalo od 33. minuty po brance Josefa Mikysky, ale v polovině třetí třetiny vyrovnal útočník Petr Tenkrát, který v čase 61:59 také rozhodl.

Na třetí místo klesl Prostějov, který doma podlehl 1:2 v prodloužení Jihlavě. V čase 64:08 rozhodl útočník Filip Seman a Dukla se díky tomu posunula na čtvrtou pozici.

Střelcem kola se stal Zdeněk Doležal, který hattrickem zařídil výhru Ústí nad Labem nad Mostem 4:1. Přerov musel doma strávit porážku 1:5 s Třebíčí, která si připsala teprve druhou výhru z posledních sedmi zápasů. Už osmou prohru v řadě utrpěl poslední Havířov, který prohrál v Litoměřicích 1:3.

První hokejová liga

14. kolo

Benátky nad Jizerou - Kladno 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 33. J. Mikyska - 50. a 62. Tenkrát. Rozhodčí: Hribik, Škrobák - Křivohlavý, Potůček. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 405.

Motor České Budějovice - HC Slavia Praha 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
3. M. Čermák, 25. L. Květoň, 37. Nouza. Rozhodčí: Smitka - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 2:4, navíc M. Heřman - J. Pohl, Marcel všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 6012.

Ústí nad Labem - Most 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
6., 21. a 42. Z. Doležal, 17. Poulíček z tr. střílení - 11. Kubinčák. Rozhodčí: Zubzanda - Šimán, Malý. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 766.

Přerov - Třebíč 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 36. Ižacký - 5. Koch, 5. Havránek, 27. Milfait, 43. Kristl, 54. Kusko. Rozhodčí: Koziol - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 2024.

Litoměřice - Havířov 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 8. J. Veselý, 47. P. Beránek, 50. Bulík - 37. M. Hlinka. Rozhodčí: Bejček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 840.

Prostějov - Jihlava 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
47. Švec - 37. Důras, 65. F. Seman. Rozhodčí: Šutara - Barteček, Ganger. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1712.