Radost kladenských hokejistů

Radost kladenských hokejistů | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Kladno vede první ligu o čtyři body, Slavia v dohrávce zdolala Přerov

• 18
Hokejisté Kladna porazili ve 12. kole první ligy na domácím ledě Prostějov 3:1 a vedou tabulku o čtyři body. Na druhém místě je pražská Slavia, která ve čtvrteční dohrávce udolala Přerov 5:4 po nájezdech. Třetí jsou České Budějovice po vítězství 2:1 v Havířově.

Kladno po předchozí prohře v Přerově tentokrát zabralo naplno. Prostějovské Jestřáby zlomili domácí díky efektivitě ve druhé třetině, kdy si vypracovali tříbrankový náskok. Góly Jánského, Burgera a Kubíka od sebe dělilo jen necelých šest minut, Rytíři navíc nevyužili přesilovku. Prostějov sice v závěrečném dějství snížil, ale na tom, že všechny body zůstanou na Kladně, to nic nezměnilo.

Motor zvítězil v Havířově díky trefě kanadského zadáka Mitche Fillmana, který v polovině poslední třetiny prostřelil gólmana Šimečka od modré čáry. Českobudějovičtí vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů a i díky nejlepšímu skóre vedou pořadí tří týmů, které doposud nasbíraly 21 bodů.

Ještě delší vítěznou sérií se po triumfu nad Ústím nad Labem 5:1 může chlubit jihlavská Dukla, která zaznamenala už šestou výhru v řadě. Velkou zásluhu na zisku tří bodů měl střelec dvou branek Filip Seman, který zároveň ve 49. minutě poslal svůj tým do trháku. Čachotský a Skořepa pak ještě rozvášnili publikum čtvrtým a pátým gólem do Soukupovy klece.

Nováček z Frýdku-Místku veze z Třebíče senzační vítězství 5:0, za které vděčí hlavně výkonu gólmana Juraje Šimbocha. Litoměřice přehrály Benátky 3:1, jistotu dal ale domácímu Stadionu až Pletkův gól osm sekund před koncem.

Na severočeské derby mezi Mostem a Kadaní přišlo jen 356 diváků a souboj posledních dvou týmů soutěže nakonec lépe zvládli domácí. Kadaň naopak popáté v řadě prohrála a klesla na dno tabulky.

Slavia uspěla v dohrávce po nájezdech

Hokejisté pražské Slavie zdolali ve čtvrteční dohrávce 12. kola Přerov 5:4 po nájezdech a po čtvrtém vítězství za sebou se posunuli zpátky na druhé místo. V rozstřelu rozhodl útočník Jaromír Kverka, který skóroval v utkání dvakrát.

Slavii dostal do vedení ve 13. minutě Martin Kadlec a v úvodu druhé třetiny zvýšil v přesilové hře slovinský obránce Štebih. V druhé polovině druhého dějství nejdříve vyrovnali Sikora a Roman Pšurný, ale Pražanům vrátil vedení Kverka.

Přerov na začátku třetí třetiny vyrovnal díky Goišovi a ve 46. minutě otočil stav v oslabení Milan Procházka. Slavia si vynutila prodloužení díky Šafránkově brance z 57. minuty, v rozstřelu se prosadil jen Kverka.

Slavia ze čtyř posledních výher hned třikrát uspěla až v prodloužení. Přerov se po zisku bodu posunul z 11. na 10. místo.

První hokejová liga, 12. kolo

Výsledky a statistiky

Most - Kadaň 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
7. Divíšek, 23. Rod, 25. Slavíček - 27. Trefný, 59. O. Beránek. Rozhodčí: Koziol - Krátký, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 356.

Třebíč - Frýdek-Místek 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
11. Adámek, 17. Jank, 23. M. Kovařčík, 29. Michal Roman, 52. O. Kovařčík. Rozhodčí: Sýkora - Reich, Měkýš. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 970.

Jihlava - Ústí nad Labem 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
20. a 49. F. Seman, 10. Protasenja, 55. Čachotský, 55. Skořepa - 38. Loskot. Rozhodčí: J. Svoboda, Pražák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 333.

Havířov - České Budějovice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
32. Štumpf - 6. Vráblík, 49. Fillman. Rozhodčí: Hradil, Kopeček - Zídek, Polák. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 1 384.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
33. Hanták, 39. Valášek, 60. Pletka - 26. Krejčí. Rozhodčí: Kika - T. Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 750.

Kladno - Prostějov 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
33. Jánský, 38. Burger, 39. Kubík - 50. L. Krejčík. Rozhodčí: Veselý - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 8:8, navíc Jan Káňa 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1 844.

Slavia Praha - Přerov 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)
36. a rozhodující sam. nájezd Kverka, 13. M. Kadlec, 22. Štebih, 57. Šafránek - 31. Sikora, 36. R. Pšurný, 42. Goiš, 46. Milan Procházka. Rozhodčí: Obadal - Kajínek, Bosák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 912.