Lukáš Krejčík z Prostějova (v červeném) a Radomír Pala z Přerova bojují o puk.

Lukáš Krejčík z Prostějova (v červeném) a Radomír Pala z Přerova bojují o puk. | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Plné tribuny hnaly přerovské hokejisty za druhou výhrou

• 0
Vyprodáno, oznámil přerovský hlasatel v polovině závěrečné třetiny fakt, který byl jasný každému z tří tisíc diváků v MEO Aréně. Ve třetím zápase předkola play-off první ligy uhranutě sledovali vypjaté sportovní drama, které dokázali domácí Zubři vyhrát nad nesmiřitelným rivalem z Prostějova nejtěsněji 2:1 a stejným poměrem se ujali vedení i v celé sérii.

V úterý mohou doma slavit postup do čtvrtfinále, čtvrtý díl startuje v 18 hodin.

V brance Přerova se objevil Lukáš Klimeš, jenž v minulém utkání po třetím gólu střídal zkušeného Luboše Horčičku. A byl to jeho večer.

Dvaadvacetiletý odchovanec Komety sice v sezoně odchytal v první lize jen jedenáct zápasů, ve vypjatém zápase ale jistými zákroky dával Zubrům klid. O nulu ho připravil až ve 49. minutě Žálčík, když v přesilovce po faulu Ference snižoval na 1:2.

Jestřábi dostali i šanci na vyrovnání, dvě a čtvrt minuty před koncem totiž domácí veterán Milan Procházka hloupě fauloval ve středním pásmu. Hosté přesilovku vylepšili odvoláním brankáře a v šesti bušili do domácí čtveřice. Ale marně.

Zubři se ubránili a Klimeš mohl po závěrečném hvizdu bouřlivě slavit důležité vítězství. Měl pod ním výrazný podpis.