ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Tomáš Frait, MF DNES

Hokejisté Přerova odčarovali Benátky a Horčička vychytal nulu

• 0
Dvakrát přerovští hokejisté s Benátkami prohráli, napotřetí je však dokázali odčarovat. Ba co víc, před vlastním publikem Luboš Horčička nedostal gól a pomohl k výhře 2:0.

„Bylo to odbojované utkání a přesně tak musíme hrát,“ pochvaloval si pro klubový web trenér David Kudělka. Prostějov měl svůj zápas s Českými Budějovicemi kvůli epidemii odložený.

Zubry ke třem bodům nasměroval ve 14. minutě Tomáš Sýkora a ve druhé části přidal v přesilovce druhý gól Michal Popelka. „První třetina nevyšla, jak bychom si představovali, ale pak se do toho kluci dostali a pomohli jsme si přesilovkami. Od druhé třetiny už byl hokej z naší strany lepší, i když Benátky velice dobře bránily, blokovaly střely a bruslily. O ten malinký krůček jsme však na tom byli lépe,“ hodnotil Kudělka.

Přerov výhrou odskočil svému sousedovi v tabulce na pět bodů a pojistil si páté místo. Starosti však Zubrům dělá rozsáhlý seznam zraněných, kde bylo po středečním debaklu 0:8 v Českých Budějovicích už devět hráčů. I proto v klubu přivítali vánoční přestávku, jež překotný koloběh první ligy na jedenáct dní zastaví. „Program teď přizpůsobíme marodce, aby se kluci co nejdříve vrátili zpátky,“ dodal kouč.