ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Poruba přehrála Chomutov a uspěla i podruhé po odvolání kouče Holaně

• 0
Hokejisté Poruby porazili v předehrávce 24. kola nadstavby první hokejové ligy o pořadí v play off Chomutov 3:0 a uspěli tak i ve druhém utkání po odvolání kouče Miloše Holaně. Ostravský klub dočasným vedený asistentem Markem Pavlačkou a Adamem Vrbou zdolal v pondělí Litoměřice 3:2.

Předtím osmá Poruba čekala na plný bodový zisk 12 zápasů a během této série uhrála jen dva body za vítězství nad Vsetínem 1:0 v prodloužení. Čtvrtí Piráti nebodovali počtvrté za sebou.

Do vedení se dostali domácí v 18. minutě, kdy se prosadil ve vlastním oslabení Petr Kanko. Po 22 sekundách druhé části využil další početní výhodu Jan Hudeček, který ve 35. minutě při dalším oslabení hostů skóroval podruhé.

HC RT TORAX Poruba 2011 - Piráti Chomutov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 17:54 Kanko (J. Káňa), 20:22 Hudeček (Husák, J. Káňa), 34:30 Hudeček (Sikora, Husák). Rozhodčí: Wagner, Koziol – Bartek, Dohnal. Diváci: 486.

HC RT TORAX Poruba 2011 Foltán (Kůdela) – Slavík, Husák, Rudl, Urbanec, D. Krejčí, Dundáček, Pastor – Sikora (A), Hudeček, Gřeš – Guman, T. Jáchym, Maršoun – Kanko (C), M. Hlinka, J. Káňa (A) – Ollender, Toman, Brodek.

Piráti Chomutov Pavlát (Altrichter) – R. Havel, Rýgl, Seemann, Žovinec, Lang, Štochl, Hlaváček – J. Sklenář, Suchý, Chrpa (A) – Hlava, Pitule, Rudovský (A) – Tomica (C), J. Svoboda, Llewellyn – Matyáš Svoboda, Šagát, Vrhel.