Budou se chomutovští hokejisté radovat i po druhém utkání proti Olomouci?

Budou se chomutovští hokejisté radovat i po druhém utkání proti Olomouci? | foto: Martin Adamec, MAFRA

Piráty z Krušnohoří olomoučtí hokejisté nepotopili, ale hrát se s nimi dá, zjistili

• 2
Chtějí doplout až do extraligových vod a potopit každý koráb, který najde odvahu jim v tom zabránit. Piráti z Krušnohoří nemají slitování. To je asi hlavní myšlenka z příběhu chomutovských hokejistů uvedeného na oficiálních stránkách klubu.

Nezůstalo však jen u věrohodných fotografií hráčů se šavlemi a s páskou přes oko. Včera Severočeši zdolali doma v prvním utkání semifinálové série Olomouc 3:1.

Vstup obou týmů na ledovou plochu doprovázela znělka z filmu Piráti z Karibiku. "Mají to takhle stylizované, je to show pro lidi. Uděláme všechno pro to, aby naše loď nešla ke dnu snadno," vzkázal útočník Kohoutů Lubomír Korhoň.

Člena úderné třetí formace mohl potěšit jen návrat do sestavy křídelníka Jana Tomajka a centra Milana Ministra.

Favorizovaný Chomutov otevřel skóre v 8. minutě po trefě Procházky. Ve druhé třetině se hodně vylučovalo.
Hanáci hráli tři minuty ve dvojnásobné početní výhodě, ale skvěle chytající Chábera neinkasoval. Naopak olomouckého gólmana Hyláka překonal hned v úvodní minutě druhé třetiny v přesilovce Bombic.

"Myslím, že jsme zápas neodehráli špatně. V první třetině byl ovšem znát přehnaný respekt," všiml si Alexandr Hylák. "Chomutov má silný kádr, ale je hratelný. Semifinále nebude jednoznačné."

Brankář Kohoutů si před sérií vzpomněl na loňské play-off, kdy ještě v dresu Brna dokázal Severočechy vyřadit. "Na Chomutov mám štěstí. Za pět let v první lize jsem na něj narazil v play-off s Hradcem, Vrchlabím, s Brnem a teď s Olomoucí. Ale uspěl jsem jen s Kometou."

V poslední části ho překonal ještě Hašek. Cháberovi pokazil čisté konto v 57. minutě Řípa střelou nad rameno. V závěrečné power-play mohl snížit Korhoň, ovšem puk do prázdné branky neuklidil. "Z psychologického hlediska je dobré, že jsme ve třetí třetině dali gól," našel Hylák alespoň nějaké pozitivum.

Pak šel spát. Ví, že i dnes bude mít hodně práce. Po noci strávené na hotelu souboj s piráty pokračuje.
A Olomouc věří, že není bez šancí na překvapení.

"Ověřili jsme si, že se dá s nimi hrát. Nesmíme být ale tak často vylučovaní," zdůraznil Korhoň. Druhá bitva začne v Chomutově opět v 18 hodin.