S pukem olomoucký  Matěj Pekr, sledují ho chomutovští Petr Mudroch a brankář Miloslav Hanuljak.

S pukem olomoucký Matěj Pekr, sledují ho chomutovští Petr Mudroch a brankář Miloslav Hanuljak. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Kouzlo domácího ledu je pryč. Hokejovou Olomouc srazily vlastní chyby

• 0
V nejméně příznivém momentu ztratili hokejisté Olomouce domácí neporazitelnost v řádné hrací době na vlastním ledě. Ve šlágru 45. kola první ligy prohráli s Ústím nad Labem 1:4. Drakům se povedlo v Mostě získat tři body, i když v průběhu druhé třetiny prohrávali už 0:2. K výhře 4:3 je v poslední třetině nasměroval dvěma góly Adam Červenka.

Mora sice stále drží druhou příčku, její náskok před třetími Severočechy se ale po neúspěšném sobotním duelu stáhl na dva body. "Je to nepříjemné, ale nebudeme z toho dělat žádnou velkou vědu. Musíme si utkání pořádně rozebrat. Podobný výkon by totiž v příštích zápasech nestačil ani na jednoho soupeře," řekl po zápase olomoucký trenér Petr Fiala.

Domácí měli problémy se složením útoků. Kvůli zraněním chyběli Matěj Pekr, Radim Kucharczyk a Milan Ministr. O výsledku přesto rozhodly především chyby defenzivy, po kterých hosté získali do první sirény náskok dvou branek. Před prvním gólem při vlastní přesilovce chyboval Bartoň, další zaváhání přišlo těsně před přestávkou. "V obranném pásmu jsme měli velké problémy. Utkání nám opravdu nevyšlo," uznal Fiala.

Ústí vítězství pojistilo na začátku poslední části. V rozmezí 43. a 45. minuty se prosadil Handlovský a Rod a následný premiérový prvoligový gól olomouckého Králíka na porážce nemohl nic změnit. "Soupeř výborně bránil. To byl důvod, proč jsme se nedokázali více prosadit," ocenil výkon Ústí olomoucký trenér.

Na desátou příčku poskočili po vítězství 4:3 v Mostě hokejisté Šumperka. Na severu Čech přitom vyhráli po dvou letech. Tři body je udržely ve hře o postup do play-off. Po bezbrankovém úvodu přitom Draci prohrávali v polovině zápasu 0:2, přesto výsledek otočili. "Dokázali jsme se zvednout a toho si cením. Výsledek je spravedlivý, protože jsme byli po celou dobu lepší než domácí," konstatoval spokojený kouč vítězů Zdeněk Moták.

Drakům se dařilo především při nestandardním počtu hráčů na ledě. Proměnili dvě přesilovky a jednou se prosadili v oslabení. "Přitom jsme především v přesilovkách neproměnili celou řadu šancí a to nám sráželo sebevědomí. Kluci to ale nezabalili a šli dál za svým cílem, což se vyplatilo," ocenil přístup týmu Moták.