Budějovický Rok Pajič na vhazování proti šumperskému Tomášovi Kautovi. | foto: Marek Podhora, MAFRA

Budějovice po pauze potěšily fanoušky, posila Chovan šance neproměnil

• 4
Po týdenní prvoligové přestávce hokejisté ČEZ Motoru v pondělí na svém ledě jasně přehráli Šumperk 7:0. Rovnou v prvního útoku Budějovických se představila nová posila ze Slovenska, 27letý Michal Chovan.

Útočník, 27 let a na dresu číslo 57. To je základní vizitka nové posily budějovického Motoru – Michala Chovana. Na jihu Čech začal s měsíčním zkušebním obdobím právě včera.

A pěkně zostra. V první útočné formaci nahradil Kuchejdu, který se posunul do čtvrtého útoku. Spoluhráči Chovana tak byli Pajič a Babka. Hned v prvních vteřinách hry se mohl nováček v dresu Motoru uvést gólem, když tečoval Babkovu střelu. Ale puk šel mimo bránu.

Promarněná šance nemusela Chovana mrzet, protože ho zastoupili jiní. Motor přestřílel poslední Šumperk 7:0.

„Říká se, že se tu hraje dobrý hokej, že klub funguje po všech stránkách, má ty nejvyšší ambice a skvělé fanoušky. S vedením Budějovic to bylo velmi seriózní jednání a já věřím, že to tu půjde dobře a mužstvo bude nadále hrát tak jako dosud,“ říkal Michal Chovan ještě před premiérovým utkáním v novém působišti.

V prvních dvou třetinách bylo na slovenském hráči vidět, že si teprve hledá správná místa, rozhlíží se po spoluhráčích a vnímá celkovou atmosféru v Budvar aréně. I když tu nehrál poprvé, ještě v extralize přijel do Budějovic s Třincem.

Přišel z Běloruska

Ve druhé dvacetiminutovce Chovanovi zase patřila první minuta hry. Z pravé strany zkusil vypálit na branku Šumperka, ale střela mu nesedla a puk skončil vysoko nad. O tři minuty později se ocitl v závaru sám před brankářem hostů, ale ani nadvakrát ho nepřekonal.

Vedení Motoru stálo o Michala Chovana už dva roky. Přestup se ale povedl až teď. „Byli jsme v kontaktu už před sezonou, ale já jsem nakonec šel do Běloruska. Tam jsme s rodinou zhodnotili, že to není úplně ono. Malému je jen osm měsíců, takže jsme se nakonec rozhodli, že odejdu. Bylo to po vzájemné dohodě s klubem. Potom jsem si volal s vedením Budějovic,“ popisoval.

Další zápas hraje Motor hned ve středu, a to od 17.30 hodin v Třebíči. V sobotu se ukáže zase doma, v 15 hodin začne zápas s Přerovem.