Radost olomouckých hokejistů z gólu v posledním zápase základní části s Litoměřicemi. Vlevo Matěj Pekr, vpravo Radek Meidl. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Gól, gól, gól, gól. Famózní Pekr se vrátil a pro Olomouc zničil Hradec

• 1
To bylo představení! Prvoligoví hokejisté Olomouce porazili 6:2 Hradec Králové, čtyřmi zásahy se blýskl uzdravený útočník Matěj Pekr. Naopak doma klopýtl Šumperk, v poměru 3:5 nestačil na Litoměřice.

Před zápasem s favorizovanou Olomoucí se brankář Hradce Králové Filip Luňák připravoval na ofenzivní uragán s Jiřím Dopitou v čele: "K Jirkovi Dopitovi mám úctu jako každý hokejista, protože pro náš hokej opravdu hodně vykonal. Ale na ledě si ho zvlášť všímat nemůžu. V týmu Olomouce je patnáct nebezpečných hráčů."

Až utkání ukázalo, jak cynickou měl pravdu. Ne, Dopity si opravdu všímat nemohl. Čtyřiačtyřicetiletý centr se omluvil nejen ze sobotní oslavy patnáctiletého výročí triumfu Česka na olympijských hrách v Naganu, ale chyběl i v Hradci Králové.

I tak byste v olomouckém kádru možná našli patnáct nebezpečných střelců včetně obránce Ondřej Kříže, jenž Hanákům vypomáhá do konce sezony na hostování z Litoměřic. Luňák však už ví, že tím nejnebezpečnějším je útočník Matěj Pekr, se 47 kanadskými body (27+20) ve 43 zápasech nejproduktivnější "kohout." Překonal jej hned čtyřikrát!

Hradec Králové - Olomouc 2:6. Bylo to famózní vystoupení 24letého člena elitní formace Mory, který se po třech zápasech vrátil z marodky do sestavy a sám říkal: "Ještě to není stoprocentní." Opravdu?

14. Pekr.

20. Pekr.

30. Pekr.

41. Pekr.

Když hlasatel oznamoval stejné jméno střelce počtvrté, domácím už muselo znít spíše jako Matěj Peklo. Teprve až po jeho posledním zásahu pustil ke slovu spoluhráče Selingra a Králíka, kteří završili účet na půltucet. "Odehráli jsme velice kvalitní zápas dopředu, vytvářeli jsme si hodně šancí," těšilo trenéra Petra Fialu.

Pro lvy bojující o play-off to bylo přitom ještě důležitější utkání než pro Hanáky, kteří si díky vítězství vylepšili pozici na druhém místě první ligy. Ve šlágru třetího Ústí nad Labem s vedoucí Mladou Boleslaví totiž vyhráli hosté 4:3 až po penaltách. Olomouc tak dělí mezi oběma kluby čtyři body.

Šumperku utíká play-off

Play-off se na hony vzdaluje Šumperku, který doma podlehl 3:5 Litoměřicím - i bez Kříže. Čtyři inkasované branky v průběhu druhé třetiny připravily domácí o možnost pomýšlet na body.

Draci v přímém duelu o desáté místo již prohrávali 0:5 a jejich nápor v poslední části střetnutí přinesl pouze tři branky. Salith spadl na jedenáctou příčku.

"Utkání jsme nezvládli. Od začátku měly Litoměřice hodně šancí po našich chybách. Naplno se to projevilo po přestávce. Hned po návratu na led jsme dostali gól, další dva v průběhu necelé minuty. A bylo rozhodnuto," zlobil se trenér Šumperku Zdeněk Moták.

Jeho svěřenci se neprosadili ani ve dvě minuty trvající přesilovce pěti na tři. Naopak tři góly za šest minut vyhnaly Štůralu z branky, jeho náhradník Vajner vydržel bez inkasovaného gólu necelých pět minut. "Byla to nejhorší třetina od mého příchodu," přiznal Moták.

Šumperští střelci procitli až v závěru, kdy už se střetnutí dohrávalo. Poslední gól dali devadesát sekund před koncem, takže na senzační obrat nemohli ani pomýšlet.