Momentka z prvoligového utkání mezi Hradcem Králové a Benátkami nad Jizerou.

Momentka z prvoligového utkání mezi Hradcem Králové a Benátkami nad Jizerou. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Kučera začal téměř rekordním výsledkem, diváci viděli patnáct gólů

• 0
Nebýt bez několika dnů osm let staré porážky 5:11 v Českých Budějovicích, mohl si nový kouč hokejistů Hradce Králové ke své premiéře zapsat, že svoji misi začal nejgólovějším utkáním východočeského mužstva za poslední desetiletí. Hradec totiž v Písku pod jeho vedením vyhrál 8:7, patnáct gólů, které diváci viděli, je druhý nejvyšší počet v prvoligovém zápase Hradce za posledních deset let.

Před ním zůstal jen výše zmíněný duel, v němž Hradec v době výluky NHL narazil na soupeře snažícího se vrátit do extraligy a majícího ve svém týmu několik borců ze zámořské soutěže včetně Václava Prospala.

Čtvrteční utkání v Písku pro Hradec skončilo lépe než před osmi lety v Budějovicích, i když necelé čtyři minuty před jeho koncem to na výhru nevydalo. Tehdy totiž Vladislav Kubeš, hráč Hradce hostující v Písku, v divokém zápase poslal domácí do vedení v poměru 7:6.

Jenomže Hradec se nevzdal, nejprve vyrovnal a necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou Roupec rozhodl o jeho výhře.

"Utkání jsme si sami zdramatizovali hloupými a hlavně zbytečnými fauly. Doufám, že se to v dalších zápasech nebude opakovat," uvedl pro internetové stránky hradeckého klubu trenér Kučera, "tentokrát to tak tak vyšlo, ale příště by nás za častou hru ve čtyřech mohl soupeř trestat."