Jihlavský Michal Důras překonává kadaňského gólmana. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlavský Důras před play-off: Musíme být pokorní, ale chceme postup

  • 0
Nevynechal jediné utkání v základní části, nasbíral čtyřicet kanadských bodů. A statistiky může ještě vylepšit. Jihlavský Michal Důras před vstupem do čtvrtfinále play-off proti Havířovu odhodlaně hlásí: „Chceme postup!“

V závěru základní části se zdravotně necítil zrovna nejlépe, navzdory tomu odehrál Michal Důras jako jediný všech 52 utkání. Při rozhovoru ujišťoval: „Dokud nemáte teplotu, tak se hraje.“

Obdivuhodné. Jakmile Dukla vydřela druhé místo, lékaři mu nasadili antibiotika, aby se během skoro dvoutýdenní pauzy vyléčil. V pondělí večer (od 17.30) se ligoví hokejisté včetně Důrase vrátí na led. V úvodním domácím utkání čtvrtfinále play-off se střetnou s Havířovem.

Je to pro vás přijatelný soupeř?
Jo, tak to uvidíme. (usměje se) Ale v play-off už si vybírat nemůžete. Havířov určitě má svoji kvalitu, já každopádně věřím, že máme lepší mužstvo a že půjdeme dál.

Před dvěma lety jste smetli Havířov ve čtvrtfinále play-off 4:0 na zápasy. Co se vám vybaví?
Kdyby se historie opakovala, byli bychom jenom rádi. Tenkrát to bylo čtyři nula, takže v podstatě během týdne bylo hotovo. Tak uvidíme. Samozřejmě jsme se o tom v kabině bavili, ale jenom tak ve srandě, protože si uvědomujeme, že to zase bude úplně něco jiného. Musíme do toho jít s pokorou a nemyslet si, že když to šlo před dvěma lety, tak to půjde teď stejně.

Jihlavské opory ve čtvrtfinále první ligy Lukáš Sáblík a Michal Důras.
Michal Důras (vpravo)  dává svojí druhou branku a posílá Jihlavu do vedení.

Přijímáte pro tuto čtvrtfinálovou sérii roli favorita?
Tak samozřejmě podle tabulky, co si budeme povídat, je to potřeba potvrdit. Nevím, jestli jsme zrovna v roli favorita, začínáme od nuly. Nicméně chceme postoupit. Skončili jsme v základní části druzí, takže by to tak mělo být.

Vy jste v základní části odehrál všech 52 zápasů. Jak jste zvládal zápasový nápor ve 34 letech?
Já jsem za to hrozně rád, že zdravíčko drželo, že nebylo nic vážného. Samozřejmě že na člověka někdy něco leze, ale to se dá přežít. Já jsem neměl žádné vážnější zranění. Musím zaklepat, že to vyšlo. Až teď ke konci mě trápila rádoby angína nebo chřipka. Aspoň jsem tedy využil chvilku volna po základní části na to, abych to doléčil. Doufám, že už mě do konce sezony nic takového nepotká.

Čili přípravný zápas během pauzy jste nehrál kvůli odpočinku?
To ne, bylo to z důvodu toho, že mě poslední kola v základní části trápily tady ty neduhy. Hned jak jsme odehráli poslední zápas, jsem dostal od doktora antibiotika, abych nemoc přeléčil a byl zdravý.

V závěrečných duelech základní části jste tedy nebyl zcela fit?
Posledních dejme tomu zhruba čtrnáct dní se to tak motalo, pořád mi něco bylo a nebylo to příjemné. Pokud to však není teplota, tak se prostě hraje.

Michal Důras (vlevo) z Jihlavy odráží soupeře z Havlíčkova Brodu.

Máte nějaký recept, jak se udržet v kondici prakticky celou sezonu? Málokdo to zvládne.
To nemám. (usměje se) Samozřejmě je důležité brát vitaminy a dobře se oblékat. Nic speciálního já osobně nemám.

Nakolik podle vás prospěla, či neprospěla týmu dvanáctidenní pauza bez ligového utkání?
Je to hodně individuální. Někomu to vyhovuje víc, někomu méně. Já osobně preferuji, když se hraje a sled zápasů je rychlejší. Nicméně teď to bylo pro mě vynucené, že jsem měl pauzu bez ledu delší. Uvidíme. Člověk si na jednu stranu odpočine, na druhou doba bez zápasů je dlouhá, takže začátek tím může být poznamenaný. Řekl bych ale, že třeba jen první třetinu. Než člověk zase chytne to tempo, rozkouká se. Takže celkově bych řekl, že tohle je fakt hodně individuální.

A jaký komentář byste připojil k vaší produktivitě? Nasbíral jste letos už 40 bodů a jste tak nejproduktivnější hráč Jihlavy.
Nějak se to skloubilo dohromady. Jak jste říkal, odehrál jsem všechna utkání, nebyl jsem zraněný. V podstatě od sedmého kola jsme hráli s Pepou Skořepou spolu. Během sezony jsme se sehráli. Ten vděk patří i jemu. Pepa je nejlepší střelec týmu. On profitoval z mých nahrávek, já z jeho gólů. Takže můj vděk patří i spoluhráčům.