JIHLAVA - KLADNO 4:1 (0:0, 1:1, 3:0), konec zápasu

59:50
Góly

Dukla stvrzuje své vítězství čtvrtou brankou! Tak tohle byl opravu oborovský kiks Miroslava Hanuljaka. Ten se pokusil vyjet proti Richardu Divišovi, jenže puk nevybojoval a naopak nechal svou branku prázdnou. Toho Dukla okamžitě využila a výsledek po kombinaci podtrhnul Tomáš Jiránek.

59:00

Čekali byste v závěru hru bez brankáře? Marně, Kladno se k ní nedostává.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty. Kladno se snaží dostat se do pásma Dukly, to udatným nájezdem jednoho útočníka na tři bránící hráče vybojoval David Tůma. Jenže poté už se Rytířům nic překvapivého vymyslet nepodařilo.

55:15
Góly

Nechci být špatným prorokem, ale zdá se, že by mohlo být rozhodnuto. Jihlava totiž odskakuje do dvojnásobného vedení. Střelecky se prosadil Filip Seman, kterému nahrával Tomáš Čachotský. Akce to byla více než pohledná: střelu Čachotské nejprve Miroslav Hanuljak vyrazil vedle branky, pro puk si však jihlavský kapitán dojel a u odkryté „kasy“ našel svého spoluhráče. Ten už měl pozici víc jak snadnou.

52:59
Důležitý moment

Dnešní utkání sleduje 4113 diváků. Údaj je téměř o stovku vyšší než včera, přesto, že z Kladna tentokrát přijelo podstatně méně fanoušků.

52:46

Tohle byla od Tomáše Jiránka parádička. Sám se prosadil mezi obránci Kladna, před brankou si stáhl puk, ale vystřelit už nedokázal. Miroslav Hanuljak byl totiž rychlejší.

51:14

Velká strkanice v jihlavském brankovišti. Zapojili se do ní hned tři hráči Kladna a kompletní pětka Jihlavy. Gólman Dukly všemu přihlížel s klidem Angličana z dvoumetrové vzdálenosti, kam si popojel.

48:44

Pohotový pokus Matěje Pekra schoval do své lapačky Miroslav Svoboda. A opět se dočkal aplausu zaplněných tribun.

47:18
Tresty

Fuj, tohle byl další hodně nepříjemný moment. Po faulu Adama Zemana
 zůstal na ledě ležet kladenský Jiří Cetkovský, který okamžitě spoluhráčům boucháním na hruď ukazoval, že má vyražený dech. Jeden ze spoluhráčů mu bleskově pomoh.

46:50

Je těžké vstřelit vyrovnávací branku, když se nedokážete s pukem dostat do útočné třetiny.

45:00

Kladno je tak v podobné situaci, jako ve včerejším utkání. Ve třetí třetině potřebuje smazat jednobrankový náskok domácích, kteří však parádně brání a navíc se drží hesla: nejlepší obrana je útok. A tak často hrozí i nad druhé straně.

44:33

Na střelu Jana Kloze na druhé straně si počkala lapačka Miroslava Svobody.

43:33

A další parádní zákrok musel kladenský gólman vytáhnout i po střele Patrika Danišovského zmezikruží.

42:46
Důležitý moment

Hodně starostí teď Miroslavu Hanuljakovi nadělal Tomáš Čachotský, který se pokusil překonat kladenského gólmana z pohotové dorážky.

40:14
Góly

A pro Duklu je to ideální nástup do závěrečné části. Střelou od modré se prosadil Jiří Říha. Asistenci si připisuje Aleš Jegrl.

40:01

Začala třetí třetina.

40:00

Třetí třetina začne zhruba v 19:20.

39:57
Tresty

A další vyloučení kladenského hráče. Jen se z trestné lavice vrátil Jiří Drtina, míří na ní David Růžička. Přesilovka pět na tři bude trvat 24 vteřin - z toho 21 ve třetí třetině.

38:24
Tresty

A pozor! Početní výhodu pět proti třem bude mít po Kladnu i Jihlava - tentokrát 95 vteřin. Na trestou lavici totiž zamířil Petr Ulrych.

37:57
Tresty

Dukla si zahraje přesilovku. Za hákování byl vyloučen Jiří Drtina.

36:31
Góly

A je vyrovnáno! To, co se Kladnu nepovedlo ve dvojnásobné přesilovce, přišlo 18 vteřin před vypršením testu Petra Šidlíka. Jihlavského gólmana Miroslava Svobodu překonal Patrik Machač.

35:28

Puk po tečované střele Jiřího Burgera skončil hodně vysoko nad jihlavskou brankou, kde zasáhl jednu z reklam, které na Horáckém zimním stadionu visí od stropu.

34:49

Kladenský tým si vyžádal time-out. Přesilovka pět na tři si o to říká.

34:49
Tresty

A teď si Kladno 99 vteřin zahraje přesilovku pět na tři. Nebo vyloučení Petra Šidlíka potrestá?

34:41

Tohle byl nepříjemný pohled. Na ledě několik vteřin zůstal otřesený Jan Kloz. Ten se však nakonec zvednul a po svých odjel na střídačku. Přesto zůstala hra delší dobu přerušena.

34:28
Tresty

A máme tu další vyloučení. Tomu předcházela šance Matěje Pekra - a následný faul Radka Hubáčka.

31:21

Josh Gratton se mohl vrátit na led, Dukla přesilovku nevyužila. A paradoxně největší šanci v mí mělo Kladno.

30:00
Důležitý moment

Při oslabení parádně ujel Adam Kubík, který se na jihlavského gólmana Miroslava Svobodu řítil sám od obranné modré. Jeho pokus o bekend však skončil snad na tyčce.

29:21
Tresty

Bude se vylučovat. Za zárkok na Richarda Diviše jde ven Josh Gratton. A na toho mají jihlavští fanoušci pivku - stále mu nemohou odpustit to, že v posledním vzájemném zápase v základní části poslal na marodku kapitána Dukly Jiřího Dobrovolného.

27:07

Míra Svoboda, Míra Svoboda... Kotel jihlavských fanoušků oslavuje bezesporu největší dosavadní hvězdu semifinále mezi Duklou a Kladnem. Svoboda si těsně před tím poradil se dvěmi tvrdými projektily od Petra Ulrycha.

25:59
Důležitý moment

A brzy mohla jít Dukla do dvoubrankového náskoku. Jenže Lukáš Anděl po přihrávce od Tomáše Jiránka měl před Miroslavem Hanuljakem méně času, než by potřeboval.

24:15
Góly

Krásná kombinace Dukly, která přináší první branku utkání. Po přihrávce Davida Březiny od mantinelu se těsně před brankou prosadil Josef Skořepa. Jihlava tak využívá úniku dvou na jednoho.

23:37

Podruhé během krátké chvíle se jihlavská branka ocitla mimo vymezený prostor, pořadatelé proto vyvrtali v ledu větší díru na upevnění. Snad to bude stačit.

22:50

Kladno sice bylo během přesilovky nebezpečné, přesto ji Jihlava ubránila.

22:19

Hra byla přerušena kvůli posunutí jihlavské branky. Před tím se Kladnu podařilo Duklu uzamknout v jejím obranném pásmu. Ale bez kýženého efektu.

21:05

Kladno se pokoušelo roztočit přesilovkovou kombinaci, ale puk na modré utekl Davidu Růžičkovi. Jihlava tak získala několik vteřin klidu.

20:50
Tresty

A máme tu vyloučení a Kladno si zahraje přesilovku. Za „katr“ putoval David Kajínek.

20:01

A právě se tak stalo. K puku se dostalo Kladno a rozjíždí první akci druhé třetiny.

20:00

Oba týmy už jsou na ledě, druhá třetina za chvíli může začít.

20:00

Skončila první třetina. Druhá část začne přibližně v 18:20.

19:20

Před jihlavským útočníkem Tomášem Čachotským se na chvilku otevřel prostor, domácí forvard se ale nevydal přímo před kladenskou branku, ale pálil zboku. Přesto měl Miroslav Hanuljak s jeho pokusem problém, vytěsnil ho koncem vyrážečky, nebo hokejkou. 

18:39

Ne a ne a ne. Kladnu se nedaří najít recept na jihlavskou defenzivu. Dukle stačí i držet puk u mantinelu za vlastní brankou - kde se teď hra „pohybovala“ několik dlouhých vteřin.

16:54

Trocha nervozity u mantinelu. U vzájemné strkanice nechyběl kladenský bijec Josh Gratton.

16:40

Hra opticky vypadá lépe než v úvodní třetině včerejšího utkání, kdy na obou stranách byla vidět nervozita a několikadenní herní pauza. Ale ani tak to není zrovna příliš pohledný hokej.

14:15
Důležitý moment

V ideální pozici se z ničeho nic objevil Filip Seman, ale jeho pokus Miroslav Hanuljak kryl. Dukla se sice nastěhovala do pásma Kladna, chybí však nějaká chytrá předfinální přihrávka.

13:04

Miroslav Hanuljak nyní zastavil několik pokusů kladenských hráčů, dvakrát to marně zkoušel Patrik Machač. A při přerušení hry bylo trošku živo před domácím brankovištěm.

11:40

Střela Josefa Skořepy trefila masku Miroslava Hanuljaka. Hra se tak přerušila a bude se vhazovat v pásmu Kladna.

10:45

Nepřesná rozehrávka i na druhé straně. Nyní se puk neporařilo správně nasměrovat Petru Šidlíkovi a vhazovat se tak bude v pásmu Dukly.

09:57

Dobrý vstup Jihlavy do utkání zkouší Kladno zbrzdit zakázaným uvolněním. Vhazovat se však bude v jeho pásmu.

07:08

A znovu vážně zahrozila Dukla. Mezi kruhy po přihrávce Lukáše Anděla vypálil David Březina, ale jeho střela skončila ve výstroji Miroslava Hanuljaka.

05:07

Dosud největší šance utkání. Střelu na kladenskou branku vyslal David Kajínek, hostující gólman zkusil puk zastavit lapačkou, ale zákrok se mu nepovedl a kotouč vypadl těsně k levé tyčce.

03:55

Kladno už hraje v plném počtu. Domácí si sice vytvořil několik šancí, ale hosté se ubránili.

03:00

Dukla je v přesilovce aktivní, dostává se do prostoru před kladenskou brankou, tu však zatím spolehlivě hájí Miroslav Hanuljak.

01:55
Tresty

Jihlavští hokejisté si zahrají první přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Jakub Strnad.

01:21

Dukla bude hrát přesilovou hru. Gólman Svoboda už zamířil na hráčskou lavici a domácí budou mít do přerušení signalizovanou výhodu.

00:01

Utkání právě začalo.

00:00

Utkání bude řídit dvojice hlavních rozhodčích Petr Přikryl - Adam Kavka, na čarách budou Daniel Reich a Tomáš Měkýš.

00:00

V jakých sestavách do dnešního utkání oba týmy nastoupí? Přednost jako první dostane pochopitelně hostující Kladno.

00:00

Kladno: Hanuljak (Cikánek) - Drtina, Hořava, Repe, Růžička, Ulrych, Ptáček, Kubík - Kloz, Burger, Tůma - Strnad, Přikryl, Jánský - Tenkrát, Machač, Ton - Pekr, Cetkovský, Gratton. Trenéři: Patera - F. Kaberle

00:00

Jihlava: Svoboda (Škarek) - Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Kaláb, Půža - Diviš, Skořepa, Jiránek - Jergl, Hubáček, Důras - A. Zeman, Seman, Čachotský - Danišovský, Anděl, Březina. Trenéři: Vlk, F. Zeman

00:00

Včerejší úvodní utkání zvládla lépe Jihlava, která oslavovala dva hrdiny: útočník Radek Hubáček ve 32. minutě vstřelil jediný gól utkání, brankář Miroslav Svoboda za svá záda nepustil jedinou střelu Kladna.

00:00

Vítejte na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, kde se dnes odehraje druhé utkání semifinále play-off WSM Ligy. Domácí Dukla v něm hostí kladenské Rytíře.

Najdete na iDNES.cz